7. Handlová 8 3 5 38
8. Komárno 8 2 6 25
9. Sp.N.Ves 8 0 8 0

10.10.2012 18:00  MBK Rieker Komárno-MBK Handlová  86:76 (52:36)

2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 2.kolo 10.10.2012 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker Komárno 86:76  (52:36) MBK Handlová
MBK Rieker Komárno - MBK Baník Handlová 86:76 (28:14, 52:36, 72:58)
Zápas bol spočiatku vyrovnaný, ale len v prvých troch minútach. Hoci už dávno sme nemali v komárňanskej športovej hale tak málo ľudí, aj tí čo prišli, mohli byť svedkami v nasledujúcich minútach veľkých vecí. V 5.minúte sme vyhrávali už 13:8 a neskôr aj 17:8, keď si musel hosťujúci tréner zobrať oddychový čas. Ani ten však Handlovčanom nepomohol, pretože v 7.minúte viedli domáci už výrazným rozdielom 23:9! Strelecky sa darilo Šoškovi a Thompsonovi a keďže nám vychádzala aj hra v obrane, nečudo, že skóre narastalo v náš prospech pomerne rýchlo. V prvej štvrtine sme dali dvakrát toľko bodov ako sme od Handlovej dostali, preto bola nálada logicky aj napriek nie celkom zaplnenej hale výborná. V druhej desaťminútovke sme pokračovali v trende z predchádzajúcich minút. Handlovú sme nepúšťali takmer do ničoho a v polovici druhej časti hry sme po Robinsonovej dvojke viedli už 39:23. Potom síce trojkou odpovedal Jones, no jeho zranenie trošku hostí v inak nevýraznej hre ešte viac zabrzdilo. Domáci tesne pred koncom prvého polčasu zvýraznili svoje vedenie už na 52:34 po Thompsonovej dvojke a len málokto by si trúfol staviť na iné víťazstvo v konečnom účtovaní ako na to komárňanské.
Hneď od úvodu druhej polovice zápasu sa snažili komárňanskí basketbalisti doraziť súpera ďalšími rýchlymi bodmi, no nedarilo sa im to. Handlová pritvrdila v obrane a na výsledku to bolo aj vidieť. Respektíve na rýchlosti pribúdania bodov na oboch stranách. Domáci na chvíľu prestali byť strelecky potentní a hostia tento fakt začali využívať. Zásluhou Dunstona svietil v 24.minúte na ukazovateli skóre stav 54:44 a hostia boli hráčsky drzí aj naďalej. Tou správnou formou ich však uzemnil Stojanov, Bílik a dorazil to Thompson, keď o dve minúty neskôr sme opäť vyhrávali 64:48 a bol opäť "kľud". Hosťom navyše nehrali do karát ani ich katastrofálne premieňanie trestných hodov a po troch štvrtinách sme tak viedli o 14 bodov. V poslednej štvrtine veľa bodov nepadlo. Bolo to spôsobené pokračujúcou agresívnou defenzívnou hrou Handlovej, cez ktorú sme sa len ťažko presadzovali. Komárnu sa darilo najmä pod košom, z väčších vzdialeností domáci neboli až takí úspešní. Boli to však hostia, ktorí Vidom a Dunstonom začali z perimetra skresávať stratu svojho družstva. Potom sa k nim pridal vysoký Crimmins a v závere sa hostia dotiahli opäť na desaťbodový rozdiel, ktorý v predsposlednej minúte dokonal trojkou Vido. Vtedy to bolo 84:76 z pohľadu domácich, no už to nič nezmenilo na tom, že si MBK Rieker Komárno pripísal prvé tohtosezónne víťazstvo vo svojom druhom extraligovom kole. Vďační diváci tento fakt ocenili tradičným potleskom a všetci sa tešíme už na ďalšie kolá!
SUMA - SUMÁRUM:
Naše mužstvo má za sebou už aj svoju premiéru pod domácimi košmi. Súperom Komárna boli basketbalisti Handlovej, ktorí boli pre nás tak trochu neznámou. Ich káder sa výrazne obmenil a pribudli aj štyri nové zahraničné mená. Naši chlapci však pristúpili k svojim povinnostiam zodpovedne a prakticky už po prvom polčase sme si vytvorili rozhodujúci náskok. A práve prvá polovica stredajšieho duelu bola tou svetlou stránkou basketbalu. Pravda, ak si odmyslíme vážne a nepríjemné zranenie hosťujúceho Ray Anthony Jonesa, ktorý musel ísť okamžite do komárňanskej nemocnice... Basketbalisti MBK Rieker Komárno hrali do veľkej prestávky výborne. Darila sa im streľba a pôsobili výrazne kolektívnejším dojmom ako náš súper. Obzvlášť sa darilo Kevinovi Thompsonovi, ktorý s prehľadom premieňal svoje strely a doskakoval dôležité lopty, a to strávil na palubovke necelých 26 minút! Svoju rozvahu nám predviedol aj uzdravený Ondrej Šoška, skvelou individuálnou technikou sa predviedol aj Chris Lowe a takmer bezchybnými trestnými hodmi aj Laco Stojanov. V druhom polčase sme už však akoby ubrali z tempa, no napriek tomu sme si udržovali pokojný náskok. Až v závere sa hostia dostali pod hranicu desiatich bodov, no to už bol záver, kedy už každý vedel, kto v stretnutí zvíťazí. Zápas sme teda v pokoji vyhrali najmä zásluhou kvalitne zvládnutého prvého polčasu, a treba povedať, že dva body zostali v Komárne zaslúžene. Teraz nás čaká vyše týždňová prestávka od basketbalu. Najbližšie sa naši chalani predstavia o týždeň v sobotu, opäť na domácej palubovke, kedy privítame o 18.00 hodine Spišskú Novú Ves. Komárno, do toho!
Komárno:
Thompson 19 (19 doskokov, z toho 8 útočných), Lowe 19 (9 asistencií), Šoška 15 (7 doskokov, streľba 7/7), Bílik 11 (trestné hody 5/5), Stojanov 10, Robinson 7, Bíňovský 3, Kratochvíl 2, Dubovský 0, Kozlík 0.
Handlová: Davis 19 (11 získaných faulov), Crimmins 14 (6 doskokov), Dunston 13, O. Haviar 11, R. Jones 10, Vido 9 (10 doskokov), Golian 0, Boor 0, R. Jány 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »