7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

31.03.2012 18:00  BK Iskra Svit-MBK Rieker Komárno  88:97 (46:43)

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži - 2.kolo 31.03.2012 18:00
Iskra Aréna, Štefánikova 35, Svit
BK Iskra Svit 88:97  (46:43) MBK Rieker Komárno
BK Iskra Svit - MBK Rieker Komárno 88:97 (15:30, 46:43, 63:73), stav semifinálovej série - 0:2.
Duel začal Bílik dvojkou len s tesným prešľapom, no všetko "napravil" pri našom ďaľšom útoku, keď trojkou zvyšoval na 5:2. A keď z následného útoku opäť Bílik zavesil a Dubovský pridal trojku, v 3.minúte sme zrazu viedli 10:2. Dokonale sme využili prekvapenie Sviťanov z priebehu stretnutia, sústredene sme hrali v obrane i útoku, preto sme sériou 10:0 natiahli naše vedenie v 6.minúte už na 20:4! Vo famóznom výkone sme pokračovali aj naďalej, v 7.minúte sme dali už piatu trojku a so stopercentnou úspešnosťou spoza perimetra sme vyhrávali najvyšším rozdielom v stretbutí 23:6. Prvá štvrtina sa tak poľahky stala našou korisťou a pri vedení 30:15 začali naše túžby byť reálne. Avšak bolo pred nami ešte veľa času a dvojciferné vedenie po prvej desaťminútovke nám ani zďaleka nezaručovalo víťazstvo. A najmä nie po vývoji druhej štvrtiny. Hoci sme vyhrávali na jej začiatku 32:18, z našej strane prišiel útlm. Na domácej strane sa dobre rozohral Polakovič, ktorý svojimi bodmi znížil na 29:32 a začínalo sa prakticky odznova. Potom sme v polovici štvrtiny bodmi Johnsona vyhrávali 36:31, no nasledujúce minúty patrili domácim. Euforickým výkonom Svitu vyrovnal Čosič trojkou na 43:43 a spolu s klaksónom Berkis, kedy sa domáci prvýkrát ujali vedenia a vyzeralo to, že sú na koni. Našim tak prišla veľká prestávka vhod, naši chalani dostali nové pokyny do druhej polovice zápasu a s napätím sme očakávali, ako ich chalani zúročia.Domáci si udržovali tesné vedenie do 23.minúty, kedy vyhrávali 49:47, no následne Henderson nepremenil ani jeden trestný hod a Kratochvíl vyrovnal. V polovici tretej periódy potom pridali dôležité body Johnson a nato aj Jurík trojku na 54:49 pre nás, na ktorú ešte odpovedal Berkis (52:54). Komárno potom tesným rozdielom vyhrávalo prakticky až do 28.minúty, kedy opäť pridal nesmierne cenné body Jurík a zvýraznil naše vedenie na 65:59. Výrazne nervóznu a rozháranú hru domácich využil aj Keller, ktorý smečom upravil už na 67:59 a záver štvrtiny sme tak mali jasne pod kontrolou. V poslednej minúte sme vyhrávali už 73:61 a druhé víťazstvo v sérii opäť naberalo reálne kontúry. Pred nami však ešte bola veľmi ťažká záverečná štvrtina, kde sme vedeli, že domáci stavia všetko na jednu kartu - vyhrať hocijakým spôsobom. Berkis sa pokúsil zobrať zodpovednosť do vlastných rúk a za dve minúty znížil stav na 70:73 a opäť bolo všetko otvorené. Minisériu Svitu prerušil dôležitým košom Keller na 75:70, no domácim sa i napriek tomu podarilo enormnou snahou vyrovnať v 35.minúte na 75:75. Nervy zo železa však ukázali Kratochvíl, Dubovský, Jurík a Johnson, ktorí premenili nasledujúce štyri útoky a keďže domácim sa nepodarilo bodovať, ku ktorej prispela naša skvelá defenzíva, vytvorili sme si náskok 83:75 a domáci zostali v šoku. Na druhej strane však hostia mali zápas pevne v rukách, rovnako tak aj komárňanskí diváci atmosféru vo Svite. Za minútu sme si tak vypracovali rozhodujúci náskok v záverečnej fáze stretnutia a domácim už nezostávalo nič iné, len faulovať a premieňať ďalekonosné strely. Aj v tomto ukazovateli však žali úspech Komárňania a z čiary trestných hodov bodovali natoľko, že sa im v pohode podarilo ustrážiť si bezpečné vedenie. Posledný kôš našich dal kapitán Kratochvíl a oslavy hráčov, realizačného tímu a fanúšikov z výhry sa niesli pod Tatrami a aj počas celej cesty na juh Slovenska.
SUMA - SUMÁRUM:
Duel vo Svite bol zápasom štyroch rozdielnych štvrtín. Kým v prvej sme boli jednoznačne lepším mužstvom, druhá štvrtina priniesla do deja zauzlenie v podobe obratu v prospech Svitu. Po veľkej prestávke sa komárňanský tím opäť skoncentroval a vytvoril si desaťbodové vedenie, no v poslednej časti hry sa Svitu opäť podarilo vyrovnať. Poslednú päťminútovku stretnutia však lepšie zvládli zverenci Františka Róna a mohli sa tak tešiť z nesmierne cenného a dôležitého druhého víťazstva v tejto semifinálovej sérii. Kolektívne poňatie hry MBK Rieker opäť slávilo úspech, veď až šesť našich hráčov zaznamenalo dvojciferný počet bodov! Výborne zahrali všetci hráči, každý sa tiež zapísal do streleckej listiny a každý svojou výraznou mierou prispel k tomuto triumfu. Naši sa hlavne v druhej štvrtine dlho nedokázali vysporiadať s agresívnou a tvrdou hrou domácich, no neskôr ich to už nevyvádzalo z miery, hrali si svoju hru a tá priniesla svoje ovocie. A vyše päťdesiat komárňanských fanúšikov bolo v tranze! MBK Rieker Komárno je veľmi blízko k historickému momentu komárňanského basketbalu! Ešte však treba urobiť posledný krôčik k tejto skutočnosti, a ten nebude ľahký. Séria sa totiž hrá na tri víťazstvá a my potrebujeme vyhrať ešte v stredu doma... Zápas sa začína v stredu o 18.00 hodine a na palubovke Komárna bude určite horúco! Príďte povzbudiť našich chlapcov, potrebujú vašu podporu a oni sa vám za to zaiste odvďačia kvalitným výkonom! Komárno, do toho!
Svit:
Berkis 32 (z toho 4 trojky, 6 doskokov), Henderson 23 (10 doskokov), Polakovič 11, Čosič 9 (8 asistencií), Findura 6, Míčka 5, Znanec 2, Cvitanovič 0 (7 doskokov).
Komárno: Johnson 21 (14 doskokov, 9 získaných faulov), Kratochvíl 15 (5 doskokov), J.Jones 14 (11 asistencií), Dubovský 13 (5 doskokov), Jurík 12, Keller 10, Bílik 7, Bilič 3, Szabó 2.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »