7. Handlová 1 0 1 0
8. Levice 2 0 2 0
9. Sp.N.Ves 3 0 3 0

19.12.2018 18:00  MBK Handlová-MBK Rieker COM-therm Komárno  82:68 (50:34)

2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži - 18.kolo 19.12.2018 18:00
ŠH Handlová, Údernícka 51, Handlová
MBK Handlová 82:68  (50:34) MBK Rieker COM-therm Komárno
 MBK Handlová - MBK Rieker COM-Therm Komárno 82:68 (25:17, 50:34, 58:58)
Už z úvodných minút bolo badateľné, ktorí basketbalisti budú hrať prím v tomto dueli. Boli to najmä Petráš a Tresač, pretože jeho zásluhou sa dostali domáci nielen do vedenia 7:2, ale diktovali tempo aj v ďalších minútach. V 4.minúte sme Deličom znížili na 9:7 z pohľadu Handlovej, no prišli body Čekovského a Haladu, čím sa za necelé dve minúty stav upravil na 17:7. V 7.minúte trafil trojku náš Hlivák a zdalo sa, že sme z najhoršieho vonku. To sme však ešte netušili, čo nás ešte čaká. Prvú štvrtinu sme ešte ako tak dobojovali a súper sa nedostal do výraznejšieho trháku, avšak v druhej časti hry sme sa tomu nevyhli. Domáci skvelo operovali pod oboma košmi, kde kraľoval Petráš s Čekovským, spoza perimetra ukázal svoje kvality Tresač, keď napríklad jeho dvoma trojkami za sebou domáci vyhrávali v 13.minúte 36:23. Bodov sme dostali za krátky čas príliš veľa, Delič len upravoval v polovici štvrtiny na 40:27. Záver patril aj tak Handlovej, ktorú potiahol v týchto fázach Ross-Miller. Ten dve minúty pred polčasom zvyšoval na 47:30 a až potom sme to ustáli tak, že síce so stratou, ale určite sme sa potešili veľkej prestávky, ktorú sme už túžobne očakávali.
A tá nám veru pomohola. Bolo to praim až rozprávkové! Od stavu 52:37 sme sa postarali o jeden obrovský obrat v stretnutí, ktorému Handlovčania ani sami neverili, čo sa to v ich športovej hale deje. Naštartovali nás trojky Huntera a O´Reillyho, ku ktorým sa pridal aj náš tretí zámorský basketbalista. Za štyri minúty sme tak senzačne vyrovnali na 52:52 a Goodman získal pre náš tím vedenie 54:52. Zavŕšili sme tak komárňanskú neuveriteľnú sériu 17:0, ktorú prerušil smečom až Čekovský. Od tejto chvíle sa začal hrať vyrovnaný basketbal, na dobrú hru Handlovej počas dvadsiatich minút sme odpovedali za štyri minúty a vyrovnali sme. Potom sa mužstvá striedali vo vedení, na začiatku poslednej štvrtiny nás dostal trojkou do vedenia 61:58 Jankovič. Škoda následných dvoch strát, pretože sa zápas práve v týchto chvíľach lámal... V 33.minúte ešte Hunter vyrovnal na 63:63, Čekovský s apostaral o dva koše a domáci opäť viedli 67:63. Päť minút pred koncom viedla Handlová len 67:65, no veľkú bodovú šnúru nám vrátila. A žiaľ, v rozhodujúcej chvíli. Ďalšie štyri minúty sme prehrali 0:15, čiže každému je z toho jansé, že Handlová sa dostala do vedenia 82:65, ktoré sme už za poslednú minútu nevedeli zvládnuť. Škoda toho, rýchlo sme sa vrátili do zápasu a posledných päť minút nás pripravilo o víťazstvo. Nepadli nám kľúčové strely a domácim naopak. Hnaní energickým obecenstvom po každom handlovskom koši zverenci Petra Tordu v euforickom závere zápas zvládli.
SUMA - SUMÁRUM:
Takto divoký basketbalový priebeh sme už dávno nevideli! Pravdou je, že nám nevyšiel vstup do zápasu a potom sa to s nami nepriaznivo ťahalo celý prvý polčas. Po veľkej prestávke sme sa však nadýchli k obrovskému obratu, stiahli sme zdandlivo neriešiteľné skóre a dokonca sme vyhrávali o tri body v poslednej štvrtine. Ale potom sa náš stroj opäť zastavil, bohužiaľ, v tej najnesprávnejšej chvíli. A pravdupovediac, naozaj sme verili, že by sa to s Komárnom na ihriskách súperov mohlo zlomiť. Hrali sme s ľahkosťou, dobre sme bránili a možno stačil jeden úspešný kôš na našej strane a neúspešný na strane Handlovej, aby sa zápas zlomil. Stal sa však opak, domácim padli aj ťažké ďalekonosné strely a banícke mestečko sa dostalo do vedenia v poslednej časti hry, ktoré si už udržalo. V posledných minútach bol handlovský valec rozbehnutý tak, že ho nebolo možné zastaviť. Nám nepadli strely za tri body a domáci po každom koši boli tlačení aj výborným obecenstvom, ktoré Handlovú tiež doviedlo k víťazstvu. My sme ukázali basketbal dvoch tvárí. Keď sa nedarilo, tak nám aj z "hrnca vykypelo", pri sústredenej hre sa nám darila nielen streľba, ale aj defenzíva. V konečnom účtovaní ale zabrali individuálne výkony hráčov Handlovej. Či už to bolo Ross-Miller so svojimi asistenciami, alebo doskokmi Petráš s Čekovským. Samozrejme, všetci menovaní pridali aj dvojciferný počet bodov, čím prispeli výrazným podielom k výhre Handlovej a tiež individuálnym double-double vo všetkých troch prípadoch. Komárno ukázalo, že dokáže zvládať aj ťažké situácie, keď vysoko prehráva a dokáže sa vrátiť do zápasu. Nezodpovedanou otázkou zostáva posledná fáza hry, ktorú sme nezvládli. Stále však dokazujeme, že s nami treba počítať a aj keď sme prehrali pomerne vysoko, nechýbalo veľa a zápas by sme dokonale otočili! O nápravu sa naši chlapci budú snažiť už medzi sviatkami, kedy cestujeme do Lučenca. A ideme vyhrať! Komárno, do toho!
Handlová: Tresač 20 (z toho 4 trojky), Ross-Miller 19 (12 asistencií), Petráš 15 (18 doskokov, 7 asistencií), Čekovský 12 (12 doskokov), Halada 8, Mikulič 4, Novysedlák 3, Skouen 1, Dolník 0, Kibi 0, Huljak 0.
Komárno: O'Reilly 13, Jankovič 12 (všetky 4 trojky), Delič 12 (5 doskokov), Goodman 8 (5 doskokov), Bolek 8 (streľba 100%), Hunter 7 (6 doskokov), Hlivák 5, Miloševič 3 (7 asistencií), Stojanov 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »