6. Komárno 15 6 9  40
7. Sp.N.Ves 14 5 9  36
8. Handlová 14 3 11  21
9. Lučenec 14 1 13  7

08.12.2018 18:00  PP & TV Raj Žilina-MBK Rieker COM-therm Komárno  93:73 (42:30)

2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži - 16.kolo 08.12.2018 18:00
Športové gymnázium, Rosinská cesta 4, Žilina
PP & TV Raj Žilina 93:73  (42:30) MBK Rieker COM-therm Komárno
 PP & TV RAJ Žilina - MBK Rieker COM-Therm Komárno 93:73 (23:21, 42:30, 63:42)
Zápas v Žiline sme začali presne tak, ako sme si predstavovali. Po bodoch Deliča sme viedli 7:2 a aj ďalšie minúty patrili nám. Hrali sme si svoju hru a po trestných hodoch Miloševiča sme v 5.minúte vyhrávali 14:8. Až potom sa začali spod koša presadzovať Merešš a Stanojevič, ktorí vyrovnali na 14:14. Goodman ale po koši s faulom opäť naklonil misky váh na našu stranu a viedli sme 19:18. Prvú štvrtinu sa nám však aj napriek dobrej hre nepodarilo vyhrať. Strelecky disponovaný Stajnojevič zvýraznil vedenie Žiliny na 23:19 a v posledných sekundách Miloševič len znižoval dvojkou. Druhá štvrtina nás však nezachytila v najlepšom svetle. Po viaerých školáckych chybách a individuálnych zlyhaniach sme to boli my, kto posadil súpera na koňa. Rožánek nemal problém trestať naše chyby a za dve minúty druhej štvrtiny viedli domáci 28:21. No seéria Žiliny pokračovala aj naďalej. Naša strelecká nemohúcnosť dávala súperovi spod Dubňa stále väčšie krídla a v 15.minúte viedli domáci 35:21. Žilinskú šnúru 14:0 prerušil až Hunter trojkou, následne sa k slovu dostal náš Goodman a v nasledujúcich troch minútach hry sme boli lepším tímom opäť my. Necelé dve minúty pred koncom prvého polčasu sme upravili na 35:30 a všetko bolo otvorené. Jackson s Dicksonom nám však pomyselné dvere začali pomaly zatvárať. Do šatní sme odchádzali opäť s dvojciferným mankom a mali sme čo robiť, aby sme ho zmazali.
Krvopotné skresávanie nášho náskoku si vyžiadalo svoju dať. Niektorí hráči mali problém s faulami, iní nedokázali držať krok s rozebhnutými zámorskými legionármi na žilinskej strane. Tretia štvrtina nám absolútne nevyšla a domáci sa tak postarali o zvýšenie náskoku na 46:30 a bolo veľmi náročné sa dostať späť do zápasu. Bodovali sme len sporadicky a navyše sa nám vôbec nedarila defenzívna hra. Žilina bodovala prakticky z každého útoku a my sme sa nevedeli presadiť ani spoza perimetra. Aj preto sme boli odsúdení na vysokú stratu, Jackson trojkou dve minúty pred koncom štvrtiny upravoval na 59:39. V poslednej časti hry sa navyšovanie náskoku domácich zastavilo na stave 71:46 v 33.minúte a veru to už aj stačilo. Prišlo sedem bodov O´Reillyho v rade a stratu sme stiahli pod dvadsať bodov. Aj na strane zverencov Ivana Kurillu sa dostali k slovu nepresnosti a chyby, nepomoholi ani jeho oddychové časy. Komárno neustále znižovali náskok súpera a zo zdanlivo neriešiteľného stavu sme sa dostali opäť do zápasu. Necelé tri minúty pred koncom sme upravili stav na 79:69 a mali sme loptu. Času však zostávalo už len málo, následne prišiel kôš s faulom pre domácich a bolo prakticky rozhodnuté. Žilina si tak mohla vydýchnuť aj napriek tomu, že sme za päť minút dokázali dať o 15 bodov viac ako súper. Komárno tak môže mrzieť najmä herný výpadok v strede druhej a na začiatku tretej štvrtiny.
Žilina: Rožánek 18, Jackson 17 (5 asistencií), Dickson 15 (8 doskokov), Merešš 14 (6 doskokov), Blagojevič 12 (7 doskokov), Stanojevič 11, Tot 6, Podhorský 0, Mátych 0, Ďuriš 0.
Komárno: O´Reilly 18 (5 doskokov), Goodman 17 (5 doskokov), Delič 13 (9 doskokov, 5 asistencií), Miloševič 11, Jankovič 9, Hunter 3, Hlivák 2, Stojanov 0, Bolek 0.

Ostatné zápasy s "PP & TV Raj Žilina":

2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
16. 08.12.2018 18:00 PP & TV Raj Žilina MBK Rieker COM-therm Komárno 93:73 (42:30) »
25. 26.01.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno PP & TV Raj Žilina »
34. 23.03.2019 18:00 PP & TV Raj Žilina MBK Rieker COM-therm Komárno »

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina