7. Sp.N.Ves 14 5 9  36
8. Handlová 14 3 11  21
9. Lučenec 14 1 13  7

17.11.2018 18:00  MBK Rieker COM-therm Komárno-BKM Lučenec  109:70 (52:32)

2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži - 10.kolo 17.11.2018 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker COM-therm Komárno 109:70  (52:32) BKM Lučenec
 MBK Rieker COM-Therm Komárno - BKM Lučenec 109:70 (24:17, 52:32, 79:45)
Duel začal prvou minútou, kedy nepadol ani bod. Potom sa ako prví k slovu dostali Lučenčania, ktorí po trojke Vranjesa a Jacobsa vyhrávali 7:0. Domáci však paniku nerobili. Prvé naše body dal Delič, ktorý sám znížil na 4:7 a Goodman dvoma trestnými hodmi otočil v polovici štvrtiny na 8:7 pre domácich. V ´dalšej minúte prišli trojky O´Reillyiho a Miloševiča, čím Komárno zavŕšilo štrnásťbodovú sériu a upravilo stav v 6.minúte na 14:7. Až potom prerušil našu šnúru trojkou Pipíška, ale Delič opäť zvyšoval dve minúty pred koncom štvrtiny na 20:12. Potom už len sám "Neno" bodoval do konca štvrtiny, jeho šesť bodov v rade zmanenalo naše vedenie 24:14 a až v samotnom závere sme dostali trojkou od Agusiho. Aj keď to v týchto momentoch vyzeralo, že Lučenec zabojuje, veľmi rýchlo ich schladil trojkou Hunter a O´Reilly, čím sme si vypracali zatiaľ najvyšší rozdiel v stretnutí 32:17. V 14.minúte to bolo pre hostí stále hrateľný výsledok, keďže domáci viedli iba 34:22. K slovu sa však dostal Bolek, ktorý piatimi bodmi v rade upravil na 39:22 a zdalo sa, že súper pomaly rezignuje. No nestalo sa tak, pretože za stavu 44:27 Lučenec spresnil streľbu. V závere prvého polčasu svietil na ukazovateli skóre stav 44:32, ale posledná minúta patrila dokonale Komárnu. Hlivák po koši s faulom upravil na polčasových 52:32.
V druhom polčase pokračoval so svojom streleckom koncerte Delič, ktorý načal súpera opäť trojkou, k nemu sa potom pridali aj Goodmana O´´Reilly, čím sme si po dvoch minútach tretej štvrtiny vytvorili náskok už 60:34. PO efektnom smeči Sheltona a trojke Agustiho síce hostia znížili na 62:39 z domáceho pohľadu, Komárno zvýšilo opäť svoje úsilie a v 26.minúte viedlo opäť úplne pokojne 66:40. V druhej polovici tejto časti hry sa dostali k slovu slovenskí borni Bolek s Hlivákom, ktorí ukázali, ako sa chladnokrvne presne strieľa a ukážkovo bráni. Z nášho posledného útoku Hlivák trafil perfektnú trojku, čím sa tretia štvrtina skončila po výsledku 79:45. Daliborovi táto úloha sadla a pokračoval v nej ďalšou trojkou v úvode poslednej časti hry na 82:45. Už v týchto okamihoch bolo jasné, že domáci fanúšikovia si neželali nič iného, len stovku v koši Lučenca. A keďže našej ofenzíve to padalo, zrejme ani najväčší kritik nepochyboval o prekročení stobodovej hranice. Ako pribúdali minúty, skóre narastalo presne podľa komárňanského scenára, preto už necelé tri minúty pred koncom stretnutia Delič zaklincoval stovku a stav bol tak 101:63. Na ihrisko sa postupne dostala aj celá naša lavička a veru nesklamala. Smik upravil spod koša náš náskok na rovných štyridsať bodov a neskôr premenil Marchyn hneď svoj prvý poku za tri body. Lučenec už len uzavrel zápis o stretnutí dvojkou Sheltona, konečný výsledok hovorí sám za seba. Skvelá práca, chalani, len tak ďalej!
SUMA - SUMÁRUM:
Nič nie je dokonalé a nebolo tomu tak ani do stavu 0:7 z našej strany. Našťastie, bola to naša najhoršia trojminútovka v tomto zápase, sériou 14:0 sme výsledok otočili a potom bol už celý zápas v našej réžii. Treba dodať, že víťazstvo o takmer štyridsať bodov nebolo dielom nekvalitného súpera, ktorý potrápil už nejedno mužstvo v tejto sezóne, no náš tím podal priam excelentný výkon, na ktorý by sa v sobotu chytal len málokto. Navyše sme hrali bez zranených Jankoviča a Stojanova. Zdá sa, tímová chémia, trpezlivá a tvrdá tréningová práca Miljina Čuroviča začína prinášať svoje ovocie, ale netreba nič zakríknuť a ani preceniť. Víťazstvo nad Lučencom je výborné, no sme stále na začiatku našej cesty. Veď už v stredu príde silný Svit, ktorý preverí ešte viac naše kvality. Diváci si však prišli uplynul sobotu na svoje. Videli v akcii všetkých zdravých hráčov nášho tímu, z ktorých takmer všetci sa aj zapísali do streleckej listiny, čím sebavedomie každého člena tímu určite vzrástlo. Stovka v koši súpera bola len zaslúženou čerešničkou na sobotnej basketbalovej večernej torte, ktorá nám všetkým chutila! Diváci mali radosť z našej hry, dalo sa vidieť, že ich basketbal baví a tak to má byť! O tom to je! Veríme, že sa naplnia slová nášho trénera a fanúšikov príde už na ďalší zápas viac, aj keď divácka kulisa bola aj tentoraz fantastická. Vidíme sa vo štvrtom domácom zápase v rade už túto stredu, kedy privítame tretí tím BK Iskra SvitKomárno, do toho!
Komárno: Delič 23 (9 doskokov), Goodman 21 (z toho 3 trojky, 9 doskokov), O´Reilly 19 (z toho 3 trojky, 6 asistencií), Hunter 14 (10 doskokov), Hlivák 13 (z toho 3 trojky, 6 asistencií), Bolek 11 (z toho 3 trojky), Miloševič 3, Marchyn 3, Smik 2, Kürthy 0.
Lučenec: Shelton 18 (9 doskokov), Vrajnes 17 (z toho 3 trojky), Pipíška 11 (z toho 3 trojky), Agusi 9 (všetky 3 trojky), Griffin 8, Jacobs 4, Vukovič 3 (6 doskokov), Kádaši 0, Sarna 0.