7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

22.02.2012 18:00  MBK Rieker Komárno-MBK Handlová  92:72 (41:41)

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži - 33.kolo 22.02.2012 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker Komárno 92:72  (41:41) MBK Handlová
MBK Rieker Komárno - MBK Handlová 92:72 (29:21, 41:41, 69:61)
V opäť perfektnej atmosfére síce dali úvodný kôš hostia, domáci však rýchlo otočili a v 3.minúe už viedli aj zásluhou štyroch bodov Dubovského 8:2. A keď ten istý hráč pridal aj trojkou a pod košom sa presadzoval čoraz viac Johnson, v 7.minúte svietil na ukazovateli skóre stav 19:9. Komárno dovtedy výborne bránilo a navyše aj naďalej sa mu darila sreľba, preto sa bolo na čo pozerať. Pri vedení 29:21 však prišiel na Komárno od začiatku druhej štvrtiny mimoriadne veľký útlm. Zverencom Františka Róna sa nedarilo dlho skórovať, postupne nám začala viaznuť rozohrávka, čo lišiacky súper začal nenápadne využívať. Komárno nebodovalo takmer osem minút, čo bolo v tejto fáze zápasu alarmujúce. A najmä fakt, že s pribúdajúcimi minútami, kedy sa naši chalani nevedeli strelecky presadiť, si prestávali aj veriť čoraz viac. Hostia tak šnúrou 14:0 v 18.minúte vyhrávali 35:29, no na druhej strane bolo len otázkou času, kedy sa Komárno opäť strelecky prebudí. Z prekliatia nás vyslobodil Johnson a zápas mohol "pokračovať". Handlovčania si však udržovali malý náskok, čo zmenil až v poslednej sekunde J.Jones trojkou zhodne s klaksónom a vyrovnal tak na 41:41. Z pohľadu ďaľšieho vývoja stretnutia bol tento moment veľmi dôležitý, zmazali sme tak šesťbodovú stratu hostí za necelé dve minúty a druhý polčas začínal odznova.
V druhom polčase bol duel dlho vyrovnaný. Takmer celá tretia štvrtina sa niesla košmi na oboch stranách, preto sa družstvá striedali vo vedení. Nás držal nad vodou Keller a Dubovský, keď sme nielenže bodovali, sústredene sme hrali aj v obrane. Ešte aj v 28.minúte bol stav vyrovnaný v pomere 59:59, ale záver tejto časti hry vyšiel domácim na jednotku. Bílik, Keller a Szabó premenili päť zo šiestich nariadených trestných hodov, Handlová nepresne vystrelila trikrát za sebou a náš náskok sme zvýšili na 64:59. Od tohto momentu sme sa do súpera nadobro zahrýzli a výsledok na seba nenechal dlho čakať. Už do konca tretej periódy sme zvýšili náskok na 69:61 a minisériou 9:0 sme zavŕšili náš rozlet aj v poslednej časti hry zvýšením skóre na 73:61. Potom síce Madaj trojkou stiahol hosťujúcu stratu pod desať bodov, no bolo to len na chvíľku, pretože domáci pokračovali v nátlakovej hre až do konca duelu. Handlová tento nápor nevydržala a utŕžila ďaľší, tentoraz už definitívny "knockout". Komárno po skvelej defenzívnej práci a streleckej úspešnosti zanechalo spúšť sériou 11:0 a náš náskok narástol v 38.minúte už na 88:66. Obrazom handlovského rozpoloženia v tejto fáze duelu bolo nepremenenie ani jedného z troch trestných hodov vychýreného a najlepešieho strelca extraligy A.Jonesa. Potom sme ešte v úplnom závere vyhrávali najvyšším rozdielom v stretnutí 92:67, hostia ešte výsledok skorigovali, no nič to nezmenilo na skutočnosti, že si Komárno pripísalo vysoké víťazstvo najmä po zlepšenej hre v druhom polčase.
SUMA - SUMÁRUM:
V tomto stretnutí sa opäť ukázalo, akú silu má kolektívny duch. Domáci hrali viac tímovo, čo bolo na výsledku vidieť hlavne v druhom polčase. Handlovčanov prevýšili vo všetkých herných činnostiach a aj keď bol ešte v 28.minúte stav 59:59, komárňanský výkon s pribúdajúcimi minútami gradoval a napokon sme sa spolu s hráčmi mohli tešiť z hladkého dvadsaťbodového víťazstva, aj keď to spočiatku tak nevyzeralo. Výborne sme si počínali pod košom, kde dvojica Johnson-Keller doslova excelovala. K ich skvelému výkonu sa strelecky pridal aj Bilič, keď títo naši stredajší strelci boli enormne podporovaní najmä defenzívnym výkonom Dubovského. Netreba však zabúdať ani na ostatných chalanov, pretože tak ako to v Komárne v tejto sezóne býva zvykon, rozhodol kolektívny duch chalanov z Komárna a v neposlednom rade takticky skvele zvládnutý zápas aj zo strany Františka Róna. Víťazná séria MBK Rieker Komárno sa tak natiahla už na šesť stretnutí a treba povedať, že prišla v pravý čas, pred vrcholiacimi bojmi v základnej časti extraligy. Netreba to však zakríknuť...! Do konca základnej časti zostávajú ešte tri kola (pre niektorých už len dve) a my môžeme s napätím očakávať, ako sa napokon v extralige situácia vyvinie. Ani jedno mužstvo totiž nemá svoje postavenie v tabuľke isté. Naši chlapci cestujú už túto sobotu na derby zápas do Levíc, kde budú opäť potrebovať podporu komárňanských fanúšikov. Preto neváhajte a merajte cestu do Levíc, zápas bude mať určite svoju úroveň a atmosféru! Stretnutie s Onyxom začína v metropole Tekova o 18.00 hodine. Komárno, do toho!
Komárno:
Johnson 24 (11 doskokov, 6 získaných faulov), Bilič 24 (5 asistencií), Keller 18 (10 doskokov), Dubovský 10, J.Jones 7 (8 asistencií), Szabó 5, Bílik 2, Kratochvíl 2, Jurík 0, Bíňovský 0.
Handlová: A.Jones 23 (7 získaných faulov), Hampton 13, Barišič 9, Green 8 (10 doskokov), Madaj 8, Mrviš 5, Golian 3, Ridzoň 3, Haviar 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina