7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

11.02.2012 18:00  BK Iskra Svit-MBK Rieker Komárno  88:89 p.p. (44:39)

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži - 30.kolo 11.02.2012 18:00
Iskra Aréna, Štefánikova 35, Svit
BK Iskra Svit 88:89 p.p.  (44:39) MBK Rieker Komárno
BK Iskra Svit - MBK Rieker Komárno 88:89 po predĺžení (25:21, 44:39, 58:62, 80:80)
Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí po trojke Čosiča viedli v 2.minúte 7:2. Aj naďalej sa hralo skôr bez obrán, oba kolektívy zhodne bodovali. Každé strelecké zaváhanie, ktoré mimochodom bolo na začiatku tohto súboja raritou, druhé mužstvo okamžite potrestalo. V polovici prvej štvrtiny to bolo už 10:10, až sa v 7.minúte presadil za tri body Bílik a viedli sme 18:13. V poslednej minúte nás však domáci vyškolili z efektivity, keď kruto potrestali naše zaváhania spoza perimetra. Napokon sa tak domáci tešili zo štvorbodového vedenia po prvej časti hry a aj v druhej boli o malý krôčik pred nami. V 11.minúte viedli Sviťania 27:21 a aj po trojke Berkisa na začiatku 16.minúty 37:32. Až potom sme sa Johnsonom začali presadzovať aj pod košom a o malú chvíľu sme vyrovnali na 37:37. Záver prvého polčasu sme však neustáli. Domáci v posledných dvoch minútach rýchlo bodovali a vytvorili si náskok 41:37 a hostia už nemali času na skorigovanie priebežného nepriaznivého stavu. Nič však nebolo stratené, pri streleckej úspešnosti oboch mužstiev sa podobný scenár očakával aj v druhom polčase. Šance Komárna tak pochopiteľne stále žili.
Nástup do tretej štvrtiny nám vyšiel excelentne. Minisériou 7:0 sme nielenže zmazali náskok domácich, v 22.minúte sme sa dokonca dostali do vedenia 46:44 a podtatranský tréner si musel zobrať oddychový čas. Ani ten však domácim výrazne nepomohol, pretože Komárno si neustále udržiavalo dvoj- až štvorbodové vedenie a nepustilo tak svojho súpera do trháku. Po počiatočnom získaní si malého náskoku sa neskôr hra vyrovnala, no domáci sa dlho nedokázali dostať do vedenia. V 32.minúte, po bodoch Johnsona a Bílika, sme vyhrávali najvyšším rozdielom v stretnutí 69:62. V polovici štvrtej štvrtiny však domáci trojkou vyrovnali na 69:69 a každému bolo jasné, že sa rozhodne až v záverečnej dráme. Najprv si však Komárno opäť vypracovalo náskok 74:69, ale domáci opäť vyrovnali a dve minúty pred koncom bol stav vyrovnaný (76:76). Ešte horšie to s nami bolo 55 sekúnd pred koncom, keď sme prehrávali 80:76. Ale dvojky Biliča a Jonesa nám napokon vybojovali predĺženie, keď sme dokázali ubrániť aj záverečný útok domácich. V hektickom závere nás tak čakalo rozuzlenie tohto kvalitného zápasu až v nadstavenom čase.
Mužstvá začali byť v predĺžení trochu nervózne, no aj únava zohrala svoje. Síce sme sa ujali vedenia 81:80, domáci trojkou otočili, ale vyrovnal krásnym smečom J.Jones na 83:83. Svit sa potom dostal dve minúty pred koncom predĺženia do vedenia 87:83, ale presnú ruku mal spoza trojkového oblúka Bilič (87:86). Potom sme nevyužili až päť útokov za sebou, no rovnako dopadol aj náš súper, ktorý mal v obranných činnostiach oporu v mene Jeffersona, ktorého za jeho výkon v obrane musíme pochváliť. Osem sekúnd pred koncom sme boli nútení faulovať, ak sme s výsledkom ešte niečo chceli urobiť a Čosič premenil len jeden trestný hod (88:86). Na rad prišiel oddychový čas Františka Róna a po zahratí lopty do hry sa osud súboja dostal do rúk nášho druhého rozohrávača. Péter Szabó trojkovou strelou dve sekundy pred koncom rozhodol o víťazstve Komárna pod Tatrami a nespútaná radosť MBK Rieker snáď roztápala aj ľady po ceste naspäť na juh Slovenska!
SUMA - SUMÁRUM:
Musíme sa priznať, že sme do Svitu išli len s malou dušičkou vzhľadom na neustále oklieštenú zostavu MBK Rieker. O to viac však zabojovali zdraví hráči a odhodlanie pobiť sa o úspešný výsledok sršalo z našich chlapcov počas celého duelu. Svit však vyhrať "musel" a my sme "mohli"... Z hľadiska prvej štvorky to bol veľmi dôležitý zápas prakticky pre oba kolektívy. Komárno z neho však vyšlo úspešne a tak sme tou správnou nohou vykročili do možnosti začínať play-off na domácej palubovke. Zväčša počas celého stretnutia si nedokázalo ani jedno mužstvo vytvoriť väčší náskok, azda sa to podarilo len nám v 32.minúte (69:62), ale domáci ho rýchlo zmazali a napokon vyústil duel až do predĺženia. Tam sme ťahali väčšinou za ktarší koniec, no všetko zmenil Péter Szabó, ktorý dve sekundy pred koncom otočil vývoj a doviedol Komárno k dvom nesmierne cenným bodom. V sobotu vyhral šťastnejší tím, pretože výsledok mohol byť aj opačný. Odvážnemu však šťastie praje a kto neriskuje, nemôže ani vyhrať! Zverenci Františka Róna mali nervy zo železa a či už v riadnom hracom čase, aj v predĺžení sa pevne držali taktickcýh pokynov nášho kouča a výsledok na seba nenechal dlho čakať. Presne strely v záveroch štvrtej časti hry a nadstavenej päťminútovky nás o tom jasne presvedčili. Osobitne vyzvdihovať niektorého hráča by bolo zbytočné, basketbal je kolektívna hra a podiel na víťazstve má každý hráč, čo vidieť aj zo samotných štatistík. Vďaka chalanom za veľkú bojovnosť, chuť do basketbalu a pevné nervy, opäť nám pripravili dôvod na radosť a takisto náladu do ďalších dní. Je takmer isté, že v najbližšom zápase v stredu proti prvej Prievidzi bude komárňanská športová hala praskať vo švíkoch, preto neváhajte a príďte do haly včas! Začiatok je tradičný, o 18.00 hodine! Komárno do toho!
Svit:
Čosič 18 (6 asistencií, 6 získaných faulov), Mascoll 16 (9 doskokov), J.Jefferson 11 (9 doskokov, 8 blokov), Berkis 10 (6 doskokov), Henderson 10, Cvitanovič 8, Polakovič 8, Findura 7, Znanec 0.
Komárno: J.Jones 18 (5 asistencií, 7 získaných faulov), Bilič 18 (z toho 3 trojky, 8 doskokov), Kratochvíl 16 (5 doskokov, 6 získaných faulov), Johnson 12 (14 doskokov), Keller 11 (12 doskokov), Bílik 9 (všetky trojky), Szabó 5, Dubovský 0.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »