7. Handlová 8 3 5 38
8. Komárno 8 2 6 25
9. Sp.N.Ves 8 0 8 0

11.01.2012 18:00  MBK Handlová-MBK Rieker Komárno  97:86 (51:32)

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži - 24.kolo 11.01.2012 18:00
ŠH Handlová, Údernícka 51, Handlová
MBK Handlová 97:86  (51:32) MBK Rieker Komárno
MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 97:86 (29:13, 51:31, 73:57)
Súboj dvoch tabuľkových susedov začali výrazne lepšie domáci. Aj keď Komárno vyhrávalo dvoma košmi Johnsona 4:2, netrvalo dlho, a domáci sa dostali do tej správnej streleckej nálady a v 5.minúte si za stavu 14:6 pre domácich musel náš tréner zobrať oddychový čas. Do tých chvíľ predvádzal svoje strelecké umenie A. Jones, po time-oute ho zastúpil Hampton a začal hneď trojkou na 17:8. A keď následne pridal ďalšiu trojku Golian, za stavu 20:8 v 7.minúte to s nami nevyzeralo ružovo. V útoku sme strácali jednu loptu za druhou, navyše keď sa nám aj podarilo vystreliť, strely boli zväčša nepresné. Domáci si z Komárna urobili v prvej štvrtine trhací kalendár a tak sme sa nemohli čudovať, keď už po prvej štvrtine sme prehrávali priepastným rozdielom šetnástich bodov. Pravda, rýchlo sme nazbierali fauly, čo sa zopakovali aj v druhej štvrtine. V 22.minúte sme stiahli stratu na 31:19 z pohľadu domácich, ale domáci nám rýchlosťou blesku ukázali, kto je pánom tohto duelu. A aj preto sme už v 18.minúte prehrávali 42:25 a ani do polčasu sme sa nedokázali vymaniť z neustáleho handlovského tlaku. Po našej nedôslednej obrane a streľbe spoza trojkového oblúka 1/14 sme však ani iný výsledok nemohli čakať... Druhý polčas sme žili v očakávaní, akým smerom sa bude duel ďalej uberať.
Ani po 19-bodovej polčasovej strate sa Komárno spočiatku nevedelo z priebehu stretnutia spamätať. Strelecky potentní domáci vyhrávali najvyšším rozdielom s zápase v 34.minúte, keď po Madajovej trojke svietil na ukazovateli skóre stav 62:36 pre Handlovú. Bojovní hostia však zbrane nezložili a trojkou nás naštartoval J.Jones. Zakrátko sme sa dostali pod dvadsaťbodovú hranicu dvoma trestnými hodmi Kratochvíla a v 36.minúte to bolo už "len" 64:46 pre domácich. Ani to však ešte nebolo z našej strany všetko, prvú iskierku nádeje na zvrat sme zaznamenali minútu pred koncom tretej štvrtiny, ked bol stav už len 67:55... V správnej chvíli pre Handlovú však prišla trojka Hamptona (70:55) a na malú prestávku sme odchádzali opäť s veľkou stratou 16-tich bodov. Ešte aj v 32.minúte vyhrávali domáci pokojným rodzeilom 76:59, Komárno však zabralo naplno. Nenápadne sme začali sťahovať náskok súpera a po prieniku Klára sme šesť minút pred koncom stiahli na 67:78 z nášho pohľadu a po dlhom čase to bolo pre nás veselšie. Honba za obratom vrcholila a hoci nás zabrzdilo niekoľko nepremenených trestných hodov, aj napriek tomu sa nám podarilo zmŕtvychvstanie a tri a pol minúty pred koncom sme prehrávali už iba o päť bodov (80:75)! Škoda, že nám potom nepadla následná trojka za tohto stavu... Potom však zasiahla "vyššia" moc. Vymyslené kroky a vzápätí faul hostí mal za následok búrlivé reakcie, ktoré boli odmenené zo strany rozhodcov technickou chybou. Tri minúty pred koncom ju domáci dokonale využili a sériou 8:0 definitívne rozhodli o osude stretnutia (88:75). Ešte aj s týmto stavom sa Komárno pokúsilo niečo spraviť, J.Jones s Johnsonom pridali po jednej trojke a v poslednej minúte bodovali aj Bilič s Kratochvílom a stav bol niekoľko sekúnd pred koncom 93:86 pre "baníkov". V úplnom závere ešte upravil výsledok málou vídanou trojkou Haviar a dostal tak svoj tím opäť do dvojciferného vedenia, ktorým sa zápas aj skončil.
SUMA - SUMÁRUM:
Ako už býva zvykom, z Handlovej vozí Komárno body len veľmi zriedkavo. Žiaľ, len jeden bod sme si priniesli aj po včerajšom súboji. Začali sme zle, v útoku sme hrali miestami ležérne a v defenzíve sa nám vonkoncom nedarilo podľa predstáv. Svedčí o tom aj príliš veľa inkasovaných bodov v prvom polčase. Aj po ňom to s Komárnom vyzeralo na "uterák", prehrávali sme totiž už o 26 bodov... Naši chalani sa však vzchopili a zabojovali, ako sme si už zvykli pri ich ligových súbojoch! Hroziaci debakel sme odvrátili a v 37.minúte sme dokonca boli v hre o víťazstvo za stavu 75:80 v náš neprospech. Avšak prišli vymyslené kroky a následný "údajný" faul pri trojkovej streľbe súpera, čo by bez protestov nenechal ani jeden Komárňan! Samozrejme, bola to voda na mlyn pre rozhodcov a následne pre handlovských basketbalistov, ktorí darovanú výhodu naplno využili a z obratu napokon nebolo nič. Nebyť tejto technickej chyby, výsledok sa mohol pokojne obrátiť v náš prospech, veď do konca zostávali ešte tri minúty a boli sme jednoznačne lepším tímom. No treba dodať, že hlavnú príčinu v celkovom neúspešnom výsledku treba hľadať v prvom polčase. V norme zahrali azda len J. Jones a Bilič, treba tiež oceniť double-double Johnsona a Kratochvíla, ale ani to na víťazstvo nestačilo. Handlovčania nás ako už tradične zdeptali svojimi neuveriteľnými trojkami, k čomu sa pridali neistými výrokmi aj rozhodcovia a pohroma pre Komárno bola na svete. Nič sa nedá robiť, liga sa čoraz viac vyrovnáva a my musíme stále hľadieť na najbližší zápas s cieľom vyhrať ho. Už túto sobotu nás po troch prehrách za sebou čaká náročná úloha proti Leviciam, ktoré zaiste prídu v najsilnejšej možnej zostave! Zápas začína v sobotu o 18.00 hodine a naši chalani budú potrebovať vašu podporu! Komárno, do toho!
Handlová:
A. Jones 27 (12 asistencií, 9 získaných faulov), Hampton 24 (z toho 3 trojky, 11 doskokov, 6 získaných faulov), Barišič 12, Mrviš 10, Golian 8, Madaj 7, Haviar 5, Prosper 4.
Komárno: J. Jones 24 (z toho 5 trojok, 6 získaných faulov), Bilič 18 (6 doskokov, 8 získaných faulov), Johnson 18 (13 doskokov, z toho 7 v útoku), Kratochvíl 14 (11 doskokov, 7 získaných faulov), KLár 6, Szabó 6, Keller 0, Bílik 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »