7. Handlová 1 0 1 0
8. Levice 2 0 2 0
9. Sp.N.Ves 3 0 3 0

24.01.2015 18:00  MBK Rieker COM-therm Komárno-MBK Handlová  109:87 (53:47)

2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži - 29.kolo 24.01.2015 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker COM-therm Komárno 109:87  (53:47) MBK Handlová
 29.kolo, MBK Rieker COM-Therm Komárno - MBK Handlová 109:87 (25:23, 53:47, 79:67)
Stretnutie sme začali výborne a už v 2.minúte sme po dvoch trojkách viedli 8:2. Náš dobrý výkon pokračoval aj v ďalších minútach a tak sme sa v 6.minúte dostali do vedenia 17:9. Až potom Handlová ukázala, že do Komárna neprišla predať svoju kožu lacno. Za poldruha minúty upravila stav na 17:15 a začínalo sa prakticky odznova. A veru sa tak stalo takmer do bodky. Halada trojkou zvyšoval na 20:15 a neskôr pridal spod koša body aj Alawoya. No Handlovej sa aj napriek tomu podarilo vyrovnať na 23:23 a len kvalitný útočný doskok a body Alawoyu zabezpečili Komárno vedenie po prvej štvrtine. V druhej desaťminútovke si už hostia dali pozor na raketový úvod domácich. Neustále sa držali na dostrel, keď napríklad Haviar znižoval z handlovského pohľadu v 13.minúte na 28:32. Komárno s avšak v týchto fázach mohlo spoľahnúť na kvalitný útok a Jankovič zvyšoval v 17.minúte na 42:35. Rovnakou mincou o chvíľku neskôr však odpovedal Drezga a dve minúty pred veľkou prestávkou to bolo 43:40 pre Komárno. Za zostávajúce dve minúty sa však strelci oboch tímov pochlapili a dokázali dať po desať bodov. To znamenalo, že Komárno si udržali dištanc od svojho súpera, no vyhraté to ešte ani zďaleka nebolo.
V 23.minúte Haviar trojkou vykresal pre baníkov veľkú nádej, keď upravoval na 59:56 v prospech domácich. Potom však prišiel úseky hry, kde sme sa okrem skvelého útoku mohli spoľahnúť aj na našu výbornú defenzívu. Za dve minúty sme si urobili minisériu 8:0, ktorá pre nás značila vedenie 67:56, ktoré uzrelo svetlo sveta po trojke Haladu. V nervóznej tretej štvrtine sa potom ešte viac naklonili misky váh na našu stranu v nasledujúcej minúte, pretože sme dokázali zvýšiť náš náskok až na 74:59, čo bolo azda najrozhodujúcejšie. Hostí sa nám podarilo držať na dvojcifernom rozdiely a zverenci Branka Maksimoviča znížili na 76:67, posledné slovo mal náš Bannister, ktorý trojkou s klaksónom opäť dostal komárňanský tím do dvojciferného vedenia. V poslednej štvrtine už Handlová nemala nárok! Bannister s Alawoyom rýchlo dostali náš tím do vedenia 85:69, čím dali na známosť, ktorý kolektív dnes zvíťazí. S drobnými výkyvmi sme úplne ovládli túto periódu a ešte 150 sekúnd pred koncom dal z trestných hodov Halada vytúženú stovku, ktorou upravoval na 100:81. Potom si ešte domáci schuti zahrali aj zvyšné minúty a napokon sme vďaka zlepšenej obrannej hre v druhom polčase slávili víťazstvo, ktoré je z pohľadu kádra Handlovej, ktoré má až siedmych Balkáncov plus trénera, mimoriadne cenné. Len tak ďalej, chalani!
Komárno: Jankovič 26 (z toho 3 trojky, 8 doskokov), Bannister 23 (13 asistencií), Alawoya 17 (7 doskokov), Halada 16 (z toho 3 trojky, 6 doskokov), Bilič 14 (7 doskokov), Marchyn 7, Kratochvíl 3, Sertič 3, Jurčina 0.
Handlová: Stanojevič 19 (7 doskokov), Drezga 17, Savič 14 (6 doskokov), Dordevič 13 (z toho 3 trojky), Smiljanič 12, Haviar 7, Bjelica 3, Djurišič 2, Šoška 0, Belavý 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »