7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

29.10.2014 18:00  MBK Rieker COM-therm Komárno-BK Iskra Svit  83:72 (46:36)

2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži - 8.kolo 29.10.2014 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker COM-therm Komárno 83:72  (46:36) BK Iskra Svit
  MBK Rieker COM-Therm Komárno - BK Iskra Svit 83:72 (22:21, 46:36, 61:55)
Prvý kôš duelu dal Coley, ale potom sa Komárno nadýchlo k úniku, ktorý sa zastavil po trojkách Jankoviča a Haladu v 3.minúte na skóre 8:2. Potom ukázali svoju silu aj hostia, ktorí v 6.minúte dokonca otočili na 13:8 vo svoj prospech. V druhej polovici štvrtiny však prišla aj technická chyba trénera Juga, ktorý svojmu tímu nepomohol. Domáci túto situáciu využili a hlavne po štyroch trestných hodoch Kozlíka sme sa opäť dostali do vedenia 16:13 a korunovali sme tám našu sériu v pomere 8:0. Svit sa však pochopiteľne nevzdal a tesne pred koncom štvrtiny vyhrával 21:20 a nebyť takmer nešťastného koša v poslednej sekunde, mohol štvrtinu aj vyhrať. Začiatok druhej periódy pokračovali vo vzostupnej forme hostia. Po bodoch Smajlagiča sa dostali v 12.minúte do vedenia 26:22. Stačili však dve minúty a Komárno otočilo po kolektávnej hre na 30:28. Na to prišli v 17.minúte dve trojky Kozlíka za sebou, čím dodal do nášho tímu väčšiu istotu po priebežnom výsledku 38:31. A keď poldruha minúty pred koncom prvého polčasu premenil trojku aj Bannister, vyhrávali sme už 46:31 a hneď to bolo veselšie aj v hľadisku, ktoré bolo vďačné za tento priebeh hry a našich chlapcov odprevádzali fanúšikovia do šatní potleskom.
Hneď po prestávke sa Svit dostal na chvíľu pod desaťbodovú hranicu, no už zakrátko dali trojky Jankovič a Bilič, čisže sme opäť vyhrávali 52:38. No úplne najvyšší rozdiel v stretnutí nastal v 23.minúte, kedy premenil svoju ďalšiu trojku Jankovič a upravovali sme na 61:43. Až potom sme trochu ubrali z plynu, no hostia to nebezpečne začali využívať. Strelecky sa chytil Coley a ešte do záveru tretej periódy sa Svit dostal nielen pod desať bodov, ale dokonca na dostrel. vyhrávali sme už len 61:55 a pre vstupon do štvrtej časti hry sme sa museli mať na pozore. Hostia totiž chytili druhý dych, no domáci takisto v pravý čas zabrali. Najmä v defenzíve sme zíkslai dôležité lopty, po ktorých sme vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré sme vyniesli až na náskok 70:57 po koši Bannistera. Štyri minúty pred koncom však boli zverenci Rudolfa Juga opäť v hre. Smajlagič premenil trojku a na ukazovateli skóre svietil stav 72:66. Potom Alawoya s bannisterom upravili na 76:66, aby definitívny ortieľ pre SVit vyriekol trojkou Kozlík. Ten získal pre náš tím rozhodujúce vedenie 79:66, ktoré sme už takticky z rúk nepustili a pripísali sme si tak dôležité a aj zaslúžené víťazstvo nad kvalitným súperom.
SUMA - SUMÁRUM:
V úvodných minútach sme síce vyhrávali, ale potom sa zobudili aj Sviťania, ktorí takmer vyhrali prvú štvrtinu. Potom sa však Komárbno rozbehlo a vypracovalo si v 23.minúte náskok až 57:41, ktorý bol rozhodujúci. Potom síce prišiel z našej strany hluchý úsek a hostia sa priblížili na rozdiel šiestich bodov, opäť sme zabralia  po dvojcifernom víťazstve sme sa právom tešili z cenného víťazstva nad súperom, ktorý bude aj tento rok veľmi silný. Komárňanskí diváci si opäť vychutnali aj jedenásť trojok v koši Svitu, ako aj niekoľko smečov, preto musíme povedať, že sa zápas s konečným výsledkom ľuďom musel páčiť. Netreba zabúdať, že sme hrali len to, čo nám súper dovolil. A keďže ide o bronzový tím z minulého roka a ani tento rok nebudú len do počtu, keďže väčšina hráčov im zostala, toto víťazstvo si treba obzvlášť ceniť. Svit vystrkuje rožky počas celého súťažného ročníka a aj slova Svena Smajlagiča hovoria jasnou rečou - Komárno bolo zatiaľ náš najťažší súper. Zostali sme teda na prvom mieste tabuľky, no zospodu na nás dýchajú hneď dva tímy. Náš zatiaľ jediný premožiteľ z Bratislavy a náš sobotný súper z Prievidze. Bude to opäť krst ohňom pre náš tím, na palubovke BC Prievidza so sobotným začiatkom o 18.00 hodine budeme našim držať palce, aby sa z Hornej Nitry vrátili so cťou a dobrým výsledkom. Komárno, do toho!
Komárno: Alawoya 20 (12 doskokov, z toho 7 útočných), Kozlík 17 (z toho 4 trojky), Bannister 14 (7 asistencií), Jankovič 14 (5 doskokov), Bilič 11 (5 doskokov), Kratochvíl 4 (5 doskokov), Halada 3, Stojanov 0, Marchyn 0.
Svit: Smajlagič 19 (7 doskokov), Coley 18, Jackson 16 (12 doskokov), Jugo 9, Vojtek 3, Smith 3, Berkis 2, Fodor 2, Bachan 0, Findura 0, Dratva 0.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »