7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

14.12.2011 18:00  MBK Rieker Komárno-BK Iskra Svit  95:86 (49:36)

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži - 21.kolo 14.12.2011 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker Komárno 95:86  (49:36) BK Iskra Svit
MBK Rieker Komárno - BK Iskra Svit 95:86 (25:18, 49:36, 69:57)
Domáci začali vynikajúco a už v prvej minúte viedli 5:0. Zakrátko však hostia spresnili streľbu a po bodoch Mascolla a Robersona sa dostali do vedenia 11:8 a neskôr v 7.minúte 13:10. Od tohto momentu potom Komárno nastolilo prísnu obranu, ktorá nám priniesla úspech. Navyše sa v útoku rozohral Klár, ku ktorému sa pridal Bílik a necelú minútu pred záverom prvej časti hry sme si sériou 13:0 vypracovali náskok 23:13. V ďalšej časti zápasu sa hostia opäť chytili. Striedajúci Polakovič začal bodovať a keď padlo Svitu aj niekoľko šťastných striel, v polovici štvrtiny znížili na 31:34 a neskôr aj na 35:38 z ich pohľadu. Prišli však dôležité body Bílika a Jonesa, ktorí sa postarali o druhú výraznú sériu nášho tímu, keď sme jedenásťbodovou šnúrou za dve minúty zvýšili stav z 38:35 na 49:35. Stalo sa tak vo veľmi dôležitej chvíli, pretože Sviťania sa na nás nebezpečne doťahovali, preto od tesného polčasového výsledku sa mohol odvíjať aj priebeh druhého polčasu. Našťastie, naši chalani zvýšili aktivitu a sústredenie, a tak sme si pred veľkou prestávkou vypracovali sľubný náskok, na ktorom sa dalo stavať aj v druhej polovici duelu.
V nej sme síce spočiatku vyhrávali v 22.minúte bezpečne 54:40, prišli však tri trojky súpera, v ktorých mali prsty Berkis s Čosičom a výsledok tak upravili na 54:49. Ale netrvalo dlho, domáci sa opäť skoncentrovali a v polovici tretej periódy znovu vyhrávali 61:49. Dvojciferné vedenie sme si potom udržovali aj v nasledujúcich minútach, keď sa nám darili najmä strely zo stredných vzdialeností. S dvanásťbodovým vedením sme aj po tridsiatich minútach museli byť spokojní, bol to dobrý základ k dotiahnutiu stretnutia do víťazného konca. V záverečnej fáze zápasu sme toho hosťom veľa nedovolili. Udržovali sme si bezpečné vedenie a aj keď Svit znížil na 60:69 z jeho pohľadu, dokázali sme rýchlo reagovať a za krátky čas sme si vypracovali opäť pohodlný náskok, keď nás strelecky potiahol Szabó. Najvyšší rozdiel sme si vybudovali po Biličovej trojke v 33.minúte, keď sme viedli 79:64. Zverenci Milana Černického sa síce snažili, no pod košom sme výborne bránili a nedovolili sme tak súperovým vysokým a rýchlym hráčom presadzovať sa. Svit ešte vykresal pre seba malú iskierku nádeje v 39.minúte za stavu 89:81 pre Komárno, nezostal im však už čas na odpoveď a navyše si Komárno vybojovaný náskok umne strážilo. V závere sme ešte dovolili hosťom mierne skorigovať výsledok, keď Repaský bodoval v poslednej sekunde, no faktom zostáva, že sme po kvalitnom výkone zdolali tím zo silného stredu tabuľky.
SUMA - SUMÁRUM:
V zápase nad všetkým vyčnievala kolektívna hra Komárna. Vidieť to aj na bodoch, ktoré si hráči podeili, veď až šestica našich hráčov dosiahla desať bodov a viac! Bolo to však zrejmé aj z našej hry, pretože zverenci Františka Róna pôsobili na ihrisku sebavedome a až na drobné výpadky to bol zápas, s ktorým môžeme byť spokojní ako v útočnej, tak aj v obrannej fáze. Celý zápas sme prekricky vedenie nepustili z rúk, veľmi nám pomohli dve série, tá prvá v závere prvej štvrtiny 13:0 a tá druhá tesne pred veľkou prestávkou 11:0. Ako už bolo skôr spomenuté, ťažko vyzdvihovať niektorých jednotlivcov, rozhodla komárňanská tímová hra, keď hostia mnohokrát nevedeli, koho brániť. Víťazstvo je dôležité aj z toho pohľadu, že sme sa trochu výraznejšie usadili v prvej štvorke a odpútali sme sa na trojbodový rozdiel práve od Svitu. Stávame sa teda stále pevnejšou súčasťou čela extraligovej tabuľky, dosiahli sme štvrté víťazstvo v rade a stále sa držíme po boku druhej Prievidze, ktorá má však o zápas viac a máme s ňou lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. A práve o týždeň v stredu nás čaká šláger 22.kola. MBK Rieker Komárno sa totiž predstaví na palubovke práve BC Prievidza, teda priamo pôjde o druhé miesto tabuľky. A že nás čaká na Hornej Nitre plný dom, o tom niet pochýb, no veríme, že prídete povzbudiť našich chlapcov do Prievidze aj vy! Zápas sa začína 21.decembra o 18.00 hodine!
Komárno:
Bílik 20 (z toho 4 trojky), Klár 15, Kratochvíl 14 (5 doskokov), Szabó 14, Johnson 12 (13 doskokov, z toho 6 útočných), Dubovský 10, Jones 7 (9 asistencií), Bilič 3.
Svit: Polakovič 23 (5 doskokov, 6 získaných faulov), Roberson 22 (6 doskokov), Mascoll 12 (6 doskokov, 5 asistencií), Berkis 10, Repaský 10, Čosič 7, Míčka 2, Cvitanovič 0, Znanec 0, Madzin 0, Findura 0.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »