7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

26.04.2014 18:00  BK Iskra Svit-MBK Rieker COM-therm Komárno  87:70 (41:37)

2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži - 1.kolo 26.04.2014 18:00
Iskra Aréna, Štefánikova 35, Svit
BK Iskra Svit 87:70  (41:37) MBK Rieker COM-therm Komárno
  BK Iskra Svit - MBK Rieker COM-Therm Komárno 87:70 (22:19, 41:37, 58:52), stav série o bronz - 1:0.
V prvej časti hry tvrdili muziku najmä bastebalisti Svitu. Ani raz nás v nej nepustili do vedenia, po trojke Channelsa viedli 5:2 a navyše McNeal zvyšoval v 4.minúte na 7:2. Potom však Bilič v polovici štvrtiny vyrovnal na 7:7, avšak Američania v drese Podtatrancov opäť naklonili misky váh pre svoj tím v pomere 15:9. V záverečnej minúte periódy Kovačevič znižoval na 17:20 a s touto malou stratou sme začínali aj boje v druhej štvrtine. Tam Svit začal náporom, no na uzde ich trojkou udržal Marchyn, ktorý upravoval na 25:22 pre domácich. Svit nás však v týchto chvíľach predsa len zlomil a Jankovič po koši s faulom zvyšoval v 13.minúte na 30:22. No v nasledujúcich troch minútach prišli aj dve trojky Kovačeviča a boli sme opäť v hre. V 16.minúte totiž svietil stav 34:30. Zverenci Rudolfa Juga však opäť pridali v obrane a keď sa k tomu pridali aj ofenzívne kúsky Jacksona a Channelsa, Svit si udržoval, ba aj navýšil svoje vedenie opäť. Naši tradiční bojovníci sa však pochopiteľne nevzdávali a ešte do záveru prvého polčasu sme stratu stiahli na prijateľnú. Štvorbodové manko počas veľkej prestávky bolo hrateľné a na začiatku tretej štvrtiny sme mali právom veľké očakávania.
Naši chalani sa chopili šance a nadviazali na úspešný záver prvého polčasu. Hall s KOvačevičom zakrátko vyrovnali na 41:41 a keď druhý menovaný dal svoju štvrtú trojku v zápase, v 23.minúte sme prvýkrát v dueli viedli 44:43! Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, no prím hrala u oboch kolektívov najmä defenzíva. Nik nechcel urobiť zbytočné chyby. Ešte v 27.minúte sme vyrhávali 50:49, no bolo to žiaľ naposledy. Sedem trestných hodov Svitu za sebou znamenalo v závere tretej časti hry obrat v stretnutí a vedenie domácich v pomere 56:52. I napriek týmto skutočnostiam sme začínali boje v poslednej štvrtine s cieľom vývoj duelu znovu otočiť. Prišli však dve straty za sebou a František Rón si za stavu 63:52 v 32.minúte musel vziať oddychový čas. Ale ani ten nám nepomohol, pretože sme v ofenzíve robili aj naďalej chyby, ktoré sa samozrejme premietli do priebežného stavu. Ani sme sa nenazdali a o minútu po oddychovom čase sme prehrávali už 52:67 a to ešte nebolo všetko. V 34.minúte pridal dve trojky za sebou domácio Knutson a razom bolo prakticky po zápase (73:54). Štyri minúty pred koncom sme boli svedkami aj najvyššieho rozdielu v stretnutí, keď Míčka trafil za tri a upravoval na 79:59. Záverečné minúty sa už len dohrávali a domáca Iskra si tak mohla zaknihovať pomerne vysoké víťazstvo nad komárňanským tímom.
SUMA - SUMÁRUM:
Výsledok nezodpovedá prebiehu stretnutia. Viac ako tri štvrtiny sme Svitu boli vyrovnaným súperom a nebyť výbuchu v poslednej štvrtine, mohli sme sa z víťazstva tešiť my. Prišlo však niekoľko stratených lôpt, následkom čoho sa domáci dostali do streleckého trháku a v závere naša streľba už nebola úspešná. Konečný výsledok tak znehodnocuje náš výkon počas stretnutia, určite sme si takúto prehru nezaslúžili. Njaviac nám vyšiel úvod do druhého polčasu, kedy sme sa dokonca dostali aj do vedenia. Veď ešte aj dvanásť minút pred koncom sme vyhrávali 50:49... No ale potom prišli v záverečnej štvrtine najmä dve trojky Knutsona po sebe, ktoré nás zrazili na kolená. Keďže sa hrá na dva víťazné zápasy, v najbližšom sobotnom domácom zápase máme nôž na krku. Musíme totiž zvíťaziť, aby sme sa do Svitu na rozhodujúci zápas o bronzové medaily v stredu 7.mája vrátili. Nič to však nemení na skutočnosti, že v sobotu 3.mája so začiatkom o 18.00 hodine odohrá náš tím svoj posledný domáci zápas pred vlastnými fanúšikmi v komárňanskej športovej hale. A preto nie je nič jasnejšie, ako prísť podporiť našich chlapcov aj napriek programu počas prebiehajúcich 23.Komárňanských dní v našom meste. Naši basketbalisti si zaslúžia podporu a poďakovanie za celú sezónu, keď už tretíkrát za sebou hráme o medaily! Takže, vidíme sa v sobotu a veríme, že séria bude po zápase vyrovnaná a že medaily sa v Komárne rozdávať nebudú! Komárno, do toho!
Svit: Knutson 22 (z toho 3 trojky), Channels 17 (8 asistencií, 5 doskokov), McNeal 17, Berkis 8 (trestné hody 6/6), Jackson 8, Jankovič 7, Míčka 6, Hrkač 2, Findura 0, Dratva 0, Hrabčák 0.
Komárno: Kovačevič 20 (z toho 4 trojky), Hall 15 (11 doskokov), Bilič 11 (5 doskokov), Bjelica 9 (5 asistencií), Joyner 6, Marchyn 5, Szabó 2, Kozlík 2, Stojanov 0.

Dôležité!!! PREDPREDAJ VSTUPENIEK NA POSLEDNÝ DOMÁCI ZÁPAS KOMÁRNA V SEZÓNE 2013/2014 A NA SÚBOJ O BRONZOVÉ MEDAILY BUDE VO ŠTVRTOK 1.MÁJA 2014 OD 17.00 DO 18.00 HODINY V POKLADNI KOMÁRŇANSKEJ ŠPORTOVEJ HALY. MAJITELIA PERMANENTIEK MAJÚ PREDKUPNÉ PRÁVO A ONI SI MôŽU LÍSTOK KÚPIŤ AJ TESNE V SOBOTU PRED ZÁPASOM.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »