7. Handlová 8 3 5 38
8. Komárno 8 2 6 25
9. Sp.N.Ves 8 0 8 0

04.12.2013 18:00  MBK Handlová-MBK Rieker COM-therm Komárno  86:81 (44:37)

2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 17.kolo 04.12.2013 18:00
ŠH Handlová, Údernícka 51, Handlová
MBK Handlová 86:81  (44:37) MBK Rieker COM-therm Komárno
 MBK Handlová - MBK Rieker COM-Therm Komárno 86:81 (22:18, 44:37, 63:60)
Komárno chcelo nadviazať na domáce víťazstvo nad týmto súperom, no úvod mu absolútne nevyšiel. Všetko začal Gudzič, ktorý napokon aj všetko dokončil, ale o tom až neskôr... Premenil hneď svoj prvý trojkový pokus a hoci dvojkou znižoval Bilič, domáci mali v ďalších minútach oveľa viac z hry. V polovici prvej štvrtiny zvyšoval Haviar už na 12:2 pre domácich a hostí v útoku takmer vidieť nebolo. Až potom sme sa zobudili za pomoci Mylesa, ku ktorému sa trojkou pridal Kovačevič. V 8.minúte tak svietil na ukazovateli skóre stav 14:12 v prospech zverencov Ľudovíta Smačka. Komárnu sa začala dariť streľba, čo aj náležite využilo. Myles trojkou otočil misky váh na stranu červeno-bielych. Poldruha minúty pred koncom sme tak viedili 17:14! Zvyšné sekundy prvej štvrtiny nám však nevyšli. Domáci Haviar s Vojtekom sa postarali o opätovný obrat a po trojke prvého menovaného sa Handlová tešila z vedenia 22:18. Naznačili sme tak naše možnosti, ktoré mohli ovplyvniť ďalší priebeh stretnutia. Mužstvá išli nasledujúce minúty plece pri pleci. Kozlík znižoval na 29:30 z nášho pohľadu, no súper sa od nás mierne odtrhol. Po niekoľkých našich nepresnostiach sme dostali Handlovčanov na koňa a Mrviš v 18.minúte zvyšoval na 42:35, čo podčiarkol v poslednom útoku domácich Haviar už na 44:35. Našťastie mu odpovedal Joyner a sedembodové manko po prvom polčase sa stále zdalo byť hrateľné.
Druhý polčas bol výrazne odlišný od toho prvého. Komárno začalo sústredene, čo prínášalo aj svoje ovocie. Šesť bodov Halla v rade znamenalo, že sme dýchali domácim na chrbát. V 23.minúte Bilič upravoval na 48:47 a vyzeralo to na obrat. Ale Mrviš nás trojkou vyviedol z omylu, keď zvyšoval na 53:49. Nič sa však nedialo, pretože času bolo stále dostatok a súpera sme sa držali ako kliešť, hoci sme sa do vedenia stále nedostávali. Mierny únik sa Handlovej podaril na začiatku štvrtej štvrtiny, keď Veličkovič v 33.minúte upravoval na 67:62. Štyri body Biliča a trojka KOvačeviča však vyrovnala stav! V 34.minúte tak bolo 69:69. Zakrátko sa nám konečne podarilo ísť do vedenia. Po vyrovnaní Kozlíkom naklonil otáčal Hall na 73:71 pre nás štyri minúty pred koncom. Viedli sme ešte aj dve minúty pred koncom, keď Joyner dvojkou dostal náš tím do vedenia 77:75. Hneď z protiútoku vyrovnal Vojtek na 77:77 a keď sme náš trojkový pokus minuli, minútu pred koncom Gudzič trafil spoza perimetra presne - 80:77. Ten istý hráč pridal pri faule aj ďalšie dva body a 35 sekúnd pred koncom bolo prakticky za stavu 82:77 rozhodnuté. Kozlíkovi sa ešte podarilo znížiť na 79:82 z komárňanského pohľadu, domáci si však už víťazstvo nenechali vziať a napokon sa predsa len tešili z cenného víťazstva.
SUMA - SUMÁRUM:
Stáva sa nepísaným a nepopulárnym pravidlom, že v poslednom čase doplácame na nevydarený úvod stretnutí. Stalo sa tak aj v Handlovej keď sme už v úvode duelu prehrávali 2:12 a tento náš zlý začiatok potom poznačil aj ďalší priebeh zápasu. Hoci sme sa v 38.minúte dostali do vedenia, otáčanie zápasu nás stálo mnoho síl, ktoré nám potom v úplnom závere chýbali. Nie je totiž ľahké počas celého duelu ťahať za kratší koniec, keď treba vyvinúť ešte väčšie úsilie v obrat ako vo chvíľach, keď mužstvo vedie. Škrípe nám aj defenzíva. Aj v Handlovej sme dostali až príliš veľa bodov, čo u nás nebývalo zvykom. Nepomohli ani striedania trénera Františka Róna a extra nám nepomáhali ani oddychové časy. Museli sme sa tak zmieriť so skutočnosťou, že takmer počas celého zápasu sme ťahali za kratší koniec, prehrávali sme už od úvodu a keď sme v závere otočili na  75:73, svitla nám nádej na dva body. V poslednej minúte však trojkou Gudzič pochoval naše nádeje a my sme sa museli zmieriť s prehrou. Komplexný výkon podal náš Myles, ktorý okrem 18 bodov pridal aj 8 asistencií, 8 doskokov a získal aj 8 faulov. Najbližšie k týmto číslam za ním mal azda len Hall... Neraz sme sa však presvedčili, že handlovská hala nám nie príliš vyvohuje. No na to sa samozrejme vyhovárať nemôžeme. Musíme zabrať! Najideálnejšiu príležitosť na to budeme mať už túto sobotu. O 18.00 hodine privítame posledné mužstvo tabuľky zo Spišskej Novej Vsi. A že po dvoch prehrách sa žiada víťazstvo, snáď ani netreba pripomínať. Komárno, do toho!
Handlová: Mrviš 17 (6 získaných faulov), Vojtek 17, Haviar 15, Gudzič 12 (6 doskokov), Veličkovič 12 (5 asistencií, 6 získaných faulov), Vojtek 7, Lehman 6 (5 doskokov), Štorcel 0, Ridzoň 0 (8 doskokov).
Komárno: Myles 18 (8 asistencií, 8 doskokov, 8 získaných faulov), Hall 18, Bilič 15, Kovačevič (z toho 3 trojky), Kozlík 8 (5 doskokov), Joyner 7 (9 doskokov), Stojanov 2, Šoška 2, Marchyn 0, Szabó 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »