7. Handlová 1 0 1 0
8. Levice 2 0 2 0
9. Sp.N.Ves 3 0 3 0

28.10.2013 18:00  MBK Rieker COM-therm Komárno-MBK Handlová  83:74 (45:35)

2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 8.kolo 28.10.2013 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker COM-therm Komárno 83:74  (45:35) MBK Handlová
 MBK Rieker COM-Therm Komárno - MBK Baník Handlová 83:74 (20:16, 45:35, 55:58)
Úvodnú trojku dal handlovský Štorcel a aj ďalší priebeh prvej periódy spočiatku diktovali hostia. Tí viedli v štvrtine, v ktorej padalo málo bodov, v 5.minúte 8:7. Ale od tejto chvíle sa domáci prebrali. Pomohla im k tomu najmä trojka Kovačeviča, ku ktorému sa pridal dovma bodmi Šoška a v  8.minúte sme viedli 17:11. Teno náskok sme si v prvej časti hry už ustrážili, aj keď sa súper snažil rýchlo zmazať náš náskok. To sa však zverencom Ľudovíta Smačka darilo až v druhej desaťminútovke. Piatimi bodmi Haviara otočili hostia na 25:24, no netrvalo dlho a Komárno opäť naklonilo misky váh na svoju stranu. Domáca defenzíva šlapala naplno a hostia sa nevedeli dostávať do streleckých pozícií, ba čo viac, ziskami sme prechádzali do rýchlych protiútokov a po dvoch bodoch Biliča sme v 17.minúte viedli už 37:27. Vyzeralo to výborne, prvá trojka Kozlíka znamenala dokonca naše vedenia 40:29 o minútu neskôr! V poslednej minúty dal tri body spoza perimetra aj Kovačevič na 45:33 a ani kôš Gudziča s klaksónom nezmazal naše nadšenie a radosť z priebežného prvopolčasového stavu.
Zápas plný zvratov však pokračoval. Handlová sa chytila dvomi trojkami z rúk Mrviša a Veličkoviča, čím v tretej minúte druhého polčasu svietil na ukazovateli skóre stav 48:43. V polovici tretej periódy Stojanov trojkou zvyšoval na 55:45, no žiaľ, boli to prekvapujúco posledné naše body v tejto štvrtine. Prišiel na nás útlm, ktorý hostia logicky využili. Naše vedenie skresávali bod po bodíku, až Haviar dvoma trestnými hodmi v 28.minúte vyrovnal na 55:55. Zo strany hostí to ešte nebolo všetko, pretože najprv na sklonku štvrtín Veličkovič trojkou upravoval už na 58:55 pre baníkov, čo umocnil opäť ten istý hráč už na 61:55! Rovnakou mincou však odpovedal dvoma presnými zásahmi za tri body Kozlík a v 34.minúte vyrovnal na 63:63. Neuveriteľná prestrelka pokračovala, Veličkovič trojkou upravoval na 66:63! Ešte aj na začiatku 36.minúty po bodoch Saviča viedla Handlová 69:68, no prišiel miniúnik KOmárna. Za jeden a pol minúty dal štyri body Bilič a dva Myles, čím upravovali na 74:69. Hrdina zápasu Kozlík úpotom dve minúty pred koncom svojou štvrtou trojkou zvyšoval na 77:71 a hostia už nemali dostatok energie na zvrat. O výsledku tak rozhodla až záverečná päťminútovka po bojovnom a dramatickom výkone.
SUMA - SUMÁRUM:
Bolo to ťažko vydolované víťazstvo z handlovskej bane. Vedeli sme, že Handlová je kvalitne rozbehnutá, veď v minulom kole porazila aj majstrovský Inter. Rukopis trénera Smačka je viditeľný, jeho mužstvo sa opiera na bojovnosť a úspešnú streľbu najmä spoza trojkového oblúka. Dobre mu ahrali legionári, preto bolo ešte päť minút pred koncom všetko otvorené, keď hostia viedli o jeden bod. Aj domáci však vytasili esá zo svojho rukáva a najmä trojky Kozlíka otočili vývoj zápasu. V závere zabrala aj naša defenzíva, ktorá nedovoľovala súperovi vypracovávať si strelecké pozície. Víťazstvo sa teda rodilo mimoriadne ťažko, no aj súper dokázal, že nie nadarmo sa pohybuje na popredných miestach aktuálnej tabuľky. Už keď to vyzeralo, že máme zápas pod kontrolou, prišli trojky Veličkoviča a Haviara a zápas sa zdramatizoval. Našťastie pre Komárno, záver sme zvládli k našej spokojnosti a domáce hradby sme si ustrážili. Na najbližší zápas extraligy nastúpia naši basketablisti až na budúcu stredu, kedy sa predstavíme v Spišskej Novej Vsi. Duel začína o 18.00 hodine. Komárno, do toho!
Komárno: Myles 19 (8 asistencií, 6 doskokov, 6 získaných faulov), Kozlík 15 (z toho 4 trojky), Kovačevič 15, Hall 10 (8 doskokov), Bilič 8 (9 doskokov), Šoška 6 (5 doskokov), Stojanov 6, Joyner 4, Szabó 0.
Handlová: Veličkovič 16 (z toho 4 trojky, 5 asistencií, 5 získaných faulov), Savič 13 (5 doskokov), Haviar 12, Vojtek 10 (6 doskokov), Mrviš 7 (5 doskokov), Gudzič 7, Štorcel 5, Ridzoň 4.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »