7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

12.11.2011 18:00  BK Iskra Svit-MBK Rieker Komárno  90:84 (45:46)

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži - 12.kolo 12.11.2011 18:00
Iskra Aréna, Štefánikova 35, Svit
BK Iskra Svit 90:84  (45:46) MBK Rieker Komárno
BK Iskra Svit - MBK Rieker Komárno 90:84 (21:23, 45:46, 57:55)
V prvých dvoch minútach to boli len hostia, ktorí bodovali, no potom sa presadil ich bývalý hráč. Bílik totiž dvoma trojkami za sebou otočil vývoj stretnutia a v 4.minúte hostia vyhrávali 8:4. Rovnakou mincou však odpovedal Čošič, preto bolo skóre razom vyrovnané. Domáci potom v 8.minúte odskočili na 18:13, keď problémy nám robil hlavne náš bývalý hráč Berkis, avšak ešte do záveu prvej štvrtiny sme vývoj opäť otočili vo svoj prospech. Výborne sa rozohral Bilič, čo zavŕšil trojkou a od tohto momentu sme to boli my, kto prebral opraty stretnutia do svojich rúk. Domáci nám síce vždy kontrovali, no o krok vpred bolo stále Komárno. V polovici druhej časti hry to bolo ešte 31:31, no prišli body Mathisa a ďalšia trojka Biliča na 37:31 pre nás. Odpovedal však trojkou Roberson, no malý náskok sa nám podarilo udržať až do veľkej prestávky. Minútu pred jej koncom sme vyhrávali 46:41, no v posledných sekundách sa Svitu predsa len podarilo znížiť na minimálny rozdiel. Bodov teda padalo veľa, bol to zatiaľ útočne ladený basketbal, ktorý sa musel divákom páčiť. Každý s napätím očakával, s čím vyrukujú obe mužstvá na druhý polčas.
No body sa v tretej štvrtine takmer úplne vytratili na obidvoch stranách. Komárno ešte v 24.minúte viedlo 53:51, no potom nastal bodový "blok", ktorý zasiahol ako Svit, tak aj Komárno. Nepekná hra oboch celkov neprinášala do deja korenie basketbalu, body prakticky nepadali, a tak si ani jedno mužstvo nevedelo vytvoriť možno rozhodujúci trhák. Nepresná streľba oboch tímov spôsobila, že za nasledujúcich šesť minút až do klaksónu oznamujúcemu koniec tretej štvrtiny padlo v tomto rozmedzí len šesť košov, teda skóre bolo za tento časový úsek len 4:2! A preto sa tak z útočného basketbalu z prvého polčasu stala honba za každým jedným bodom, z ktorého mali obe musžtvá obrovskú radosť. Po tretej štvrtine, kedy sme prehrávali 55:57, nás posledná časť hry nezastihla v pohode. Prestali sme kvalitne brániť, Sviťania rýchlo bodovali a v 32.minte bol tak stav 64:55 pre domácich. Bilič s Mathisom potom v nasledujúcej minúte znížili na 64:60, no neuveriteľné tri trojky Svitu za jednu minútu v 35.minúte definitívne zmenili charakter zápasu (73:62). Potom sme sa už márne snažili trojkovými pokusmi a rýchlymi strelami zdramatizovať duel, BK Iskra vždy dokázal na naše body odpovedať. Dve minúty pred koncom sme znížili na 79:74, no z našej strany to bolo všetko, záver sa už len dohrával bez nádeje na úspech Komárna. Škoda preškoda, k víťazstvu sme mali opäť blízko...
SUMA - SUMÁRUM:
Mnoho z nás verilo, že by sme si zo Svitu mohli priviezť víťazstvo. Každý Komárňan vedel, že ak sa komárňanský tím dokáže na stretnutie plne koncentrovať, vyhrať sa dá všade, čo sme už neraz dokázali alebo aspoň naznačili. Aj v sobotu však zostalo len pri náznakoch... Prvú polovicu zápasu sme udávali tempo hry my a aj keď sa nám v obrane príliš nedarilo, útočne sme prevýšili nášho súpera, a tým sme aj vyhrali prvý polčas. Poriadne netradičná však bola tretia štvrtina. Posledných sedem minút tejto časti hry sme dali len dva body! A keď ani domáci neboli o nič úspešnejší, chudobné skóre dalo tušiť, že prvý, kto sa od toho druhého odthne, duel vyhrá. Od 35.minúty sme však ťahali za kratší koniec, domáci nám v tejto minúte dali až tri trojky, na čo sme už nevedeli odpovedať. Škoda premárnenej šance najmä v tretej časti hry, no objektívne treba dodať, že nie všetci chalani zahrali podľa predstáv. Medzery sme mali najmä v obrane, pretože 90 inkasovaných bodov je príliš veľa a na víťazstvo to vo väčšine prípadov nestačí. I napriek našej poslabšej hre v defenzíve sme Svit mohli pokoriť, no niekedy sa od nás odvrátilo i šťastie a nielen to... Neodplatili sme tak Svitu prehru z našej domácej palubovky, avšak v tabuľke sa toho veľa nezmenilo. V stredajšom domácom šlágri proti Prievidzi pôjde totiž o priebežné druhé miesto extraligovej tabuľky! Netreba preto pripomínať, že začiatok duelu je o 18.00 hodine v komárňanskej športovej hale a všetci ste srdečne vítaní! Bude sa na čo pozerať!
Svit:
Berkis 24 (z toho 3 trojky), Roberson 20 (15 doskokov), Čošič 15, Polakovič 12, Míčka 7, Repaský 5, Cvitanovič 4, Znanec 3, Findura 0, Madzin 0.
Komárno: Bilič 23 (z toho 4 trojky), Jones 20 (z toho 4 trojky, 6 asistencií), Johnson 13 (6 doskokov), Mathis 9 (10 doskokov), Bílik 9, Szabó 4, Dubovský 4, Kratochvíl 2.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »