7. Handlová 1 0 1 0
8. Levice 2 0 2 0
9. Sp.N.Ves 3 0 3 0

23.03.2013 18:00  MBK Rieker Komárno-MBK Handlová  93:62 (46:26)

2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži - 1.kolo 23.03.2013 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker Komárno 93:62  (46:26) MBK Handlová
MBK Rieker Komárno - MBK Baník Handlová 93:62 (21:13, 46:26, 69:51), stav série 1:0.
Handlová sa snažila komárňanských basketbalistov prekvapiť už v úvode. Spočiatku sa im to aj darilo, veď Bridgewaters dostal svoj tím v 3.minúte do vedenia 6:4. Hneď nato mu však odpovedal trojkou Kratochvíl a po Dubovského koši sme o minútu neskôr viedli 9:6. Hostia však nezložili zbrane a Vidom vyrovnali na 11:11 a po Crimminsovom koši bol stav ešte aj v 7.minúte 13:13. Posledné tri minúty prvej štvrtiny sme však už hostí nepustili k slovu. Po bodoch Thompsona a neskôr trojke Lowa sme vyhrávali 21:13 a roztočili sme kolotoč, na ktorý sme v kútiku duše čakali. Vo výbornej obrannej hre sme pokračovali a keď dal Simpson v 14.minúte trojku na 28:15, Karol Kučera si musel zobrať time-out. Ani ten však Handlovčanom príliš nepomohol, ba čo viac, o dve minúty neskôr si handlovský kouč za stavu 35:15 pre Komárno musel oddychový čas pýtať znova. Stačilo to však len na skorigovanie nepriaznivého stavu, keď v 18.minúte to bolo 41:25. Záver prvého polčasu sme opäť zabrali a vypracovali sme si sľubný dvadsaťbodový náskok, ktorý nám dával výbornú východiskovú pozíciu na úspešný štart v tejto sérii. Vzhľadom na priebeh hry sme všetci verili, že zápas prehrať jednoducho nemôžeme.
A naši chalani si toho boli vedomí a naše modlitby vyslyšali. Hoci druhý polčas začal trojkou Vido, Thompsonom sme v 23.minúty viedli 52:29 a za krátky čas sme sa dostali opäť na tú správnu vlnu. Už na "uterák" to s našim súperom vyzarlo v polovici tretej periódy, keď Bílik trojkou zvyšoval na 59:34! Na chvíľku sme potom v obrannej fáze poľavili a súper to sčasti využil. Najmä Crimmins bol v týchto minútach strelecky aktívny a v 27.minúty upravil na 63:46 pre domácich. V tomto duchu sa potom niesol aj zvyšok štvrtiny, kedy sme si bezpečný náskok udržovali a pred poslednou časťou hry bolo jasné, že víťazstvo nám neunikne. Na začiatku 33.minúty pridal štyri body Stevens a opäť sme viedli o vyše dvadsať bodov v pomere 73:51. Náš stroj sa ani potom nezastavil, päť minút pred koncom svietil na ukazovateli skóre stav 81:56 a hostia si brali oddychový čas. Vtedy už handlovský tréner vystriedal všetkých hráčov a na palubovku sa postupne dostali aj z domáceho kolektívu všetci hráči, ktorí tak dostali príležitosť. V súbojoch takmer len slovenských hráčov boli taktiež úspešnejší naši chalani, ktorí svoj náskok zvyšovali aj v posledných minútach duelu. Po dvoch trojkách Bílika v záverečných dvoch minútach sme sa prehupli až cez hranicu 30 bodov a Handlovú sme tak zdolali vysoko a s prehľadom.
SUMA - SUMÁRUM:
Kto sa bál prvého nášho zápasu proti Hornonitranom, po zápase mu určite padol veľký kameň zo srdca. Naši chalani sa na súpera dôkladne pripravili a od stavu 13:13 úplne ovládli palubovku a dominovali vo všetkých herných činnostiach. Až šesť našich hráčov dalo dvojciferný počet bodov, zahrali si všetci chalani, ktorí boli zdraví, preto musel byť spokojný každý do bodky. Azda nás trošku trápi zranenie Kozlíka, no veríme, že čoskoro bude môcť naskočiť na vyraďovacie boje v plnom zdraví. Chalani si už v prvom polčase najmä zásluhovu výborne fungujúcej obrany vypracovali dvadsaťbodový náskok s tým, že sme za prvý polčas dovolili súperovi dať len 26 bodov! Potom sme si náskok pohodlne udržovali a neskôr narástol až na vyše 30 bodov. Počas duelu tak nebolo pochýb o víťazovi stretnutia, navyše sme tri minúty pred koncom mohli byť svedkami ojedinelého javu. Na palubovke sa objavilo až deväť slovenských hráčov naraz, čo je v dnešnej extraligovej dobe vskutku "exotika". To však bolo len bonbónikom pre inak spokojných fanúšikov, ktorí sa v tomto sobotnom dueli museli zaobísť aj bez svojich mažoretiek, ktoré boli taktiež choré... Vyhrali sme však len jednu bitku, vojnu ešte nie. Všetko sa už teraz sústredí na stredajší zápas. Séria sa sťahuje do Handlovej a v stredu o 18.00 hodine bude hnať našich chalanov aj autobus, ktorý sa chystá do mesta baníkov povzbudiť našich basketbalistov. Ideme ďalej, Komárno, do toho!
Komárno:
Bílik 19 (z toho 4 trojky), Simpson 15 (5 získaných faulov), Lowe 14 (5 asistencií, 5 získaných faulov), Stevens 14 (6 doskokov), Thompson 13 (11 doskokov), Kratochvíl 10, Dubovský 4, Šoška 2, Stojanov 2, Maslík 0, Bíňovský 0.
Handlová: Crimmins 25 (10 doskokov, 9 získaných faulov), Bridgewaters 16 (7 asistencií, 7 získaných faulov), Vido 12, Haviar 5, Ridzoň 2, Dratva 1, Mátych 1, Boor 0, Kiss 0, Podhorský 0, Golian 0, Dolník 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »