7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

02.03.2013 18:00  BK Iskra Svit-MBK Rieker Komárno  97:86 (64:39)

2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 36.kolo 02.03.2013 18:00
Iskra Aréna, Štefánikova 35, Svit
BK Iskra Svit 97:86  (64:39) MBK Rieker Komárno
BK Iskra Svit - MBK Rieker Komárno 97:86 (26:19, 64:39, 80:64)
Už v úvodnej minúte domáci naznačili, že sa na popredný tím extraligy dobre pripravili. Trojky Jacksona a Finduru znamenali v 2.minúte domáce vedenie 6:5, ale po košoch Stevensa sa na začiatku 5.minúty Komárno tešilo z vedenia 11:9. Potom síce Svit otočil vývoj skóre, ale hostia sa ho držali a ešte aj v 8.minúte bol na ukazovateli skóre stav po Kozlíkovom koši 19:17 pre domácich. Trojka Míčku však natiahla domáce vedenie už na deväťbodové a ani druhá štvrtina sa vonkoncom nevyvíjala v náš prospech. Sviťania chytili "slinu" a do koša im padalo v podstate všetko. V 14.minúte bol stav ešte 32:25 pre domácich, no po našej technickej chybe to bolo razom 36:25 a tento moment nás výrazne rozladil. Navyše Channelsovi padli dve trojky za sebou a dve minúty po našej technickej chybe sme prehrávali už 25:44! Našich strelcov nebolo takmer vidieť a žiaľ, ani v defenzíve sme príliš nevynikali. Výsledkom toho boli ďalšie body v našom koši a po prieniku Mascolla viedol Svit dve minúty pred veľkou prestávkou už 56:31. No a keď nám Míčka dal s klaksónom čistú trojku takmer z polovice ihriska, 64 bodov v našom koši za dvadsať minút sa stalo skutočnosťou. Len bezbranne sme sa prizerali úspešným strelcom zverencov Davida Solomona, za prvý polčas si náš súper zaslúži absolutórium. No zápas bol ešte len v polovici a aj napriek našej veľkej strate sme verili, že naši chlapci s výsledkom čo-to urobia...
A veru po polčase sme začali s veľkou vervou. Darilo sa nám pokrývať strelcov Svitu a výsledkom toho bolo, že sme za prvých päť minút tretej štvrtiny dostali len šesť bodov. Nám sa však podarilo skresať manko na 70:50 z pohľadu BK Iskra, ale z našej strany stále pokračovala dobrá defenzívna hra, ku ktorej sme konečne pridali aj body v útoku. V 28.minúte sme po trojke Simpsona znížili na nádejných 74:61 z pohľadu domácich a hneď to bolo veselšie. Následne bola škoda, že Simpsonovi nepadla za tohoto stavu ďalšia trojka z dobrej pozície... Domáci odpovedali bodmi Bonda a McNeala, preto si pred poslednou štvrtinou udržali bezpečný odstup od zverencov Františka Róna. Úvod do záverečnej periódy nám vyšiel jasne lepšie ako súperovi. Po trojke Dubovského a koši Lowa sme upravili v 32.minúte stav na 80:71 a nádej na víťazstvo ešte žila. Ale potom domáci premenili dva útoky po sebe a dvojciferný náskok už z rúk nechceli pustiť. Ešte aj dve minúty pred koncom stretnutia si domáci tréner zobral oddychový čas pre možným posledným ofenzívnym finišom Komárna. To svietil stav 94:84, ale keď z najbližšieho protiútoku zavesil Bond, bolo jasné, že na obrat už nebudeme mať dostatok času. Vo Svite sme neuspeli, no bojovnosť nás opäť zdobila a v druhom polčase chýbalo málo, aby sme sa vrátili do zápasu aj čo sa týka obratu vývoja skóre. Ideme ďalej, hor´sa na ďalšie ligové boje!
SUMA - SUMÁRUM:
Pravda je taká, že domácim basketbalistom vyšiel prvý polčas zrejme najlepšie v celej sezóne. Žiaľ, stalo sa im to práve proti Komárnu, preto pri ich streleckej úspešnosti z prvého polčasu sme veľmi na úspech pomýšľať nemohli. Za prvých dvadsať minút sme dostali rekordných 64 bodov, čo u nás nebýva zvykom. Aj preto je na mieste pripomenúť ojedinelú efektivitu Svitu, ktorá im pomohla k víťazstvu. Naši chlapci sa síce snažili ako vždy, no na nahratý náskok domácich sme už nemali síl a ani času na to, aby sme ho stiahli. Aj keď sme sa dostali miestami aj pod hranicu desiatich bodov, Sviťania vždy včas zabrali. A to, keď v poslednej sekunde spoločne s klaksónom dal z veľkej diaľky trojku Míčka, len znásobuje úspešnosť streľby Podtatrancov. Takiež treba poznamenať, že Svit sa v posledných týždňoch výrazne posilnil a nám chýbal zranený Kratochvíl. Aj ostatní naši chalani sú tesne po zdravotných problémoch, takže príčin našej prehry vo Svite je viacero. "Lámať nad nimi palicou" je však vylúčená vec! Komárňanskí basketbalisti neraz ukázali, ako treba príkladne bojovať, kvalitne zahralo viacero našich chalanov, no na domácich to v sobotu nestačilo. Hlavu však máme hore! Už v utorok pred televíznymi kamerami nás privíta BC Prievidza. Síce nevýrazní Hornonitrania, no so snahou dostať sa opäť do tempa budú pre nás ťažkým súperom. My tam však ideme za víťazstvom a dúfame, že nás naši hráči potešia. Zápas sa začína v Prievidzi o 18.00 hodine. Veľa šťastia, chalani! Komárno, do toho!
Svit:
Jackson 27, Channels 14 (14 asistencií, 5 získaných faulov), Bond 14 (10 doskokov), Mascoll 12 (5 doskokov), McNeal 11 (9 doskokov, 5 získaných faulov), Míčka 8, Cvitanovič 5, Findura 5, Znanec 1.
Komárno: Stevens 26 (9 doskokov), Thompson 24 (9 doskokov, 7 získaných faulov), Simpson 12 (5 asistencií), Dubovský 8, Kozlík 8, Lowe 3, Bílik 2, Šoška 2.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »