7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

16.03.2013 18:00  MBK Rieker Komárno-BK Iskra Svit  100:77 (48:37)

2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 27.kolo 16.03.2013 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker Komárno 100:77  (48:37) BK Iskra Svit
MBK Rieker Komárno - BK Iskra Svit 100:77 (21:14, 48:37, 68:53)
Duel o najvýhodnejšiu pozíciu pred súbojmi play-off sme nemohli začať lepšie. Neuplynuli ani dve minúty zo stretnutia a Komárno už viedlo 10:0! Veľkú zásluhu na tom mal Bílik, ktorý z prvých desiatich bodov sám zaznamenal až osem. Až potom sa strelecky osmelili aj Sviťania, konkrétne George a do 6.minúty bol jediný úspešný strelec svojho mužstva. Vtedy svietil na ukazovateli skóre stav 12:9, ale po dvoch minútach opäť odklial hosťujúci kôš Kozlík trojkou na 15:9. Tento mierny náskok si domáci udržali až do konca prvej štvrtiny a hoci hostia hrýzli, Komárno ich držalo na uzde. Aj druhú časť hry sme začali podobne ako tú prvú. Spod koša sme boli nadmieru úspešní Šoškom a Stevensom, preto sme v 12.minúte viedli 27:14. Dvojciferné vedenie sme si potom držali aj počas nasledujúcich minút, veď aj v 16.minúte sme vyhrávali s prehľadom 36:23. Hra domácich najmä v útoku však od tohoto momentu upadla. Hostia vycítili šancu a začali stratu sťahovať. Najmä Channels s Míčkom sa postarali o priebežnú drámu, keď upravili stav v 27.minúte na 36:35 v náš prospech. Domáci v záverečných troch minútach prvého polčasu pridali, keď sme si za tento zápasový úsek opäť vypracovali náskok 48:37. Veľkú zásluhu na tom mal bodovo potentný Stevens, ktorý dal za prvý polčas do koša súpera až 18 bodov. No vyhraté sme ešte nemali...
Hoci sme v 22.minúte po koši Kratochvíla viedli 52:39, Svit na čele s Míčkom začal nebezpečne sťahovať. Keďže sme v útoku dali za nasledujúce štyri minúty len dva body, po trojke Míčku bol stav presne v polovici tretej štvrtiny 54:47. Našťastie sme sa však rýchlo dostali opäť do streleckej pohody. Kolektívnym výkonom sme po sérii 12:0 vyhrávali v 29.minúte už 66:47 a mali sme našliapnuté na víťazstvo. V záverečnej štvrtine sme už bez problémov kontrolovali vývoj stretnutia, po smeči Stevensa sme v 33.minúte viedli 82:60. V záverečnej päťminútovke sa roztrhlo vrece s bodmi na oboch stranách. Viac nespokojný bol však František Rón, preto si za stavu 88:70 zobral v 36.minúte oddychový čas... Domáci následne zlepšili obranu a aj keď sa ešte ušlo po jednej technickej chybe na oboch stranách, domáci basketbalisti hnaní skvelým komárňanským publikom išli naplno. A možno len málokto z nás veril, že pokoríme stobodovú hranicu, po zisku Simpsona a bodoch Lowa zvýraznili naše šance na túto čerešničku na sobotnej basketbalovej torte v podobe vedenia 99:75. Napokon nás niekoľko sekúnd pred koncom rozveselil Lowe, ktorý druhým úspešným trestným hodom dokonal našu prevahu aj trojciferne a správne všetkých naštartoval na blížiace sa play-off.
SUMA - SUMÁRUM:
K víťazstvu nad Svitom treba našim basketbalistom úprimne zablahoželať! Nielenže sme zdolali stále sa zlepšujúci tím, ale dali sme zabudnúť na posledné nie veľmi vydarené zápasy na palubovkách súperov. Výrazným víťazstvom sme si poistili prvé miesto po základnej časti a naši chlapci hrali počas celého duelu sebavedomo. Išli za jediným možným cieľom - za dvoma bodmi. Vyhrali sme všetky štvrtiny sobotného duelu, preto niet pochýb o zaslúženom víťazovi. Diváci si prišli na svoje, kvalitným kolektívnym výkonom sa prezentovali všetci naši hráči, z ktorých v týchto činnostiach vynikali Lowe so Simpsonom. Výborný individuálny výkon podal aj Stevens a Thompson sa prezentoval prvotriednym double-double. Divákov naši hráči bavili smečmi, "do ostrého" mieril po skvelom výkone Bílik, takisto si svoje odviedli aj slovenskí hráči pri plnení defenzívnych povinností. A hoci sme prehrali šesť z posledných siedmych zápasov, tento výkon a výsledok nám dal zabunúť na doterajšie nezdary. Veríme, že negatívnu sériu sme prerušili v tom správnom čase, keďže na rade je play-off... Našim súperom budú baníci z Handlovej, ktorí síce počas celej sezóny neboli veľmi výrazní, všetci však vieme, že vyraďovacia časť je akokeby nová súťaž. Naši chalani budú preto potrebovať vašu podporu ešte viac. Prvý zápas prvého kola play-off hraného na tri víťazné zápasy sa začína už túto sobotu. Zápas proti MBK Baník Handlová začína v sobotu v tradičnom čase o 18.00 hodine! Ide do tuhého! Komárno, do toho!
Komárno:
Stevens 28 (8 doskokov), Bílik 17 (z toho 3 trojky), Thompson 14 (17 doskokov, z toho 7 útočných), Lowe 11 (10 asistencií, 6 získaných faulov), Simpson 11 (7 asistencií), Šoška 6 (6 doskokov), Kozlík 5, Dubovský 4, Kratochvíl 4.
Svit: Channels 22 (10 doskokov, 7 asistencií, 8 získaných faulov), George 14, Bond 12 (12 doskokov), Míčka 11 (z toho 3 trojky), Cvitanovič 7, Findura 5, Znanec 4, Buday 2, Mascoll 0, Hrabčák 0.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »