7. Handlová 8 3 5 38
8. Komárno 8 2 6 25
9. Sp.N.Ves 8 0 8 0

19.12.2012 18:00  MBK Rieker Komárno-MBK Handlová  92:79 (46:40)

2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 20.kolo 19.12.2012 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker Komárno 92:79  (46:40) MBK Handlová
MBK Rieker Komárno - MBK Baník Handlová 92:79 (23:20, 46:40, 70:57)
Tento zápas sme ani nemohli začať lepšie. Skóre otvoril z prvej našej strely trojkou Bílik a v 2.minúte Thompson po koši s faulom zvyšoval na 6:0, čo umocnil Kratochvíl a upravil na 8:0. Až potom sa strelecky presadili aj hostia Crimminsom. Na konci 4.minúty domáci viedli 15:6, no potom sa od hostí strelecky rozbehol Crimmins. Jeho úspešná streľba zo stredných vzdialeností znamenala skresávanie komárňanského náskoku a v 9.minúte takmer vyrovnal Haviar, keď upravil už len na 17:16 pre domácich. Mužstvá sa potom chvíľu ťahali za prsty a len obruč nám pomohla k tomu, aby s klaksónom Vido trojkou nevyrovnal (23:20). V druhej časti hry pokračoval vyrovnaný basketbal. Domáci sa nedokázali od Handlovej odpútať, hoci si držali minimálny náskok. V 15.minúte však už hosťujúci kouč musel zasiahnuť. Šoška zvýšil na 33:28 pre MBK Rieker a Handlová si vypýtala oddychový čas. Ten jej pomohol len sčasti a na pár minút. V 17.minúte sme vyhrávali len 37:35, no v nasledujúcej minúte nám perfektne zapracovala naša obrana. Získali sme dôležité lopty a po protiútokoch sme si vytvorili mierny náskok v pomere 42:35. Hostia sa potom ešte raz priblížili na 44:40 z nášho pohľadu, po posledné slovo mal v poslednej sekunde prvého polčasu Thompson, ktorý premenil oba trestné hody.
Po veľkej prestávke sme začali ako z veľkej knihy. Veľkú zásluhu na tom mala strelecká úspešnosť Thompsona, ktorý navyše zbieral lopty pod oboma košmi,  a tak sme za necelé dve minúty druhého polčasu vyhrávali prvýkrát dvojciferným rozdielom 53:40. Tým sme aj uzavreli našu minisériu prekrývajúcu oba polčasy v pomere 9:0. V 24.minúte sme naše úsilie ešte vystupňovali, keď sme zvyšovali už na 57:42. Potom sa prebudili aj Handlovčania, keď znížili o dve minúty neskôr na 49:57. Potom však zverenci Františka Róna opäť rýchlo získali dvojciferný náskok a ten sme si bezpečne udržovali prakticky počas celej tretej periódy. V poslednej desaťminútovke to spočiatku vyzeralo, že s prehľadom dokráčame za víťazstvom, veď po dvojke Šošku sme v 33.minúte viedli 74:59. Hostia sa však nevzdávali. Začalo sa dariť spoza oblúka Boorovi, ku ktorému sa pridal aj Vido. Presne päť minút pred koncom tak na ukazovateli skóre svietil stav 76:70. V nasledujúcich troch útokoch domácich však svoje príležitosti Komárňania zakaždým premenili, preto sme viedli v krátkom časovom slede opäť 82:70. V tomto momente už bolo jasné, že necelé tri minúty pred koncom už domácim víťazstvo neunikne. Priebežné vedenie sme opäť natiahli bodmi Kozlíka na 92:76 a našu radosť nepokazila ani záverečná trojka Boora. Víťazstvo opäť zostalo doma!
SUMA - SUMÁRUM:
Aj keď sa mohlo na prvý pohľad zdať, že sme hrali len toľko, čo sme potrebovali, treba dodať aj skutočnosť, že Handlová nehrá zlý basketbal. Opierala sa do presnú mušku Crimminsa, ktorého zastúpil v druhom polčase Vido a Boor. Nepôsobili však natoľko vyrovnaným dojmom ako náš tím. Komárno predvádzalo podstatne stabilnejšiu hru a aj keď sa nám ju baníci snažili kaziť, nevyšlo im to podľa ich predstáv. Opäť sme sa mohli oprieť o našu stabilnú zámorskú dvojicu Thompson - Lowe, ktorí boli v tomto duelu, ako už neraz, kľúčovými osobnosťami komárňanského celku. Avšak nielen oni sa pričinili o toto víťazstvo. Lišiacky sa presadzoval aj Šoška s Kratochvílom a výbornú prácu v obrane predvádzali Dubovský s Kozlíkom. To všetko bolo podporované aj ostanými hráčmi nášho kolektívu, preto bolo víťazstvo pre Komárno zaslúžené. Hostia päť minút pred koncom ešte znížili na rozdiel šiestich bodov, ale domáci nepripustili drámu. Včas sme zamakali a vytvorili sme si až 16-bodový náskok. Napokon sme pohodlne dokráčali k víťazstvu, ktoré pre nás znamená už šieste v poradí. Navyše sme doma túto sezónu ešte neprehrali, čo je viac ako chvályhodné a stavia nás to do pozície favorita prakticky v každom ďalšom domácom dueli. Teraz nás však čakajú dva ťažké zápasy s Prievidzou a Spišskou Novou Vsou. Na druhý sviatok vianočný sa predstavíme na palubovke majstra z Prievidze. Stretnutie začína budúcu stredu o 18.00 hodine a ak máte čas, určite na Hornú Nitru príďte! Veď sa predstavia na palubovkwe dva najúspešnejšie kolektívy minulej sezóny! Komárno, do toho!
Komárno:
Thompson 24 (10 doskokov, 11 získaných faulov), Šoška 16 (5 doskokov), Kratochvíl 14, Lowe 13 (9 asistencií), Bílik 10, Kozlík 6, Stevens 4 (7 doskokov), Dubovský 4, Bíňovský 1, Stojanov 0.
Handlová: Vido 17 (12 doskokov, 5 získaných lôpt), Crimmins 16 (8 doskokov), Boor 14 (z toho 4 trojky), Dunston 13 (5 získaných faulov), Haviar 11 (8 asistencií, 9 získaných faulov), Golian 6, Kiss 2.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »