7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

08.12.2012 18:00  BK Iskra Svit-MBK Rieker Komárno  86:89 (47:42)

2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 18.kolo 08.12.2012 18:00
Iskra Aréna, Štefánikova 35, Svit
BK Iskra Svit 86:89  (47:42) MBK Rieker Komárno
BK Iskra Svit - MBK Rieker Komárno 86:89 (25:21, 47:42, 62:61)
Hneď po úvodnom rozskoku sme sa tešili smečom Bílika z vedenia, no domáci rýchlo otočili Stewartom a Hendersonom. Tento svižný nástup Svitu znamenal, že viedol po dvoch minútach hry už 8:2. Aj naďalej sme boli nepresní v útoku a keď nám v 4.minúte dal Boyer trojku, domáci viedli už 13:4. Svoju dominanciu prejavovali najmä americkí hráči Svitu, ktorí svoj tím držali nad vodou a praktricky vďaka nim náš sobotný súper neustále viedol. V 7.minúte to bolo už 19:8 a nielenže sa nám nedarilo bodovať, naši kľúčoví hráči nazbierali rýchlo fauly, pre ktoré si museli sadnúť na lavičku. Náš spôsob hry tak bol výrazne narušený a František Rón mal hlavu plnú starostí. Našťastie do hry dobre zapadla aj naša druhá vlna, keď Kozlík znižoval v poslednej minúte prvej štvrtiny na 19:21 a Stevens na 21:23 v náš neprospech. V druhej desaťminútovke sme sa snažili rýchlo zmazať stratu, keď do útoku zavelil trojkou Bílik a v 13.minúte upravil už len na 29:28 pre Podtatrancov. Našu snahu otočiť sme dotiahli až na remízu. Stevens o minútu neskôr vyrovnal na 31:31, no aj keď nám domáci "ponúkali" príležitosť dostať sa do vedenia, šancu sme nevyužili. Domáci tak opäť pridali na obrátkach a Curtis začal zvyšovať náskok Svitu. K nemu sa v 18.minúte pridal aj Znanec, čo znamenalo, že Sviťania sa dostali až do dvanásťbodového vedenia v pomere 46:34. Do záveru prvého polčasu sme však svoje sily ešte zmobilizovali a Bílik dvoma trojkami zabezpečil, že sa nám na veľkú prestávku odchádzalo za predsa len priaznivejšieho stavu. S priebežným výsledkom 47:42 pre Svit sa totiž ešte dalo veľa urobiť...
Na súpera sme hneď v úvode druhého polčasu vybehli ako z veľkej knihy. Šoška trojkou a Kratochvíl spod koša vyrovnali na 47:47 a duel pokračoval vo vyrovnanom duchu. Naše chvíľkové zaváhanie však dostalo domáci tím opäť do vedenia 54:49 a v strede tretej štvrtiny to bolo 56:51. Bílik však svojou štvrtou trojkou opäť vyrovnal na 56:56 a v 18.minúte sme sa dokonca dostali aj na niekoľko sekúnd do vedenia po Šoškovom koši s faulom (59:58). Posledné slovo v tejto štvrtine však znova mali domáci a dobre začali aj štvrtú periódu. V 33.minúte vyhrávali 68:63 a šesť minút pred koncom ešte 74:65, keď sa Svit opieral najmä na výborne hrajúceho Curtisa. Hostia však neskladali zbrane. Stevens netradične trojkou znížil na 74:68 pre Svit a začala sa honba za výsledkom. Zverenci Američana Solomona neskórovali takmer tri minúty, čo Komárno využilo. Na scénu prišiel Thompson a jeho bodmi sme dve a pol minúty pred koncom vyrovnali na 76:76. Boyer nás potom rozosmutnil trojkou (79:76) a na Stevensove body (79:78) odpovedal šťastnou trojkou Znanec na 82:78 niečo vyše minúty pred koncom. Posledných 60 sekúnd stretnutia však bola jasne v našej réžii. Thompson s faulom vyrovnal na 82:82 a aj keď trestný hod nepremenil, loptu Kevin doskočil a skóroval na 84:82 pre nás! BK Iskra sa potom snažil vyrovnať, no 14 sekúnd pred koncom sme loptu doskočili, čo Henderson riešil na Lukáša Dubovského tak, že dostal diskvalifikačnú chybu. Po taktických manévroch sme šesť sekúnd pred koncom viedli 88:84 a víťazstvo sme mali vo vrecku. Nič na tom domáci už nezmenili, síce znížili na 86:88, ale Kozlíkovi stačilo premeniť jeden trestný hod a za pol sekundy už domáci vyrovnať nedokázali, pretože aj túto snahu im zmaril Stevens. Komárno sa tak právom tešilo z cenného skalpu posilnených domácich. Gratulujeme, chalani, výborná práca!
SUMA - SUMÁRUM:
Tento súboj pod Tatrami patril do kategórie "kto nevidel, neuverí". Domáci sa na nás pripravili a dávali to počas dlhých minút aj najavo, veď ešte aj šesť minút pred koncom viedol Svit 74:65. Našou tajnou zbraňou sa stal Thompson. Hráč, ktorý je obvykle našim kľúčovým hráčom, sedel v tomto dueli pre rýchlo nazbierané fauly dlho na lavičke, sa zapojil do hry až v poslednej štvrtine, kedy ukázal, prečo patrí k najlepším pivotom extraligy. Svoj prvý bod dal až v 37.minúte z trestného hodu a upravil na 74:69, no potom sa už strelecky rozbehol natoľko, že otočil vývoj zápasu, ku ktorému sa pridali aj Lowe, Stevens a Bílik. Prvýkrát sme sa vážnejšie dostali do vedenia 47 sekúnd pred koncom a vedenie sme už z rúk nepustili. Zaujímavosťou duelu určite zostáva fakt, že až päť našich hráčov malo na konci duelu štyri fauly a Maťo Bílik sa aj vyfauloval. A to už počas prvého polčasu museli nedobrovoľne oddychovať zo spomenutých dôvodov Thompson, Lowe, Stevens a Dubovský. Napriek tomu sme sa však zomkli natoľko, že nás ani táto nepriaznivá situácia nezložila a napokon 14 sekúnd do konca dostal diskvalifikačný faul na Dubovského Henderson, takže môžeme povedať, že spravodlivosť nakoniec zvíťazila. Neznižujeme tým však výkon Svitu, pretože podali jeden z najlepších výkonov aktuálnej sezóny a poznamenávame, že prehrali smoliarsky. Našich chalanov však musíme pochváliť! Ako už neraz, ani tentokrát sa nevzdali ani za výrazne nepriaznivého stavu, veď sme prehrávali aj viackrát o viac ako desať bodov. Bodovo náš počas celého stretnutia ťahal Bílik, ktorý svoju bodovú explóziu podčiarkol piatimi trojkami, ale takiež výborne zahral pod košom Šoška a v defenzíve Dubovský s Kozlíkom. Pri šesťbodovom vedení súpera sa vo výbornom svetle ukázal aj Bíňovský, kedy sme aj jeho zásluhou vyrovnali. Skrátka, podali sme kolektívny výkon, ktorým sme sa nevzdali až do konca a to prinieslo svoje ovocie! Domáci už-už siahali na víťazstvo, no taktické manévre Františka Róna slávili úspech a napokon sme sa mohli spoločne s najvernejšou desiatkou komárňanských fanúšikov nefalšovane tešiť z víťazstva. Teraz máme týždeň voľno. V sobotu cestujeme opäť na palubovku súpera. O 18.00 hodine sa predstavíme v HANT Aréne v hlavnom meste, kedy si zmeriame sily s Interom Bratislava. Príďte, bude to stáť za to! Komárno, do toho!
Svit:
Henderson 23 (7 doskokov, 5 získaných faulov), Curtis 18 (5 doskokov, 8 získaných faulov), Znanec 15 (5 získaných faulov), Stewart 12 (7 doskokov), Mascoll 7, Boyer 6, Findura 5, Míčka 0, Kovalík 0.
Komárno: Bílik 19 (z toho 5 trojok, 8 doskokov), Lowe 17 (6 asistencií), Stevens 16 (7 doskokov), Šoška 11 (5 doskokov), Thompson 10, Kozlík 9, Kratochvíl 6 (5 doskokov), Stojanov 1, Dubovský 0, Bíňovský 0.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »