7. Handlová 32 13 19  41
8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

03.11.2012 18:00  MBK Rieker Komárno-BK Iskra Svit  86:74 (47:40)

2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži - 9.kolo 03.11.2012 18:00
ŠH Komárno, Športová 1, Komárno
MBK Rieker Komárno 86:74  (47:40) BK Iskra Svit
MBK Rieker Komárno - BK Iskra Svit 86:74 (27:16, 47:40, 71:50)
Domáci, ako to už zostalo tradíciou z minulých zápasov, začali toto stretnutie vo veľkom štýle. Už v 3.minúte viedli 9:3 a zo svojho úsilia nepoľavovali. Dve minúty pred koncom prvej štvrtiny sme viedli 18:9 a v jej poslednej minúte 22:11. Prvá perióda sa tak poľahky stala našou korisťou, keď náš úspech sme nezaložili len na kvalitnej streľbe najmä Thompsona, ale aj sústredenou defenzívou celého kolektívu. A práve tou sme mali kaziť hru Svitu, no v 13.minúte sa hostia dostali na dostrel. Na tabuli svietil stav 27:25 a hra začala byť vyrovnaná. Tri nasledujúce útoky Komárna však premenili Thompson, Stojanov a Lowe, a keďže hostia tak úspešní neboli, opäť sme sa dostali do vedenia 33:25. Zverenci Ivana Fulgosiho však stále cítili šancu. Nedovilili nám uniknúť výraznejším spôsobom, preto ešte aj tri minúty pred koncom prvého polčasu to bolo len 38:34 pre domácich. Potom sme si síce opäť vytvorili mierny náskok 42:34, no hostia aj napriek tomu odchádzali do šatní s relatívne nádejnou stratou len siedmych bodov. Domáca hra sa vyznačovala najmä efektným útokom, ktorá bola spočiatku založená na našich rýchlych ofenzívnych výpadoch, no neskôr zrýchlil hru aj náš súper, preto to už v ďalšom priebehu prvého polčasu už také jednoznačné nebolo.
Druhý polčas začal vyrovnane. Ešte v 22.minúte bol stav 49:46, no potom nasledovala málo vídaná šnúra komárňanských basketbalistov. Úsek medzi 22. a 27.minútou vyhrali MBK Rieker Komárno senzačným spôsobom 17:0 a razom upravil stav na 66:46! Pri tejto sérii sa vystriedali takmer všetci naši basketbalisti, preto možno tento jednoznačný úsek pripísať celému tímu. Bol to takpovediac rozhodujúci moment duelu, aj keď do konca stretnutia zostávalo ešte veľa času. Komárno však nenechalo nič na náhodu a svoj náskok ešte zvyšovalo aj naďalej. Vychádzalo nám bránenie strelcov Svitu, pod košom spoľahlivo operovali Thompson s Robinsonom. Komrňanská smršť sa zastavila až v 33.minúte, kedy sme však už viedli výrazným rozdielom v pomere 75:50. Až potom sa tempo zvoľnilo, čo Svit využil na skorigovanie hroziaceho debaklu. O štyri minúty neskôr to bolo 75:60, teda aj náš súper sa dočkal minisérie 10:0. Tá ale už pre neho nič neriešila, pretože času a síl bolo málo. "Franta" dal na záverečné minúty priestor kompletne všetkým hráčom z lavičky a ani tí nesklamali. Udržali sme si dvojciferné vedenie, ktoré nám v závere skoro "pokazil" Míčka dvoma vydarenými trojkami. Keďže však domáci v zápase ani raz neprehrávali, ich víťazstvo bolo úplne zaslúžené, čo značne ocenila aj slušne zaplnená športová hála hlasnými ováciami na adresu svojich miláčikov.
SUMA - SUMÁRUM:
Svit, ktorý má zatiaľ v doterajšom priebehu extraligy len jedinú výhru, nehrá zlý basketbal, preto sme sa pred zápasom museli mať na pozore. Náš sobotný súper má vo svojich radoch kvalitných slovenských hráčov, navyše majú aj šesť zahraničných basketbalistov. Až priebeh duelu však ukázal, že naše obavy zo súpera boli prehnane povedané "zbytočné". Zverenci Františka Róna sa na Svit zodpovedne pripravili a tomu nasvedčoval aj priebeh hry. Už od úvodu sme si vypracovali dvojciferný náskok, ktorý síce hostia takmer zmazali, no do vedenia sa ani raz nedostali. Najbližšie k obratu boli v 22.minúte, keď na ukazovateli skóre svietil stav 49:46, no domáca séria 17:0 v priebehu piatich minút rozhodla o všetkom. Nadmieru kvalitný výkon podal najmä náš Thompson, ktorý nielen presvedčivo bodoval, ale sebaisto zbieral lopty pod oboma košmi. Strelecky sa k nemu pridal aj Lowe a dobrý výkon Komárna podporila aj naša lavička. Čo je potešujúce, príležitosť zahrať si v tomto dueli dostali všetci hráči, preto musel byť každý spokojný. A najmä z víťazstvom MBK Rieker, pretože v extralige sa počítajú najmä víťazstvá. My sme zvíťazili už vo štvrtom stretnutí za sebou, čiže dôvodov na spokojnosť je viacero. Šťastná bola aj stále viac zaplnená komárňanská športová hala a už najbližšiu sobotu sa diváci môžu tešiť na ďalší domáci zápas. V sobotu privítame o 18.00 hodine Inter Bratislava, proti ktorému sme v prvom kole neuspeli. Máme im teda čo vracať! Vzhľadom na preložené stredajšie októbrové kolá na marec budúceho roka sa s Bratislavčanmi v krátkom časovom úseku stretneme netradične už opäť aj napriek tomu, že sme súboje ešte neokúsili so všetkými extraligistami. Preložené kolá však urobili svoje. Takže v sobotu opäť doma - MBK Rieker Komárno, do toho!
Komárno: Lowe 22 (7 získaných faulov), Thompson 22 (19 doskokov, z toho 9 v útoku; 7 získaných faulov), Šoška 10, Robinson 8 (9 doskokov), Bílik 7, Kratochvíl 6, Dubovský 5, Kozlík 4, Stojanov 2, Bíňovský 0, Maslík 0, Jurčina 0.
Svit: Henderson 29 (11 doskokov, 7 získaných faulov), Allen 18 (5 doskokov), Míčka 9 (3 trojky), Latinovič 6, McNeal 5 (6 doskokov), Stewart 4, Znanec 2, Findura 1, Boyer 0, Kovalík 0.

Ostatné zápasy s "BK Iskra Svit":

2011/2012 - Extraliga - playoff - semifinále - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 28.03.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 89:78 (42:42) »
2. 31.03.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:97 (46:43) »
3. 04.04.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 82:69 (41:33) »
2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
3. 08.10.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 75:83 (41:32) »
12. 12.11.2011 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 90:84 (45:46) »
21. 14.12.2011 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 95:86 (49:36) »
30. 11.02.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 88:89 p.p. (44:39) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
9. 03.11.2012 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 86:74 (47:40) »
18. 08.12.2012 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 86:89 (47:42) »
36. 02.03.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 97:86 (64:39) »
27. 16.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno BK Iskra Svit 100:77 (48:37) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - o 3. miesto - Dospelí - Muži
1. 26.04.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 87:70 (41:37) »
2. 03.05.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 82:85 (44:45) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
5. 19.10.2013 19:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:85 (44:48) »
14. 23.11.2013 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker Komárno 81:96 (37:45) »
23. 08.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 86:64 (46:30) »
32. 08.02.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 80:74 (42:37) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 29.10.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 83:72 (46:36) »
17. 29.11.2014 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 91:93 (34:44) »
26. 14.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit 108:71 (63:38) »
35. 21.02.2015 18:00 BK Iskra Svit MBK Rieker COM-therm Komárno 84:82 (37:37) »