7. Handlová 24 8 16 33
8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

19.10.2011 18:00  MBK Handlová-MBK Rieker Komárno  86:82 (47:37)

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži - 6.kolo 19.10.2011 18:00
ŠH Handlová, Údernícka 51, Handlová
MBK Handlová 86:82  (47:37) MBK Rieker Komárno
MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 86:82 (29:17, 47:37, 64:53)
Hoci sme vyhrali úvodný rozskok, nevyťažili sme z neho nič a našou nekoncentrovanou hrou z prvých minút sme dostali súpera na koňa. Takmer po štyroch minútach hry sme prehrávali 10:0 a až potom nás odklial dvoma bodmi Johnson. A to nám pomohlo, pretože v ďalších minútach sme sa vzchopili a dotiahli sa až na 10:9. Minisérie ako na hojdačke však pokračovali. Po ďalšej v pomere 8:0 viedla v 8.minúte opäť Handlová 18:9. Na dlhé minúty potom naša hra stagnovala. Deravá obrana dávala možnosť domácim sa neustále presadzovať a 29 bodov inkasovaných v prvej štvrtine bolo skutočne na pováženie. Vymaniť z hernej krízy sa nám nedarilo ani v druhej štvrtine, keď Handlovčania neustále svoj náskok zvyšovali a v 14.minúte narástol až na najvyšší rozdiel v stretnutí 40:23. Hostia si nevedeli poradiť najmä s Anthonym Jonesom, ktorý tvoril hru a keď bolo treba, mnohokrát aj sám skóroval. Oddychový čas Petra Bálinta Komárnu sčasti pomohol. Dotiahli sme sa opäť na desaťbodový rozdiel (40:30), no bližšie k súperovi sa nám nedarilo dostať. Domáci vždy včas odpovedali na naše body, preto si zverenci Tibora Jányho udržali dvojciferné víťazstvo až do konca prvého polčasu.
Manko desiatich bodov na začiatku druhého polčasu nevyzeralo ako nezmazateľné, museli sme však pridať v obrane. A naša viera nevyšla nazmar, pretože MBK Rieker zlepšil obranu a domácim dovolil dať za prvých päť minút tretej štvrtiny len 4 body! A keďže sme boli aj v útoku celkom potentný, náskok Handlovčanov sa neustále zmenšoval, až bol stav v 25.minúte 51:45. Neskôr nám príliš nepomohla nešportová chyba, pretože to bolo v čase, keď hrali prím komárňanskí basketbalisti. V 27.minúte tak zo stavu 55:47 bolo 60:47 a opäť sme sa začali trápiť, najmä po psychickej stránke. So stratou 11 bodov sme išli do poslednej štvrtiny s jednoznačným cieľom urobiť všetko pre obrat v stretnutí. A veru neboli sme od toho ďaleko... Senzačne sa rozstrieľal Bilič a Jones, keď najmä ich úspešnými streleckými pokusmi sme sa v 33.minúte dotiahli na 69:65. Nestarnúci Golian nás však zamrazil svojou trojkou a stav 76:65 päť minút pred koncom nás opäť netešil. Ružovo to s nami nevyzeralo ani dve a pol minúty pred koncom, keď sme ešte stále prehrávali 85:74... Prišli však body Kratochvíla, Johnsona a Biliča a razom to bolo niečo vyše minúty pred koncom 85:80. Domácim sa zrazu nedarilo, faulovali a nepresne strieľali, čo využil opäť Kratochvíl a znížil dvoma trestnými hodmi na 85:82. Za tohto stavu sme potom ubránili a 26 sekúnd pred koncom mohol Bílik trojkou vyrovnať, no jeho strela nebola úspešná. Hostia potom museli faulovať a v zostávajcom čase sa nám už s výsledkom nepodarilo nič spraviť.
SUMA - SUMÁRUM:
Nestalo sa prvýraz, že sme v tejto sezóne nezachytili úvod stretnutia. Nepodarilo sa nám to ani v Handlovej a od toho sa potom odvíjal celý duel. Už v úvode sme prehrávali 10:0 a napokon sme prehrali dvojciferne aj prvú štvrtinu. Veľmi dlho nám trvalo, kým sme sa naplno rozbehli, stalo sa tak definitívne až v poslednej štvrtine, hoci náznaky tam boli už skôr... Úplný záver zápasu sa nám však tentoraz nepodaril otočiť v náš prospech. Dôvody nášho handlovského zaváhania treba hľadať v prvom polčase. Dostali sme totiž opäť príliš veľa bodov a v druhom polčase nás zavelenie k obratu stálo mnoho síl. Konečný výsledok je však lichotivý vzhľadom na priebeh hry, navyše treba dodať, že Handlová hlavne doma v tejto sezóne len ťažko zaváha... Vo svojich radoch majú Anthonyho Jonesa, ktorý aj proti nám ukázal, že má "našliapnuté" medzi streleckých lídrov celej slovenskej extraligy. Podobne ako v Prievidzi, aj tento duel sme mohli vyhrať v samom závere. Priebeh bol totiž takmer identický s tým prievidzským. V mohutnom finiši sme nezvládli poslednú minútu duelu a tá nás stála víťazstvo. Netreba však vešať hlavy. Ligová súťaž je vyrovnaná, každý môže poraziť každého a zatiaľ to aj priebeh extraligy dokazuje. Preto je tabuľka pomerne vyrovnaná a zrejme je už teraz isté, že každé víťazstvo z palubovky súpera bude mať cenu zlata. Teraz sa však už treba sústrediť na sobotný duel. V ňom privítame nášho rivala z Levíc. Stretnutie sa začína o 18.00 hodne, dá sa čakať opäť skvelá atmosféra z oboch fanúšikovských táborov a tiež kvalitné zápolenia na ihrisku. Príďte sa určite pozrieť!
Handlová:
A. Jones 30 (12 asistencií, 8 doskokov), Hampton 15 (6 doskokov), Barišič 13 (8 doskokov), Golian 12 (7 doskokov), Madaj 7, Mrviš 4, Terlanda 3, Haviar 2.
Komárno: Johnson 23, Bilič 23 (6 doskokov), Kratochvíl 16, Bílik 9, Jones 6 (7 asistencií), Dubovský 3, Klár 2, Szabó 0, Mathis 0.

Ostatné zápasy s "MBK Handlová":

2011/2012 - Extraliga - základná časť - Dospelí - Muži
kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
6. 19.10.2011 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 86:82 (47:37) »
15. 23.11.2011 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 84:73 (34:34) »
24. 11.01.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 97:86 (51:32) »
33. 22.02.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:72 (41:41) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - playoff - štvrťfinále - Dospelí - Muži
1. 23.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 93:62 (46:26) »
2. 27.03.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 79:84 (45:44) »
3. 30.03.2013 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 80:71 (37:36) »
2012/2013 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
2. 10.10.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 86:76 (52:36) »
11. 14.11.2012 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 70:88 (42:49) »
20. 19.12.2012 18:00 MBK Rieker Komárno MBK Handlová 92:79 (46:40) »
29. 23.01.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker Komárno 82:91 (41:49) »
2013/2014 - SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA - základná časť - Dospelí - Muži
8. 28.10.2013 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 83:74 (45:35) »
17. 04.12.2013 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 86:81 (44:37) »
26. 18.01.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 92:72 (51:31) »
35. 26.02.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 84:79 (37:32) »
2013/2014 - Slovenský pohár - Dospelí - Muži
14.02.2014 16:30 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 63:78 (34:39) »
2014/2015 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
2. 08.10.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 74:82 (32:43) »
11. 08.11.2014 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 70:79 (37:39) »
20. 17.12.2014 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 109:91 (54:56) »
29. 24.01.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 109:87 (53:47) »
2016/2017 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 05.11.2016 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (37:45) »
18. 14.12.2016 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 96:59 (47:29) »
29. 28.01.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 87:96 (42:49) »
40. 15.03.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 79:59 (34:27) »
2017/2018 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
7. 28.10.2017 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 92:75 (39:28) »
16. 06.12.2017 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 101:88 (50:39) »
25. 13.01.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 99:87 (50:44) »
34. 07.03.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 77:85 (38:47) »
2018/2019 - Eurovia SBL - základná časť - Dospelí - Muži
8. 11.11.2018 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 88:83 p.p. (40:38) »
18. 19.12.2018 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 82:68 (50:34) »
27. 06.02.2019 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno MBK Handlová 89:72 (40:40) »
36. 30.03.2019 18:00 MBK Handlová MBK Rieker COM-therm Komárno 113:110 p.p. (42:42) »