8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

Play-off začalo, stav série je vyrovnaný!

11.04.2019

1.zápas štvrťfinále play-off: BC Prievidza - MBK Rieker COM-Therm Komárno 81:61 (21:16, 36:31, 59:48), stav série - 1:0.
Prievidza: Davis 23 (z toho 3 trojky, 8 doskokov), Körner 17 (5 doskokov), Johnson 16 (11 doskokov), Glasgow 16, Jones 4 (6 asistencií), Jašš 2, Bakič 2, Zorvan 1, Pajovič 0, Mokráň 0, Kadáši 0.
Komárno: O´Reilly 17 (z toho 3 trojky), Brooks 9, Goodman 8 (6 doskokov), Delič 8 (6 doskokov), Miloševič 6, Hunter 6, Jankovič 3, Bolek 2, Hlivák 2, Stojanov 0, Marchyn 0.

2.zápas štvrťfinále play-off: MBK Rieker COM-Therm Komárno - BC Prievidza 86:77 (21:15, 38:39, 60:55), stav série - 1:1.
Komárno: Miloševič 24 (z toho 5 trojok, 6 asistencií), Brooks 23 (15 doskokov, 5 asistencií), O'Reilly 16, Delič 11 (9 doskokov), Goodman 6 (5 doskokov), Hunter 4, Hlivák 2, Jankovič 0, Bolek 0, Stojanov 0.
Prievidza: Davis 20 (z toho 3 trojky, 7 doskokov), Körner 16 (z toho 3 trojky), Pajovič 13 (6 doskokov), Jones 11, Jašš 8, Johnson 5 (10 doskokov), Glasgow 4, Bakič 0, Zorvan 0.

Zápas začal strelecky nervózne a skoro tri minúty v stretnutí nepadol ani jeden bod. Až potom sa strelci osmelili, aby sme boli presní, osmelil sa Miloševič, ktorý dal sám prvých osem bodov nielen svojho tímu, ale aj celého zápasu. Komárno tak viedlo 8:0 po bodoch Neša a až potom sa spoza perimetra presadil aj hosťujúci Körner. Domáci však hrali aj naďalej kvalitne a na výsledku to bolo badať aj v nasledujúcich minútach. Po impozantnom vstupe do stretnutia sa Komárňania po bodoch Brooksa a Deliča dostali v 7.minúte do vedenia 16:6. Predposledná minúta bola vrcholným vystúpením domácich basketbalistov v doterajšpom priebehu, keď zavesil Hunter po parádnej akcii. Vtedy sme vyhrávali 21:10, ale posledná minúta patrila Prievidzi, ktorá dvoma košmi za sebou znížila stratu. Tento moment bol vzpruhou pre hostí, ktorí nastúpili do druhej štvrtiny lepšie. O´Reilly ešte trojkou zvýšil na 26:19, ale potom sa na výslnie dostal súper. Davis v 14.minúte vyrovnal trojkou na 26:26 a začínalo sa odznova,aj keď v týchto momentoch to boli hostia, ktorí mali viac z hry. Obrovským úsilím však zverenci Miljana Čuroviča nepúšťali Prievidu do vedenia, pretože neustále dokázali odpovedať na koše hostí. Stalo sa tak až v samom závere prvého polčasu, keď sme vyhrávali 38:35, ale hostia sa dokázali prvýkrát ujať vedenia po trestných hodoch Körnera.
Z hľadiska momentálneho priebehu to bola Prievidza, ktorá bola viac na koni. Snažil sa ju schladiť trojkou Miloševič na 41:39, ale súper sa ukázal ako veľmi zdatný protivník. Jones zobral zodpovednosť do vlastných rúk a sám otočil na 45:43 pre hostí. Bolo citeľné, že domáci sú v miernom útlme, ale nezlomná bojovnosť a tímový duch sa prejavili už o nikeoľko chvíľ. Po veľmi pekných akciách sme opätovne otočili na 48:45 po trojke Brooksa, aby po ďalších zámorských spoluprácach sme sa dostali do nesmierne sľubného náskoku 53:45! Športová hala bola vo vytržení a právom. Prievidza ale opäť ukázala, prečo skončila po základnej časti na bronzovom stupienku. Jašš s Körnerom znížili v 27.minúte na minimálny rozdiel 53:52, ale tentoraz ukázal pevné nervy MIloševič, ktorý upokojil trojkou naše rady. Poslednú časť hry začal trojkou Davis a stav bol 60:58. Zverencov Tihomira Bujana sme už ale do vedenia nepustili! Za minútu sme získali vedenie 64:58 a hostia boli odsúdení na dobiehanie manka. A keď Miloševič trafil aj piatu trojku na 70:62, kouč hostí si bral oddyhový čas. Mierny náskok si však už naši chalani strážili a dokázali odpovedať na body súpera, čo bolo základom fázy, kedy sa lámal zápas. Necelé tri minúty bol stav 77:70, ale v závere sa už nič zvláštneho nestalo a Komárno zaslúžene vyrovnalo stav štvrťfinálovej série na 1:1.

SUMA - SUMÁRUM:
Kto nebol na zápase v Komárne, môže ľutovať! Naši chlapci predviedli veľký kolektívny a bojovný výkon, ktorý pustil hostí počas celého priebehu stretnutia iba jediný raz do vedenia. V ten správny čas sa ukázal charakter našich hráčov, ktorí podporovaní svojimi fanúšikmi pred komárňanským publikom nezložili zbrane za žiadneho stavu a preto ich víťazstvo a vyrovnanie stavu štvrťfinálovej série je úplne zaslúžené. Dokázali sme hrať v domácom prostredí aj s nožom na krku, Prievidžania však museli v tomto zápase pred chlapcami v bielo-červených dresoch skloniť hlavy. Športovo priznali, že sme boli lepší, dali sme do stretnutia viac energie a preto bude teraz tlak na prievidzskej strane. Stav série play-off je vyrovnaný na 1:1, každé ďalšie zaváhanie sa bude len ťažko naprávať a odpúšťať. Systém vyraďovacej fázy každý podrobne pozná, preto je jasné, že prvoradé je pre každého víťaziť najprv v domácom prostredí. Tlak je tak prenesený na stranu nášho zdatného súpera. Prievidza bude však doma hnaná takisto svojimi fanúšikmi, uvidíme, kto sa lepšie pozviecha po tomto ťažkom stretnutí, v ktorom sa bolo na čo pozerať. Vzorová tímovosť Komárna slávila úspech a preto veríme, že v podobnom duchu budú naši basketbalisti pokračovať aj v sobotu na Hornej Nitre. Zápas sa začína v sobotu o 18.00 hodine v Niké Aréne, preto kto vie, nech určite príde povzbudiť družinu z juhu Slovenska! Kto bude mať po sobote postupový mečbal? Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina