9. Lučenec 27 3 24  11

V Leviciach sme neuspeli o jeden kôš!

08.03.2019

BK Levickí Patrioti - MBK Rieker COM-Therm Komárno 81:78 (22:14, 39:39, 63:53)
Úvod stretnutia sa niesol v znamení opatrnosti na oboch stranách. Komárno však aj napriek tomu pílilo spoza perimetra ostrými nábojmi a po našich troch trojkách sme v 4.minúte vyhrávali 9:8. Vyrovnaný duel v tejto štvrtine pokračoval už len necelé dve minúty, kedy bol po zásahoch Bojanovského stav 14:11 pre domácich. Sedem bodov Gačešu však znamenalo, že sa Levice od nás odtrhli a dostali sa do vedenia 21:14. Prvú štvrtinu sme tak zakončili pomerne neslávne, no našťastie sme sa rýchlo otriasli. Nástup do druhej časti hry nám vyšiel, zlepšili sme najmä obranu, čím sme Leviciam nedovolili presadzovať sa strelecky. Brooks tak v 14.minúte upravoval na 25:20, no keď v nasledujúcej minúte trafil trojku Miloševič a po krásnej akcii zakončil náš útok aj Hunter, päť minút pred koncom polčasu bol stav už len 27:25 pre domácich. Potom O´Reilly nielen vyrovnal, ale sám aj naklonil misky váh na našu stranu. V 17.minúte sme vyhrávali 32:30 a boli sme lepším družstvom. Skóre sa tak prelievalo z jednej strany na druhú, ale väčšiu energiu bolo cítiť na našej strane. Stojanov trojkou znižoval na 37:36, aby polčas bodovo uzavrel Delič po koši s faulom na nerozhodný výsledok, keďže zverenci Tea Hojča už svoj posledný útok nedokázali pretaviť na body.
V tretej časti hry sme si "pre zmenu" vybrali horšiu chvíľku opäť my. Tri minúty bez streleného bodu znamenalo, že sa Levičania dostali do mierneho trháku v pomere 45:39, no ani Deličov kôš nezmenil priebeh hry. Domáci sa strelecky rozohrali a v útoku im to išlo ľahšie ako nám. Trojky Žiaka a Pitu znamenali v 25.minúte levické vedenie 53:41 a domáci "si išli svoje". Dvojciferný náskok sa nám nedarilo zmazať, preto sme síce už nemali strelecký výpadok, ale súper vždy na naše koše odpovedal. Aj preto sme do poslednej štvrtiny nastupovali s desaťbodovým mankom, čo však aj napriek priebežnému výsledku bolo hrateľné. A to, že to bola pravda, predviedol O´Reilly hneď v prvých dvoch minútach záverečnej štvrtiny. Upravoval stav na 65:57. Levice potom opäť svoje vedenie natiahli šesť minút pred koncom na 70:57, no Komárno sa nevzdávalo. Brooks trojkou znížil a aj keď mu odpovedal Benjamin, rovnakou mincou mu to okamžite vrátil Stojanov. Levice stratili svoje desaťbodové vedenie až v posledných troch minútach stretnutia. Po rýchlom protiútoku Delič znižoval na 75:70 a necelé dve minúty pred koncom reagoval domáci tréner oddychovým časom. Následný útok sme však opäť ubránili a Stojanov 70 sekúdn pred koncom ešte väčšmi oživil naše nádeje na zvrat. Stav bol 75:73 pre Levice, no z následného útoku trafil ťažkú trojku Krajčovič, ktorá zrejme vyhrala Levicam zápas. Goodman potom tretsnými hodmi znižoval na 78:75, ale 25 sekúdn pred koncom získal loptu Stojanov a mali sme k dispozícii útok. Ten sme ale smolne nevyužili, Levice doskočili a po ich trestných hodoch už bolo rozhodnuté. Škoda, boli sme veľmi blízko k obratu a víťazstvu. Ale klobúk dole aj tak, chlapci!
Levice: Council 13, Gačeša 12 (5 doskokov), Pita 11, Krajčovič 11, Davis 10 (6 doskokov), Benjamin 9, Bojanovský 7 (10 doskokov), Žiak 8 (5 doskokov), Jeftič 0.
Komárno: Delič 24 (6 doskokov), Brooks 16 (9 doskokov, 6 asistencií), Stojanov 12 (všetky 4 trojky), O´Reilly 10, Miloševič 6 (5 asistencií), Goodman 4 (7 doskokov), Hunter 4, Jankovič 2, Hlivák 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Každý, kto videl zápas, môže potvrdiť, že to bolo stretnutie štyroch rôznych štvrtín. Kým v dvoch sme ťahali za kratší koniec, v ďalších dvoch sme boli lepším tímom. Žiaľ, v tej poslednej časti hry, ba dokonca minúty, sme nemali dostatok športového šťastia. A práve to by možno na Levice v stredu stačilo... Prehrávali sme o tri body, no získali sme loptu a kto vie, keby sme dali kôš v záverečných sekundách, ako by sa zápas pri taktických strestných hodoch vyvíjal... Žiaľ, to sa už nedozvieme. Domáci naše zaváhanie využili a zaknihovali si tesné víťazstvo. Aj napriek prehre môžeme tento výkon proti majstrovi a čerstvému víťazovi Slovenského pohára hodnotiť pozitívne. Viacero odborníkov i hráčov sa zhodlo, že to bol z komárňanskej strany kvalitný výkon a fakt stačila možno jedna strela či útok, aby sme zápas otočili. O nič jednoduchšie to však nebudeme mať ani v sobotu. Príde k nám ďalší favorit na zisk tohtoročného titulu - Inter Bratislava. Podpora zo strany fanúšikov bude potrebná, ešte máme v živej pamäti posledný súboj s týmto súperom a neboli by sme proti, aby skončil podobným výsledok či už v poslednom súboji v Bratislave alebo ešte predtý v Komárne. Nechajme sa ale prekvapiť, vidíme sa v sobotu o 18.00 hodine v komárňanskej športovej hale! príde k nám BK Inter Bratislava! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina