9. Lučenec 32 6 26  19

Víťazstvo putuje od Dunaja pod Vysoké tatry!

05.03.2019

MBK Rieker COM-Therm Komárno - BK Iskra Svit 74:79 (15:16, 36:37, 55:54)
Vývoj zápasu sa dal tušiť už v úvodných minútach, keď oba tímy predvádzali vyrovnaný basketbal. Presne po piatich minútach bol stav 8:8, keď za domácich sa strelecky dovtedy presadil len Delič. Baldovského štyri body v rade potom znamenali mierne odtrhnutie sa na 12:8, ale O´Reilly s Deličom opäť vyrovnali na 12:12. Davis potom znova naklonil misky váh na stranu SVitu, ale Brooks trestnými hodmi v závere štvrtiny znižoval na minimálny rozdiel. Po naháňaní sa za obratom sa nám vo v druhej štvrtine konečne podarilo. Stojanov otočil trojkou na 23:21, ale naša radosť z vedenia trvala len krátko. Hostia minisériou 8:0 otočili na 29:23, čo zmenil v 16.minúte Delič so svojim tímom a upravovali sme na 27:29. Vyrovnaný priebeh pokračoval aj ďalej, Svit mal mierne navrch, ale prišla 19.minúta a Jankovič trojkou opäť získal vedenie na komárňanskú stranu v pomere 36:35. Posledné bodové slovo mali však hostia, preto sa mohli tešiť z tesného polčasového vedenia, keďže náš útok už nebol presný. Ale dalo sa tušiť, že podobný ráz zápasu bude pokračovať aj po veľkej prestávke, keďže každému bolo jasné, že sa stretli dva vyrovnané celky.
A to sa potvrdilo aj na začiatku tretej časti hry, kedy bol po dvoch minútach hry a trojke Deliča stav 39:41. Potom sa však zverenci Michala Madziona rozohrali k výbornému výkonu, ktorý sa dal vidieť aj na výsledku. Nasledujúce štyri minúty vyhrali hostia 11:2 a tak v 26.minúte svietil na ukazovateli skóre stav 41:52, čo nevyzeralo pre domácich ružovo. Silu nášho kolektívu sme ukázali až teraz! Komárno to nezlomilo a postupne sme ukrajovali z nadobudnutého náskoku Svitu precíznou obranou a presným útokom. Brooks a Miloševič svojimi trojkami najprv znížili na 49:52, aby Goodman ďalšími štyrmi bodmi dokonale otočil stav na 55:52 pre Komárno a fanúšikovia jasali. Hostia až v poslednej minúte štvrtiny prelomili strelecký útlm po trestných hodoch, no jednobodové vedenie bolo na našej strane. Napriek tomu, že sa tretia štvrtina trošku vymkla spod ostatného priebehu duelu, v poslednej štvrtine pokračoval nastolený trend vyrovnaného zápasu. V 33.minúte bol stav 59:59, po trojke Miloševiča sme vyhrávali 62:61. A ani štyri minúty pred koncom tomu nebolo inak, keď bol stav 64:64, no stačilo jediné zaváhanie v ofenzíve a súper to využil. Žiaľ, stalo sa to našim chlapcom, dve minúty pred koncom po koši Galatu viedol Svit už o dva koše v pomere 69:65. Iskrierku nádeje vykresal Miloševič na 67:69 v predposlednej minúte, ale v závere mal presnú roku Baldovský, ktorý zvyšoval na 73:67 pre svoj tím, čím vlastne rozhodol. Záverečný nápor už obrat v prospech Komárna nepriniesol, preto si SViťania odvážajú nesmierne cenné víťazstvo z horúcej komárňanskej palubovky.
Komárno: Delič 21 (9 doskokov), Brooks 17 (14 doskokov, 5 asistencií), Goodman 12 (6 doskokov), Miloševič 10, O´Reilly 8 (6 asistencií), Jankovič 3, Stojanov 3, Hlivák 0, Hunter 0.
Svit: Baldovský 21 (z toho 3 trojky), Washburn 20 (12 doskokov), Kuntič 14, Guillory 10 (5 doskokov), Galata 9, Avramovič 3, Davis 2 (8 doskokov).

SUMA - SUMÁRUM:
Aj keď zápas možno nebol záživný počas celých štyridsiatich minút, ale počas celého priebehu duelu sme boli v hre o víťazstvo. A aj keď to s nami vyzeralo na začiatku druhého polčasu zle, keď sme prehrávali dvojciferným rozdielom, v tej istej štvrtine sa nám podarilo manko zmazať šnúrou 14:0 a vo vedení sme boli zase my. V závere však mali viac športového šťastia Podtatranci, ktorí sa doslova bili o víťazstvo a ich túžba po dvoch bodoch im prieniesla požadované ovocie. Aj keď diváci po niekoľkých týždňoch bez basketbalu túžobne očakávali nielen ligový basketbal, ale aj komárňanské víťazstvo, tentoraz sme sa museli skloniť pred Svitom, ktorý prišiel skromne, no odchádzal ako víťaz. A hlavne ukázal, že mu právom patrí tretia priečka v súťaži a poškuľujú ešte vyššie... My sme si mierne zahatali naše plány o posune v tabuľke, uvelebili sme sa na šiestom mieste, z ktorého sa bude ťažko drať smerom nahor, ale ešte stále nás čaká dostatok kôl na to, aby sa nám to podarilo. Chalani s trénerom pre to urobia maximum, to je isté! Druhá vec je, že nás čaká veľmi ťažký žreb. Už v stredu cestujeme k masjtrovi do Levíc a v sobotu privítame suverénne najlepší tím doterajšej SBL z bratislavského Interu. Zápas však začína za nerozhodného stavu a my budeme fandiť, kým nám sily budú stačiť! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina