9. Lučenec 27 3 24  11

Mohutný finiš znamenal naše vysoké víťazstvo!

11.02.2019

MBK Rieker COM-Therm Komárno - BKM Lučenec 99:62 (23:20, 43:32, 62:48)
Zápas sme začali trojkou "čerstvého Slováka" Jankoviča, aby Shelton odpovedal a získal vedenie 4:3 na stranu Lučenca. Strelecky dispomonavný Delič však okamžite naklonil misky váh opätovne na stranu Komárna a v 4.minúte sme vyhrávali už 11:4. Po dvoch úspešných trojkách sme viedli an v polovici štvrtiny 19:12, no potom sa podpísala pod našu hru zbrklosť a kostrbatosť. Do konca prvej časti hry sme kôš z hry už nedali, preto to súper náležite využil. Znížil hlavne strelcom Sheltonom, v 9.minúte bol stav 21:20 a Goodman v posledných sekundách zvýšil naše vedenie až po trestných hodoch. V úvode druhej štvrtiny Pipíška vyrovnal na 23:23, ale Komárno súpera do vedenia už nepustilo. Bodov síce mnoho nepadlo, no treba vyzdnihnúť aspoň komárňnaskú defenzívu v tejto fáze zápasu. O´Reilly prerušil našu streleckú mizériu a zvyšoval v 15.minúte na 32:25. Lučenec však bol v útoku bezzubý a domáci to trestali. Stojanov uzavrel našu sériu 12:0 na priebežný stav 39:25 a tri minúty pred koncom polčasu to bolo už veselšie. Hostia sa k nám dokázali priblížiť len tesne pred veľkou prestávkou, no naše dvojciferné vedenie bolo nielen reálne, ale aj zaslúžené a zodpovedalo dianu na palubovke.
Druhý polčas však bol už o ničom inom! Komárno nastúpilo koncentrovane a súperovi nedalo príliš mnoho nádejí na prípadný úspech. Päť bodov Jankoviča znamenalo lučenecký oddychový čas, Komárno vtedy v 24.minúte viedlo 55:39. A aj keď sa hral obojstranne útočný basketbal, netrvalo to celú štvrtinu a bodov pribúdalo pomenej. A z domácej strany nastala takáto mierna kríza v posledných minútach tretej štvrtiny, pretože Lučenec dokázal znížiť na prijateľný rozdiel. Stav bol 59:48, ale štvrtá štvrtina definitívne ukázala, že Lučenec v Komárne nemôže mať nárok. Na kôš Lučenca sme odpovedali dvoma až troma úspešne zakončenými akciami, takže skóre narastalo v neprospech hostí rapídne rýchlo. Domáci fanúšikova sa ale na oplátku tomuto javu tešili, preto ako pred poslednou desaťminútovkou bola stovka vzdialená, pri streleckej potencii domácich bola stále reálnejšia. A boli sme k nej skutočne blízko, Marchyn dvoma trojkami dostal náš tím k blízkosti magickej hranice, avšak aj keď si jej prekonanie želali okrem hráčov aj fanúšikovia, napokon sa nám to nepodarilo. Bola by to však len čerešnička na torte, pretože výsledok hovorí za všetko! Skvelá práca, chlapci!
Komárno: Delič 25 (11 doskokov, 5 asistencií), O'Reilly 22 (z toho 4 trojky, 6 doskokov, 5 asistencií), Jankovič 15 (z toho 3 trojky), Miloševič 8, Marchyn 8, Goodman 7 (7 doskokov), Hlivák 5 (7 asistencií), Brooks 4 (8 doskokov, 6 asistencií), Stojanov 3, Hunter 2.
Lučenec: Shelton 21 (8 doskokov), Skvašík 13 (z toho 3 trojky, 6 dokokov), Agusi 11, Pipíška 10, Griffin jr. 7 (7 doskokov), Vukovič 0, Mederi 0, Suja 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Domácim basketbalistov komárňanské prostredie chutí! A celkovo, naša ofenzívna sila je naozaj v posledných zápasoch obrovská! Suverénne najlepší útok za posledné štyri kolá ma Komárno! V priemere sme strelili 97,5 bodu, čo je skutočne obdivuhodné! A v domácom prostredí si to "užili" tentoraz hráči Lučenca. Hoci to spočiatku tak nevyzeralo, podobne ako v poslendom zápase, aj teraz sme najmä v druhom polčase ukázali, v čom je naša sila. Navyše sme poslednú štvrtinu vyhrali rekordne 37:14 a strelená stovka v koši súpera nám unikla len o vlások. Hoci sme všetci boli rozčarovaní z vylúčenia komárňanského trénera po druhej technickej chybe, našťastie to na našej hre nebolo badať a v druhom polčase sme si poradili s rôznymi zápasovými výzvami. Miljan Čurovič chýbal, no napokon aj on musel mať radosť z konečného výsledku a pred víkendovým Slovenským pohárom sme dali najavo, že s nami treba na finálovom turnaji počítať tiež! Hráme v HANT Aréne v piatok o 15.30 hodine proti BK Levickí Patrioti. V tabuľke SBL sa stále držíme plece pri pleci so Žilinou a teraz ešte nik nevie povedať, kto na akom mieste po základnej časti skončí. Aj preto je tohtoročná liga zaujímavá, nikto nemá isté postavenie v tabuľke, treba bojovať a určite nás ešte čaká mnoho zaujímavých zápasov a výsledkov. Vidíma sa v piatok v Bratislave, doma našich chlapcov uvidíme až 2.marca proti BK Iskra Svit. Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina