9. Lučenec 32 6 26  19

Druhopolčasový uragán zmietol Handlovú!

07.02.2019

MBK Rieker COM-Therm Komárno - MBk Handlová 89:72 (18:21, 40:40, 66:57)
Obe mužstva začali po jendom nevyužitom čase na útok, až potom otvoril skóre Brooks a aj keď MIloševič mal presnú ruku a trafil svoju prvú trojku na 11:6 v 6.minúte, strelecky disponovaný Čekovský dokázal vždy odpovedať. Miloševič potom trafil razom aj druhú trojku, no Čekovský spod koša uzavrel svoju desaťbodovú sériu a všetky jeho bdy znamenali stav 14:10 pre Komárno. Dve minúty pred koncom prvej štvrtiny sa však strelcom zvlhol pušný prach, čo vyhovovalo skôr hosťom. Tí držali s domácimi krok, stav bol 16:16 a keď sa zdalo, že na krátku prestávku pôjdu družstvá za nerozhodného stavu, strelou cez celé ihrisko zaznamenal tri body Ross-Miller a bola to bezpochyby strela zápasu! Tento kôš Handlovú povzbudil a vedenie si udržovali aj v ďalších minútach. Hostia viedli 25:22, ale strelecky exceloval Miloševič ďalšími dvoma trojkami a za stavu 30:32 z domáceho pohľadu dal polovicu bodov komárňanského tímu. Ako sa tímy blížili ku koncu prvého polčasu, Handlovčania sa po bodoch Čekovského a trojke Tresača dostali do vedenia 38:32 a vyzeralo to na ich víťazstvo za prvý polčas. Goodman a Miloševič svojimi trojkami však boli proti a znížili na 38:40, aby z poslendého útoku sme vyrovnalo z ruky O´Reillyho na nerozhodný stav 40:40 a zdalo sa, že sme boli z najhoršieho vonku.
A to sa potvrdilo aj po prestávke, kde Komárno nastúpilo s obrovskou energiou. Zverenci Branka Maksikoviča sa ani nestihli poriadne zorientovať a už dostali dvanásťbodovú sériu, ktorá znamenala razom domáceho evednie 52:40. Ak prirátame aj päť bodov z prvého polčasu, tak z 35:40 bol stav 52:40 a to bol jednoznačný základ zlomu v stretnutí. Výborne sa prezentoval Delič, ktorý sám nastrieľal desať bodov v rade výrazne podporovaný Brooksom, ktorý hral najmä v druhom polčase fantasticky. Hostí sme držali na dištanc do 26.minúty, kedy sme vyhrávali 57:45. Prišla však chvíľka nepozornosti a trojkami Čekovského a Haladu hostia upravovali stav a boli na dostrel. Za stavu 59:55 v 28.minúte bolo stretnutie opäť otvorené. Záver sme však zvládli k spokojnosti a šiestimi bodmi Brooksa sme si opäť vytvorili vyššie vedenie. A keď na začiatku štvrtej štvrtiny trafil presne trojku Goodman na 69:57, hostia začali strácať nádej a dych. Handlovú sme dorazili ďalšiu smrtiacou sériou 14:0 a tak sme v 33.minúte viedli pohodlne 75:57. Potom sa už zápas viac-menej len dohrával a Komárno sa doslova bavilo basketbalom a súper bol v niektorých momentoch len štatistom. Komárno napokon zvíťazilo o takmer dvadsať bodov najmä po zlepšenej hre v druhom polčase a domáci fanúšikovia tak mohli oslavovať ďalší cenný triumf.
Komárno: Miloševič 23 (z toho 5 trojok), Brooks 20 (16 doskokov, 9 asistencií), Delič 16 (5 doskokov), O'Reilly 12 (6 doskokov), Goodman 12, Hlivák 6, Jankovič 0, Hunter 0 (5 doskokov), Stojanov 0, Marchyn 0.
Handlová: Čekovský 18 (8 doskokov), Halada 15 (6 doskokov), Skouen 9 (5 doskokov), Petráš 8 (6 doskokov), Ross-Miller 7 (5 asistencií), Hoferica 6, Tresač 5, Beckford 4, Bartus 0, Stehlík 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Zo začiatku to vyzeralo, že to bude strelecký súboj Miloševič - Čekovský, no napokon v tom Nešo zostál "sám". Čekovský síce zahral dobre a dal aj prvých desať bodov svojho družstva, potom sa však odmlčal. Miloševič však ukázal takmer neomylnú ruku, ktorá naštartovala náš ofenzívny rozkvet. V druhom polčase mu výborne sekundoval Brooks a preto skóre pribúdalo závratnou rýchlosťou. Neraz sme mohli vidieť bezradné gestá handlovského trénera Maksimoviča, čo len dokazovalo našu perfektnú hru na všetkých frontoch. Prevdiedli sme ukážkové akcie, samozrejme väčšina z nich bola z druhého polčasu, kde sme súpera doslova rozobrali. Ale začalo to už tesne pred veľkou prestávkou, pretože sme za krátky čas vyrovnali nepriaznivý stav a v nastolenom trende sme pokračovali v druhom polčase, ktorý sme začali sériou 12:0 a tá nás nakopla. Týmto víťazstvom sme sa už len na rozdiel jediného bodu priblížili priatej Žiline a v sobotu proti Lučencu ju môžeme vyrovnať. Piate miesto tak máme na dosah a najmä na domácej palubovke dokazujeme, že naša forma stúpa. Len musíme vytrvalo pracovať aj ďalej a vydržať! Fanúšikovia to cítia a bolo by fajn, ak by s tímom boli aj osobne ešte vo väčšom počte. Atmosféra bola aj teraz famózna, svoj diel pridali aj handlovskí fanúšikovia, ktorí neúnavne svojich povzbudzovali aj za nepriaznivého stavu, za čo im patrí takisto uznanie. V sobotu očakávame takisto veľký počet fanúšikov a dúfame, že na tribúnach ich bude ešte viac ako v stredu! Vidíme sa v sobotu o 18.00 hodine proti MBK Lučenec! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina