9. Lučenec 32 6 26  19

Žilinu sme deklasovali rozdielom triedy!

30.01.2019

MBK Rieker COM-Therm Komárno - PP & TJ RAJ Žilina 102:65 (21:17, 52:33, 83:51)
Priebeh duelu začal azda podľa napravdepodobnejších predpokladov. Začali sme trojkou Miloševiča, ale hostia odpovedali, rovnako ako aj v ďalších minútach. Aj preto bol v polovici štvrtiny vyrovnaný stav 11:11. Nasledujúce tri minúty však Komárno nedovolilo súperovi skórovať a natiahlo svoje vedenie na 18:11. Dickson v poslednej minúte ale dostal svoj tím opäť na kontakt. Stav bol vtedy 19:17 pre domácich, ale začiatok druhého dejstva vyšiel domácim fantasticky. Zásluhou strelecky disponovaného Goodmana sme si urobili sériu 10:0, ktorou sme sa v 13.minúte dostali do vedenia 29:17. A práve táto fáza zápasu dala základy nášho ďalšieho priebehu duelu. Jankovič trojkou stále udržal náš tím na dvojcifernom vedení, stav 36:26 bol presným odzrkadlením diania na palubovke. Posledné tri minúty však boli pre Žilničanov doslova katastrofou. Domáci boli v útoku takmer neomylní a hostia si v ofenzíve nevedeli rady. Komárno tak do konca prvého polčasu zvýšilo svoje vedenie až na takmer dvadsaťbodové, na ktorom mal najväčšiu zásluhu tímový a kolektívny duch tímu z juhu Slovenska. Priam ukážkové podávanie si lopty a prihrávky do skvelých pozícií nás dostali do pohodlného vedenia a každý so čakávaním čakal na pokračovanie.
Po veľkej prestávke sa domáci stroj nezastavil. Šokovaní hostia nedokázali odpovedať na rozlet domácich, nepomáhali ani striedania a ani oddychové časy. Komárno so svojimi fanúšikmi sa doslova bavilo basketbalom, začali sme dvoma trojkami Jankoviča a O´Reillyho, to sme vyhrávali 58:33, ale ešte stále to nebolo všetko. Za stavu 60:37 v 23.minúte komárňanský tím urobil šnúru, ktorá definitívne pochovala nádeje zverencov Ivana Kurillu. Po sérii 16:0 sme v 26.minúte vyhrávali 76:37 a strelecky potentní domáci už len chceli potešiť komárňanských diváckov stovkou. Nič iné už totiž na programe nebolo, o výsledku a víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté už v tretej štvrtine. Pochoopiteľné poľavenie za rozhodnutého stavu však takmer znamenalo, že sa Komárno stovky nedočká. Po tretej štvrtine to vyzeralo byť ako hotová vec, no keď bol päť minút pred koncom stav 92:57, nebolo to až také suverénne. Napokon to všetko zvládla aj lavička, keď sme sa prehupli cez stobodovú hranicu z posledného možného útoku z rúk Igora Kürthyho, ktorý sa razom stal hrdinom momentu! Gratulujeme všetkým za tento sobotný zážitok, víťazstvo a stovka hovoria za všetko! Skvelé, chlapci!
Komárno: Brooks 18 (7 doskokov), Delič 16, O'Reilly 16 (z toho 4 trojky, 5 asistencií), Goodman 15, Miloševič 12, Jankovič 11 (z toho 3 trojky), Hunter 4, Hlivák 4, Kürthy 3 (trojka na sto bodov), Bolek 2, Stojanov 1, Marchyn 0.
Žilina: Dickson 20 (6 doskokov), Tot 13, Rožánek 10, Djordjevič 7 (5 doskokov), Jackson 5, Stanojevič 4, Merešš 4, Ďuriš 2, Podhorský 0, Mátych 0, Krajina 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Kto by to bolo povedal čo i len na konci prvej štvrtiny, že z tohto stretnutia bude fenomenálna exhibícia domácich basketbalistov? Zrejme len málokto. Komárno však dokázalo, že sa vie vyhecovať k tomu správnemu výkonu proti hociktorému tímu. Nepríjemná Žilina predvádza v tomto ročníku skvelé výsledky a nie náhodou sa drží dlhodobo na štvrtom mieste. My sme však podali výkon, za ktorý by sa nemusel hanbiť žiaden tím! Navyše si zahrali aj všetci naši chlapci a hráči vyslyšali aj obecenstvo, keď sa nám podarilo po stovke v Spišskej Novej Vsi aj domáca stovka, navyše s víťaznou príchuťou na rozdiel od stredy. Trafil ju domáci Igor "Ičo" Kürthy a bol to skvelý bonus pre fantastické komárňanské obecenstvo. "Počas celého zápasu bola naša tímová energia veľmi vysoká, rovnako ako aj atmosféra v celej hale, čo sa potom odzrkadlilo na konečnom výsledku. Neuspokojili sme sa ani s polčasovým výsledkom, čiže sme vyhrali takýmto vysokým rozdielom, čomu sa tešíme, navyše si zahral nakoniec aj každý hráč." Povedal tesne po zápase Kürthy. Latku sme týmto výkonom nastavili vysoko, ale Komárno len ukázalo, že má na to porážať i tých najsilnejších. Uvidíme, ako sa Komárno popasuje s vyše týždňovou prestávkou. Minimálne máme čas doliečiť si boľačky a vyliečiť sa zo zdravotných problémov. Na stredu 6.februára chcú byť všetci chalani stopercnetne pripravení, čaká nás doma MBK Handlová! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina