8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

Stovka v koši Spišiakov, ale odchádzame s prehrou!

24.01.2019

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker COM-Therm Komárno 105:100 (23:28, 55:51, 72:72)
Zápas sme začali najlepšie, ako sme mohli. Jankovič dvoma trojkami získal pre naše farby vedenie 6:2, následne ho podobným spôsobom napodobnil Miloševič, čím sme v 3.minúte vyhrávali pomerne rýchlo 12:4. Úvod nám vyšiel ako z partesu, darilo sa nám v útoku, o ďalšie body sa postaral Delič a keď Hlivák v polovici štvrtiny zvyšoval na 19:9 pre Komárno, všetko bolo v poriadku. Začali sa však veľké chvíle niektorých individualít Spišiakov. Všetko to začal Juríček, ktorý svojimi bodmi znižoval na 14:19, aby sa v 8.minúte Belardo predviedol domácim divákom a piatimi bodmi v rade vyrovnal na 19:19. V prvej štvrtine sme sa potom opäť ujali vedenia a aj keď bodová prestrelka pokračovala, prvých desať minút sme si uhájili. V druhej štvrtine sme mohli dať bodov, koľko sme len chceli, súper vždy dokázal odpovedať. Bolo to tak aj po bodoch O´Reillyho a Brooksa, kedy sme sa dostali do vedenia 40:33 v 14.minúte, ale Belardo s Roccom znížili. Tri minúty pred polčasom Brooks znova zvýšil naše vedenie na 47:40, ale stačili dva nepresné útoky a Spišiaci znižovali na 46:47. V poslednej minúte ešte Dledič stihol odpovedať na Belardovu trojku a stav bol 51:51, posledné dva útoky lepšie zvládli domáci a aj keď celý zápas neviedli, v posledných tridsiatich sekundách sa dostali z ničoho nič do štvorbodového vedenia.
Spišská Nová Ves ťažila z úspešného záveru prvého polčasu aj v tom druhom. Florveus získal pre svoj tím vedenie 59:53, ale Komárno sa nevzdávalo. Body pribúdali na oboch stranách aj naďalej a stačilo niekoľko nepresností a druhý tím pri takmer neomylnej ofenzíve sa mohol tešiť z vedenia. Delič s Jankovičom udávali naše útočné tempo na začiatku tretej štvrtiny, keď ich bodmi sme sa dostali v 24.minúte do vedenia 66:64. Potom sme vzorovo zabrali v obrane, získali sme niekoľko lôpt a donútili sme súpera k chybám. Znamenalo to, že sme viac ako dve minúty nedostali kôš, na opačnej strane sme sa tak dostali po úspešných strelách Miloševiča dostali do vedenia 72:66. Z lavičky však nastúpil Krajňák a z dvoch striel trafil dve trojky a opäť bolo vyrovnané na 72:72. Posledný vyrovnaný stav v zápase bol za stavu 74:74, Juríček s Presuttim upravovali na 78:74 a domáci až do konca stretnutia ťažili zo svojho euforického útoku. Majerčák trestnými hodmi zvyšoval na 82:76 päť minút pred koncom, ale hostia bojovali a bodovali. Brooks znižoval na 82:80 z pohľadu domácich a aj Miloševič trojkou na 85:83. Sebavedomý Juríček ale dvoma trojkami naklonil ešte väčšmi misky váh na domácu stranu, tri minúty pred koncom viedol jeho tím 93:85. Posledný hosťujúci nádych prišiel po trojke Jankoviča, necelé dve minúty pred koncom bolo 95:91. Ale domáci nepoľavili v útočných chúťkach, preto bolo skóre pre Komárňanov nedosiahnuteľné. Bodku za stretnutím dal síce Brooks, ale bola to už len kozmetická úprava výsledku.
Spišská Nová Ves: Juríček 29 (z toho 3 trojky, 6 doskokov), Belardo 25 (z toho 3 trojky, 11 asistencií), Rocca 13, Presutti 12 (5 asistencií), Florveus 9 (11 doskokov), Majerčák 9, Krajňák 6, Židzik 2, Vraneš 0 (7 doskokov).
Komárno: Delič 26 (z toho 3 trojky, 8 dpskokov), Brooks 23 (20 doskokov!, 8 asistencií), Jankovič 20 (z toho 4 trojky), Miloševič 16 (z toho 4 trojky), Goodman 7, O'Reilly 6, Hlivák 2, Stojanov 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Opäť sa takýto zápas ťažko hodnotí. V ofenzíve sme si totiž počínali na jednotku, veď na palubovke silného súpera sme dokázali nastrieľať sto bodov a za normálnych okolností sa s tým v pohode vyhrávajú zápasy, dostali sme však o päť bodov viac ako sme dali... A to bolo jediný kameň úrazu nášho neúspechu. Spišiakom zabrali posily a hrali naozaj oduševnený basketbal, čo podčiarkli neuveriteľnou úspešnosťou streľby v takmer celom zápase. A v závere, keď sa rozhodovalo o osude stretnutia, domácim padlo všetko, na čo siahli a zrejme by dali kôš aj "zo šatne". Nám chýbal aj kúsok šťastia, no 105 inkasovaných bodov je aj tak príliš veľa na tím, ktorého forma nenápadne stúpa a aj napriek excelentnej a úspešnej streľbe Spišskej Novej Vsi. Boj o výhodu domáceho prostredia v prvom kole play-off sa nám tak vzďaluje, ale nič nie je stratené! Ešte nezačala ani záverečná štvrtina základnej časti, takže všetko je ešte otvorené. V prvom rade je cieľom každého tímu sa správne naladiť a mať čo najlepšiu formu pred najdôležitejšou fázou sezóny. Naši chlapci nezaháľajú, makajú na každom tréningu a inak tomu nebude ani naďalej! Všetko sa budú snažiť odčiniť už túto sobotu. Privítame štvrté mužstvo tabuľky zo Žiliny, kde je doslova basketbalový boom, tak uvidíme, ako sa s euforicky hrajúcimi Žilinčanmi naši basketbalisti popasujú. Zápas začína v sobotu o 18.00 hodine a všetci ste srdečne očakávaní! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina