8. Sp.N.Ves 25 8 17  32
9. Lučenec 25 2 23  8

Dráma ako vyšitá, šťastnejšia bola Prievidza!

21.01.2019

Dráma ako vyšitá, šťastnejšia bola Prievidza!  MBK Rieker COM-Therm Komárno - BC Prievidza 74:77 (18:18, 38:36, 60:58)
Komárno síce vyhrávalo košom Jankoviča 2:0, prišla však séria Prievidze, o ktorú sa postarala najmä strelecky aktívna dvojica Glasgow - Johnson, čím sa hostia dostali do vedenia 10:2. Až po oddychovom čase sa zobudili naši chlapci, päť bodov O´Reilyho znamenali zníženie a nasledovali body Miloševiča, ktorými sme sa dostali do vedenia 11:0. Na desaťbodovú prievidzskú šnúru sme odpovedali jedenásťbodovou a Komárno tým v 7.minúte viedlo 13:10. Hostia však následne vyrovnali, ale do vedenia nás opäť dostal trojkou Miloševič, no stihol mu odpovedať ešte v prvej štvrtine Jones. Po prvej štvrtine tak bol stav nerozhodný a vyrovnaný duel pokračoval aj naďalej. Mužstvá sa počas celej štvrtiny striedali vo vedení. Najprv vvyhrávali domáci 24:22, potom Prievidza 26:24. Vždy tak súper dokázal odpovedať na body druhého, napríklad aj v 15.minúte. Vtedy Goodman zvyšoval na 29:26, ale Jašš trojkou vyrovnal. Bok po boku išli tímy až do záverečného klaksónu oznamujúceho koniec prvého polčasu, keďže v predposlednej minúte Glasgow upravoval na 34:36 z domáceho pohľadu, posledné slovo však malo Komárno. Brooks štyrmi bodmi v rade otočil vývoj skóre a vedenie o jeden kôš po prvom polčase bolo na strane domácich.
Na začiatku druhého polčasu síce po koši s faulom Glasgow naklonil misky váh na stranu Prievidze pri vedení 39:38, ale bolo to naposledy v tretej štvrtine, čo hostia videli. Pod vedením Brooksa sme sa dostali do vedenia 42:39, no súper neustále dokázal odpovedať. V polovici štvrtiny sa zdalo, že sa zápas láme, keď premenil svoj trojkový pokus Miloševič. Vtedy sme vyhrávali 51:45, ale nariadené tri trestné hody skóre opäť menili. V 27.minúte sme držali vedenie na svojej strane, keď bol stav 55:50, no v záverečnej dvojminútovke sa súper priblížil na viac ako dostrel. Derksen znižoval na minimálny rozdiel 57:56, ktorému odpovedal náš Brooks trojkou, ale do poslednej štvrtiny sa išlo za komárňanského vedenia o jeden kôš. Tu skutočná dráma vrcholila. V 33.minúte Delič trojkou zvyšoval na 64:60, no Derksen zakončil rovnako. Tri minúty pred koncom to boli stále hostia, ktorí doťahovali manko. O´Reilly totiž trafil trojku na 71:67, ale Zorvan spod koša znižoval. Necelé dve minúty pred koncom presne trafil spoza perimetra Bakič a Prievidza sa po dlhom čase dostala do vedenia 72:71. Ten istý hráč zvyšoval na 74:71 pre Prievidzu, ale minútu pred koncom O´Reilly rozjasal komárňanské publikum, keď premenil vyrovnávajúcu trojku na 74:74. Predposledný útok zápasu malo Komárno, no nebolo úspešné a 7 sekúnd pred koncom po oddychovom čase Hornonitranov o všetkom rozhodol J. Jones trojkou. Oprávnené oslavy hostí so svojimi fanúšikmi tak boli emotívne a veľmi radostné. Rozhodnúť trojkou v poslednej sekunde má vždy špecifický náboj...
Komárno: O´Reilly 18 (z toho 4 trojky), Brooks 16 (10 doskokov, 5 asistencií), Miloševič 14, Goodman 11 (6 doskokov), Delič 9, Jankovič 4, Hunter 2 (5 doskokov), Hlivák 0, Stojanov 0.
Prievidza: Derksen 17 (6 doskokov), Jones 15 (z toho 3 trojky), Johnson 11 (13 doskokov), Glasgow 11, Bakič 10, Rostampour 6, Jašš 3, Körner 2, Zorvan 2.

SUMA - SUMÁRUM:
V Komárne sa športová hala zaplnila po dlhom čase naozaj utešene, navyše sa očakával kvalitný a náročný zápas, čo sa napokon aj potvrdilo. Obe mužstvá hrali po celý čas vyrovnaný basketbal a ani jedno družstvo sa bodovo výraznejšie neodtrhlo. Logickým vyústením priebehu stretnutia tak bola aj dramatická koncovka, kde mali viac šťastia hostia, keď za 7 sekúnd sa dokázali dostať do otvorenej strely a J. Jones rozhodol o výhre Prievidze trojkou. Zápasu nechýbal náboj, obe mužstvá sa v poslednom čase pýšia stúpajúcou formou, preto sa bolo na čo pozerať. Chýbal nám len kúsok, aby sme zvládli aj prievidzskú prekážku, no nebolo nám dopriate. Za výkon sa však vonkoncom hanbiť nemusíme, vytknúť sa dá vždy veľa vecí, ale stál proti nám mimoriadne kvalitný súper. Obe mužstvá podali maximum, čo bolo v ich možnostiach a divák v Komárne sa veru nenudil ani minútu. Niektorým hráčom nevyšiel zápas tak, ako si predstavovali, no každý náš hráč odviedol veľký kus roboty na to, aby zápas mohol dospieť do dramatickej koncovky. Už - už sa nám naskytla možnosť poškuľovať aj na štvrté miesto, táto prehra naše nádeje mierne utlmila, avšak nič ešte nie je stratené! Výhoda domáceho prostredia pred vyraďovacími bojmi je vo výraznej miere dôležitá, nie však rozhodujúca. Chalani aj naďalej budú robiť všetko pre čo najlepšie umiestnenie po základnej časti a určite sa o víťazstvo budú snažiť už v stredu! Cestujeme do SPišskej Novej Vsi, kde to síce budeme mať náročné, ale chalani sú namotivovaní odčiniť sobotnú prehru! Držíme palce! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina