9. Lučenec 32 6 26  19

Dva cenné skalpy za 48 hodín? Prečo nie!

14.01.2019

MBK Rieker COM-Therm Komárno - BK Levickí Patrioti 87:67 (28:20, 47:33, 63:54)
Domáci v úvode druhej minút prehrávali 0:4, ale bolo to naposledy, čo Levice viedli. Najprv Delič vyrovnal trojkou, Brooks nás dostal do vedenia trojkou a následne po ďalšej trojke Nena Deliča sme vyhrávali už 14:8. Komárno zo svojej aktivity nepoľavovalo a Jankovič v 7.minúte zvýraznil naše vedenie trojkou na 22:10. Hostia ešte znížili stav do konca prvej štvrtiny pod desať bodov, ale druhá štvrtina začala opäť podľa komárňanských predstáv. Goodman po koši s faulom zvyšoval na 36:22 a dvojciferné vedenie sme si udržovali aj naďalej. V polovici štvrtiny dal Miloševič trojku na 41:25 a defenzíva Komárna fungovala tak, ako sa má. Bezproblémové vedenie sme si tak strážili, preto bolo každému jansé, že naše vedenie po prvom polčase bolo úplne zaslúžené. S oslavami však ešte bolo treba počkať, veď sme stáli proti skúsenému súperovi z Levíc.
A tieto fakty sa začali napĺňať na začiatku druhého polčasu, do ktorého lepšie vstúpil náš súper. Alexander najprv upravoval na 52:41, no Tomič po kurióznej trojke s faulom znížoval na 57:48 z domáceho pohľadu. V 27.minúte sa Levice priblížili najviac, keď opäť Alexander upravoval na 57:52 a Levice boli na pozitívnej vlne. Potom zaznamenal dôležitú trojku náš Hunter a ďalšími troma bodmi spoza perimetra sa blysol O´Reilly v poslednej sekunde tretej štvrtiny. Bol to azda jeden z najrozhodujúcejších košov, pretože sme práve v správnej chvíli uzemnili Levičanov, ktorí sa drali dopredu. V 33.minúte bol síce stav ešte 68:61, ostatné minúty už úplne ovládli komárňanskí basketbalisti. DObrou obranou sme nedovolili súperovi presadiť sa pod košom a keď nebol úspešný ani z väčších vzdialeností, skóre narastalo v prospech domácich. V záverečných minútach už nebolo pochýb o víťazovi a v Komárne tak v búrlivej atmosfére mohli diváci s domácimi hráčmi oslavovať cenné víťazstvo v krajskom derby proti rivalovi a aktuálnemu majstrovi! Paráda, chalani!
Komárno: Brooks 19 (9 doskokov, 7 asistencií), Miloševič 18 (z toho 4 trojky), Delič 16 (10 doskokov), Goodman 12 (6 doskokov), O'Reilly 8, Hunter 6, Jankovič 4, Hlivák 3, Bolek 1.
Levice: Gačeša 20 (6 doskokov), Tomič 14, Bojanovský 13 (11 doskokov), Žiak 6, Williams 5, Alexander 4, Bachan 3, Krajčovič 2.

BK Inter Bratislava - MBK Rieker COM-Therm Komárno 63:69 (13:18, 25:30, 47:49)
Už od začiatku bolo jasné, že nás čaká v Bratislave ťažký súboj. Po úvodných dvoch minútach nepadol ani bod, čo tiež naznačovalo, akým smerom sa duel bude uberať. Bol to súboj obrán a už v úvodných minútach ukázalo najmä Komárno, že cez ich defenzívu to bude mať dnes Inter ťažké. Po trojke Jankoviča a bodoch O´Reillyho sme v 5.minúte vyhrávali 10:2 a stretnutie chudobné na body pokračovalo. Za sedem minút sme od Interu dostali len famózne štyri body a keď premenil svoj trojkový pokus aj Miloševič, Komárno vyhrávalo 13:4! Na palubovku však v žlto-čiernom drese nastúpil Mrviš a jeho chvíle prišli už v prvých sekundách jeho pobytu na palubovke. Napokon sa šiestimi bodmi v rade postaral o vyrovnanie skóre na 13:13 a v poslednej minúte štvrtiny musel zapnúť Goodman, jeho päť bodov znamenalo naše opätovné vedenie. Keď sme si mysleli, že po úvodnej štvrtine sa družstvá bodovo rozbehnú, mýlili sme sa. Bodov padlo ešte menej. Trend väčšiny zápasu však pokračoval, čiže Komárno si držalo vedenie a Brooks spoza perimetra spestril naše vedenie na 25:15. Do polčasu sa potom domáci snažili s výsledkom niečo urobiť a vcelku sa im to aj darilo, no do vedenia sme ich nepustili. Dokázali len znížiť na 23:28, ale polčas sme si už ustrážili.
Druhý polčas sme začali lepšie, O´reilly upravil na 35:27 pre nás, ale trojka Baťku znamenala v 23.minúte zníženie na 32:37. Inter pritvrdil v obrane, nepúšťal nás do otvorených striel a v 25.minúte bol stav len 37:39. Pomohla ďalšia trojka Brooksa, vedenie tak zostalo na našej strane, ale bolo stále ťažšie odolávať narastajúcemu tlaku domácich. Fusek zavesil na 47:49 a na začiatku poslednej štvrtiny vyústil priebeh zápasu do bratislavského vedenia. Mrviš trojkou otočil na 52:49, ktorému neskôr sekundoval Kinney, šesť minút pred koncom Inter viedol už 60:52 a bol na koni. Náš kolektív však ukázal nezlomný charakter, trojky Huntera a Brooksa nás opäť vrátili do zápasu, stav bol vtedy 60:58 pre Inter. Za nerozhodného stavu v 36.minúte nastal dôležitý moment, keď Brooks získal loptu a Goodman zavesil, to už opäť viedlo Komárno v pomere 62:60. Ešte raz Baťka vyrovnal na 62:62, trojka Brooksa však definitívne zlomila odpor súpera. Obrana zapracovala v týchto minútach ako hodinky, kôš Hliváka v závere len potvrdil naše senzačné víťazstvo, s ktorým Inter v závere už nedokázal nič spraviť. Famózne, chlapci!
Inter: Mrviš 19 (z toho 4 trojky, 7 doskokov), Baťka 17 (5 doskokov), Kinney 8, Skiner 7 (5 doskokov), Barač 5 (8 doskokov), Fusek 4 (5 doskokov), Smith 3, Bulatovič 0, Abrhám 0.
Komárno: Brooks 17 (z toho 5 trojok, 5 doskokov), O'Reilly 14, Goodman 13, Miloševič 9, Hunter 7 (7 doskokov), Delič 4 (8 doskokov), Jankovič 3, Hlivák 2, Stojanov 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Úprimne, niekto by bol veľmi odvážny, ak by tvrdil, že za dva dni porazíme majstra o dvadsať bodov a následne po tomto ťažkom dueli uspejeme aj u vedúceho tímu SBL na Interi! A predaa, podarilo sa! Nechceme to zakríknuť, ale vyzerá to tak, že Komárno je späť! Nebudeme tiež zakrývať skutočnosť, že okrem nového vetra v podobe trénera Čuroviča zobudil "spiaceho obra" aj nový hráč Dev Brooks, ktorý už v treťom zápase po sebe ukázal, že bude pre červeno-biely tím veľká posila. Najprv sme prakticky nedali šancu v krajskom derby proti Leviciam a pri atmosfére, ktorú mohol závidieť nejeden športový fanúšik, sa hrali naozaj famózne! Bol to kvalitný zápas, po ktorom bol logicky spokojnejší domáci tím. Vyhrali sme o dvadsať bodov a ukázali sme, že tesná prehra vo Svite nebola len náhoda. Levice sú zrejme rozčarované až do dnešného dňa, veď to bola ich prvá prehra v tejto sezóne takýmto výrazným rozdielom. Čakal nás však v priebehu minulého týždňa ešte jeden ťažký duel. Zavítali sme do Bratislavy, Inter je vedúcim družstvom ligy a preto, aj keď sme boli povzbudení víťazstvom nad majstrom, vedeli sme, že nás čaká náročná úloha zopakovať podobný výkon. Napokon sa to senzačne podarilo! Od začiatku sme sa dostali do vedenia, ktoré sme si udržovali až do začiatku poslednej štvrtiny, kedy sa zdalo, že po získaní vedenia pre Inter už domáci víťazstvo z rúk nepustia. Stal sa však opak, Komárno ukázalo obrovský charakter a energiu, akú proti Leviciam! Zápas sme v záverečných piatich minútach otočili a napokon sme sa tešili v priebehu dvoch dní z ďalšieho nesmierne cenného skalpu! Majster a líder porazený! Je to balzam na dušu komárňanského fanúšika a už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho ligového kola! V sobotu proti BC Prievidza sa očakáva skvelá atmosféra, preto buďte aj vy jej súčasťou! Hráme v sobotu 19.januára 2019 o 18.00 hodine na domácej pôde proti BC Prievidza! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina