basketbal
Mapa stránkyMapa stránky RSSRSS SlovenskySlovensky MagyarMagyar

KALENDÁR

Doma Vonku

Helios Alpe Adria Cup


POSLEDNÝ ZÁPAS
AKTUÁLNA TABUĽKA
Mužstvo Z V P %
1. Inter 25 21 4 84
2. Levice 25 15 10 60
3. Lučenec 25 14 11 56
4. Žilina 25 14 11 56
5. Prievidza 25 14 11 56
6. Svit 25 12 13 48
7. Handlová 24 8 16 33
8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28
FACEBOOK

UŽITOČNÉ LINKY

Po divokom priebehu sme baníkom podľahli!

20.12.2018

Po divokom priebehu sme baníkom podľahli!
 MBK Handlová - MBK Rieker COM-Therm Komárno 82:68 (25:17, 50:34, 58:58)
Už z úvodných minút bolo badateľné, ktorí basketbalisti budú hrať prím v tomto dueli. Boli to najmä Petráš a Tresač, pretože jeho zásluhou sa dostali domáci nielen do vedenia 7:2, ale diktovali tempo aj v ďalších minútach. V 4.minúte sme Deličom znížili na 9:7 z pohľadu Handlovej, no prišli body Čekovského a Haladu, čím sa za necelé dve minúty stav upravil na 17:7. V 7.minúte trafil trojku náš Hlivák a zdalo sa, že sme z najhoršieho vonku. To sme však ešte netušili, čo nás ešte čaká. Prvú štvrtinu sme ešte ako tak dobojovali a súper sa nedostal do výraznejšieho trháku, avšak v druhej časti hry sme sa tomu nevyhli. Domáci skvelo operovali pod oboma košmi, kde kraľoval Petráš s Čekovským, spoza perimetra ukázal svoje kvality Tresač, keď napríklad jeho dvoma trojkami za sebou domáci vyhrávali v 13.minúte 36:23. Bodov sme dostali za krátky čas príliš veľa, Delič len upravoval v polovici štvrtiny na 40:27. Záver patril aj tak Handlovej, ktorú potiahol v týchto fázach Ross-Miller. Ten dve minúty pred polčasom zvyšoval na 47:30 a až potom sme to ustáli tak, že síce so stratou, ale určite sme sa potešili veľkej prestávky, ktorú sme už túžobne očakávali.
A tá nám veru pomohola. Bolo to praim až rozprávkové! Od stavu 52:37 sme sa postarali o jeden obrovský obrat v stretnutí, ktorému Handlovčania ani sami neverili, čo sa to v ich športovej hale deje. Naštartovali nás trojky Huntera a O´Reillyho, ku ktorým sa pridal aj náš tretí zámorský basketbalista. Za štyri minúty sme tak senzačne vyrovnali na 52:52 a Goodman získal pre náš tím vedenie 54:52. Zavŕšili sme tak komárňanskú neuveriteľnú sériu 17:0, ktorú prerušil smečom až Čekovský. Od tejto chvíle sa začal hrať vyrovnaný basketbal, na dobrú hru Handlovej počas dvadsiatich minút sme odpovedali za štyri minúty a vyrovnali sme. Potom sa mužstvá striedali vo vedení, na začiatku poslednej štvrtiny nás dostal trojkou do vedenia 61:58 Jankovič. Škoda následných dvoch strát, pretože sa zápas práve v týchto chvíľach lámal... V 33.minúte ešte Hunter vyrovnal na 63:63, Čekovský s apostaral o dva koše a domáci opäť viedli 67:63. Päť minút pred koncom viedla Handlová len 67:65, no veľkú bodovú šnúru nám vrátila. A žiaľ, v rozhodujúcej chvíli. Ďalšie štyri minúty sme prehrali 0:15, čiže každému je z toho jansé, že Handlová sa dostala do vedenia 82:65, ktoré sme už za poslednú minútu nevedeli zvládnuť. Škoda toho, rýchlo sme sa vrátili do zápasu a posledných päť minút nás pripravilo o víťazstvo. Nepadli nám kľúčové strely a domácim naopak. Hnaní energickým obecenstvom po každom handlovskom koši zverenci Petra Tordu v euforickom závere zápas zvládli. 
SUMA - SUMÁRUM:
Takto divoký basketbalový priebeh sme už dávno nevideli! Pravdou je, že nám nevyšiel vstup do zápasu a potom sa to s nami nepriaznivo ťahalo celý prvý polčas. Po veľkej prestávke sme sa však nadýchli k obrovskému obratu, stiahli sme zdandlivo neriešiteľné skóre a dokonca sme vyhrávali o tri body v poslednej štvrtine. Ale potom sa náš stroj opäť zastavil, bohužiaľ, v tej najnesprávnejšej chvíli. A pravdupovediac, naozaj sme verili, že by sa to s Komárnom na ihriskách súperov mohlo zlomiť. Hrali sme s ľahkosťou, dobre sme bránili a možno stačil jeden úspešný kôš na našej strane a neúspešný na strane Handlovej, aby sa zápas zlomil. Stal sa však opak, domácim padli aj ťažké ďalekonosné strely a banícke mestečko sa dostalo do vedenia v poslednej časti hry, ktoré si už udržalo. V posledných minútach bol handlovský valec rozbehnutý tak, že ho nebolo možné zastaviť. Nám nepadli strely za tri body a domáci po každom koši boli tlačení aj výborným obecenstvom, ktoré Handlovú tiež doviedlo k víťazstvu. My sme ukázali basketbal dvoch tvárí. Keď sa nedarilo, tak nám aj z "hrnca vykypelo", pri sústredenej hre sa nám darila nielen streľba, ale aj defenzíva. V konečnom účtovaní ale zabrali individuálne výkony hráčov Handlovej. Či už to bolo Ross-Miller so svojimi asistenciami, alebo doskokmi Petráš s Čekovským. Samozrejme, všetci menovaní pridali aj dvojciferný počet bodov, čím prispeli výrazným podielom k výhre Handlovej a tiež individuálnym double-double vo všetkých troch prípadoch. Komárno ukázalo, že dokáže zvládať aj ťažké situácie, keď vysoko prehráva a dokáže sa vrátiť do zápasu. Nezodpovedanou otázkou zostáva posledná fáza hry, ktorú sme nezvládli. Stále však dokazujeme, že s nami treba počítať a aj keď sme prehrali pomerne vysoko, nechýbalo veľa a zápas by sme dokonale otočili! O nápravu sa naši chlapci budú snažiť už medzi sviatkami, kedy cestujeme do Lučenca. A ideme vyhrať! Komárno, do toho! 
Zostava a body:
Handlová: Tresač 20 (z toho 4 trojky), Ross-Miller 19 (12 asistencií), Petráš 15 (18 doskokov, 7 asistencií), Čekovský 12 (12 doskokov), Halada 8, Mikulič 4, Novysedlák 3, Skouen 1, Dolník 0, Kibi 0, Huljak 0.
Komárno: O'Reilly 13, Jankovič 12 (všetky 4 trojky), Delič 12 (5 doskokov), Goodman 8 (5 doskokov), Bolek 8 (streľba 100%), Hunter 7 (6 doskokov), Hlivák 5, Miloševič 3 (7 asistencií), Stojanov 0.
Sponzori klubu
 
Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o. 
Ostatné kluby
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE