8. Sp.N.Ves 32 9 23  28
9. Lučenec 32 6 26  19

Proti Spišiakom naplno, v Žiline naprázdno!

10.12.2018

MBK Rieker COM-Therm Komárno - BK AC 04 LB Spišská Nová Ves 95:92 (18:16, 44:38, 67:68)
Spočiatku zápas nebol veľmi pohľadný pre divákov. Bodov padalo málo, navyše sa domáci od súpera nevedeli odtrhnúť. V 5.minúte bol totiž stav 6:6 a až potom zdvihol bodmi Delič a O´Reilly svojich fanúšikov zo sedadiel. Stále to však nebolo a Nottage vždy zrazil komárňanský hrebienok. Za stavu 21:20 v 12.minúte prišli mimoriadne dôležité dve trojky Miloševiča, ktorý upravoval na 27:20 a zdalo sa, že by sa Komárno mohlo od súpera odtrhnúť. Proti bol však Marshall a keď pridal trojku aj Rocca, v polovici štvrtiny to bolo 32:28 pre domácich. Druhý komárňanský nádych prišiel v 17.minúte, kedy sme zvyšovali na 40:32, ale ani to nič neznamenalo, keďže Rocca trojkou s faulom opäť znížil. Polčasové víťazstvo sme si však už nenechali vziať, aj keď to bolo kostrbaté a prím hrala presná ruka legionárov v drese Spišiakov, domáci držali papierové predpoklady na svojej strane.
Niektorí diváci si ešte ani nestihli po prestávke sadnpúť na svoje miesta a Juríček ojedinelou trojkou z jeho ruky znižoval na 44:43 z domáceho pohľadu. V tej chvíli sa začal hrať vyrovnaný basketbal. U domácich kraľovala mierne zaskočená hra a u hostí zas euforické body, keď po každom z nich sa sebavedomie hostí zvyšovalo. Atletický Florveus otáčal výsledok po koši s faulom a Spišiaci zrazu viedli 50:48. V 25.minúte Deláč vyrovnával na 52:52, no Nottage s Roccom zvýraznili vedenie svojho mužstva na 60:56. Až po koši s faulom Jankoviča sme v 28.minúte išli opäť o vedenia 61:60, ale spomínaná euforická hra a tgrojková kanonáda bola v týchto fázach nezastaviteľná. Hostia viedli 68:64 a až trojka Jankoviča znamenala nielen zníženie stavu, ale aj psychickú výhodu na domácej strane pred poslednou časťou hry. V nej bol vyrovnaný stav 71:71, keď padli dve trojky Hlivákovi za sebou na 77:74, čo poisťoval Delič, preto sme štyri minúty pred koncom vyhrávali 85:77. Hostia sa ale nevzdávali, ani komárňanské vedenie 91:84 poldruha minúty pred koncom na víťazstvo takmer nestačilo. Spišiasi urobili zo zápasu drámu a 19 sekúnd pred koncom bol stav 93:92. Našťastie premenil oba trestné hody Goodman a na trojkovú odpoveď bol už Nottage prikrátky, takže sa zrodilo tesné víťazstvo Komárna po bojovnom výkone na obich stranách.
Komárno: Delič 20 (8 doskokov), Miloševič 17 (6 doskokov, 6 asistencií), Goodman 17, Jankovič 12 (8 doskokov), O´Reilly 11, Hunter 9, Hlivák 9 (všetky 3 trojky, 5 asistencií), Stojanov 0, Bolek 0.
Spišská Nová Ves: Nottage 24 (z toho 4 trojky, 7 asistencií), Florveus 18 (12 doskokov), Presutti 16, Antoni 15, Rocca 12 (z toho 3 trojky), Marshall 4, Juríček 3, Krajňák 0, Židzik 0.

PP & TV RAJ Žilina - MBK Rieker COM-Therm Komárno 93:73 (23:21, 42:30, 63:42)
Zápas v Žiline sme začali presne tak, ako sme si predstavovali. Po bodoch Deliča sme viedli 7:2 a aj ďalšie minúty patrili nám. Hrali sme si svoju hru a po trestných hodoch Miloševiča sme v 5.minúte vyhrávali 14:8. Až potom sa začali spod koša presadzovať Merešš a Stanojevič, ktorí vyrovnali na 14:14. Goodman ale po koši s faulom opäť naklonil misky váh na našu stranu a viedli sme 19:18. Prvú štvrtinu sa nám však aj napriek dobrej hre nepodarilo vyhrať. Strelecky disponovaný Stajnojevič zvýraznil vedenie Žiliny na 23:19 a v posledných sekundách Miloševič len znižoval dvojkou. Druhá štvrtina nás však nezachytila v najlepšom svetle. Po viaerých školáckych chybách a individuálnych zlyhaniach sme to boli my, kto posadil súpera na koňa. Rožánek nemal problém trestať naše chyby a za dve minúty druhej štvrtiny viedli domáci 28:21. No seéria Žiliny pokračovala aj naďalej. Naša strelecká nemohúcnosť dávala súperovi spod Dubňa stále väčšie krídla a v 15.minúte viedli domáci 35:21. Žilinskú šnúru 14:0 prerušil až Hunter trojkou, následne sa k slovu dostal náš Goodman a v nasledujúcich troch minútach hry sme boli lepším tímom opäť my. Necelé dve minúty pred koncom prvého polčasu sme upravili na 35:30 a všetko bolo otvorené. Jackson s Dicksonom nám však pomyselné dvere začali pomaly zatvárať. Do šatní sme odchádzali opäť s dvojciferným mankom a mali sme čo robiť, aby sme ho zmazali.
Krvopotné skresávanie nášho náskoku si vyžiadalo svoju dať. Niektorí hráči mali problém s faulami, iní nedokázali držať krok s rozebhnutými zámorskými legionármi na žilinskej strane. Tretia štvrtina nám absolútne nevyšla a domáci sa tak postarali o zvýšenie náskoku na 46:30 a bolo veľmi náročné sa dostať späť do zápasu. Bodovali sme len sporadicky a navyše sa nám vôbec nedarila defenzívna hra. Žilina bodovala prakticky z každého útoku a my sme sa nevedeli presadiť ani spoza perimetra. Aj preto sme boli odsúdení na vysokú stratu, Jackson trojkou dve minúty pred koncom štvrtiny upravoval na 59:39. V poslednej časti hry sa navyšovanie náskoku domácich zastavilo na stave 71:46 v 33.minúte a veru to už aj stačilo. Prišlo sedem bodov O´Reillyho v rade a stratu sme stiahli pod dvadsať bodov. Aj na strane zverencov Ivana Kurillu sa dostali k slovu nepresnosti a chyby, nepomoholi ani jeho oddychové časy. Komárno neustále znižovali náskok súpera a zo zdanlivo neriešiteľného stavu sme sa dostali opäť do zápasu. Necelé tri minúty pred koncom sme upravili stav na 79:69 a mali sme loptu. Času však zostávalo už len málo, následne prišiel kôš s faulom pre domácich a bolo prakticky rozhodnuté. Žilina si tak mohla vydýchnuť aj napriek tomu, že sme za päť minút dokázali dať o 15 bodov viac ako súper. Komárno tak môže mrzieť najmä herný výpadok v strede druhej a na začiatku tretej štvrtiny.
Žilina: Rožánek 18, Jackson 17 (5 asistencií), Dickson 15 (8 doskokov), Merešš 14 (6 doskokov), Blagojevič 12 (7 doskokov), Stanojevič 11, Tot 6, Podhorský 0, Mátych 0, Ďuriš 0.
Komárno: O´Reilly 18 (5 doskokov), Goodman 17 (5 doskokov), Delič 13 (9 doskokov, 5 asistencií), Miloševič 11, Jankovič 9, Hunter 3, Hlivák 2, Stojanov 0, Bolek 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Mnohí po prehre v Žiline krútia hlavami, čo sa to s Komárnom deje. Avšak netreba zabúdať na dôležitú skutočnosť, že tak ako ani Spišská Nová Ves, tak ani Žilina a ani ďalšie tímy už nie sú tými mužstvami, ako sme ich poznali z minulosti. Družstvá sa výrazne posilnili a vidieť to aj na samotných výsledkoch, pretože doslova každý dokáže poraziť každého. Veď napríklad ani Inter nevyhral v Lučenci neuveriteľným rozdielom... To všetko nasvečduje tomu, že sa pozeráme do veľmi zaujímavej sezóny a každý tím má svoje ambície. Majú ich aj Spišiaci a v Komárne predviedli vskutku kvalitný výkon v ofenzívne ladenom zápase. Bodov padlo veľa a mohlo aj viac. Hostia sa opierali o takmer neomylný výkon dvojice Nottage - Flovreus, neskôr sa k nim pridal aj Antoni s Presuttim, preto bolo len ťažké odolať streleckej expanzii súpera. Napokon sme to však ustáli a aj my sme sa predviedli skvelým útokom, keď výborný zápas odohrali Miloševič s Jankovičom, svoj kvalitný štandard predviedol Delič a takisto aj naši ďalší hráči prispeli k tomu, že sme v poslednej štvrtine zápas otočili a napokon sme vyhrali. V Žiline to bolo naopak. Domáci skórovali takmer zo všetkého a krok sme držali iba na začiatku a konci duelu. Domáci nás doslova "preskákali" a ťažili zo svojich doskokov a dobrej práci pod oboma košmi. Kým v prvej štvrtine sme sa držali súpera, od druhej časti hry sme strelecky zlyhali a nehrali sme tak, ako by sme si predstavovali. A preto sa stalo, že sme v poslednej štvrtine prehrávali už o 25 bodov, no napokon sme sa predsa len vzchopili. Stiahli sme manko na 9 bodov necelé tri minúty pred koncom a stať sa mohlo ešte všeličo. Žilinský kôš s faulom však naše nádeje zmaril a napokon sme v záverečnom vabanku neuspeli a z drámy tak napokon nič nebolo. Škoda toho, pretože sme mali veľký obrat na dosah, aj keď to pri konečnom skóre tak nevyzerá. Musíme sa však pozviechať! Čaká nás viac ako týždeň bez ligového zápasu, čo v tréningovom procese našim chlapcom určite prospeje. Náš kouč je na svojich zverencov pripravený a veríme, že sa nám podarí odohrať veľmi slušný zápas budúcu stredu v Handlovej, ktorá sa opäť posilnila. Stav však začína za stavu 0:0, preto ako správny fanúšik náš tím budeme vždy podporovať! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina