basketbal
Mapa stránkyMapa stránky RSSRSS SlovenskySlovensky MagyarMagyar

KALENDÁR

Doma Vonku

Helios Alpe Adria Cup


POSLEDNÝ ZÁPAS
AKTUÁLNA TABUĽKA
Mužstvo Z V P %
1. Inter 25 21 4 84
2. Levice 25 15 10 60
3. Lučenec 25 14 11 56
4. Žilina 25 14 11 56
5. Prievidza 25 14 11 56
6. Svit 25 12 13 48
7. Handlová 24 8 16 33
8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28
FACEBOOK

UŽITOČNÉ LINKY

Dalibor Hlivák: "Zápas je najlepší tréning!"

05.12.2018

Dalibor Hlivák:
 Mladý a talentovaný hráč Komárna - DALIBOR HLIVÁK - sa narodil v Rožňave, ale po dvoch mesiacoch sa aj s rodinou presťahoval do Komárna, keďže jeho otec hral v tom čase basketbal za Komárno. Momentálne žije v Blatnej na Ostrove pri Dunajskej Strede a študuje na Univerzite Komenského so zameraním na manažment. S 23-ročným basketbalistom sme urobili pre fanúšikov a čitateľov rozhovor.
 
Dalibor, na úvod sa prosím predstav našim čitateľom čisto zo súkromia. Kde si sa narodil, kde žiješ, čo škola?
"Narodil som sa v Rožňave, ale hneď po dvoch mesiacoch sme sa presťahovali do Komárna, kde hral moj otec basketbal. Teraz žijeme v jednej obci pri Dunajskej Strede, v Blatnej na Ostrove. Tento rok som začal magisterský stupeň štúdia na Univerzite Komenského v Bratislave, študujem manažment."
Ak dobre vieme, čo – to vieš aj po maďarsky. Ako si sa dostal k tomuto jazyku a cez koho?
"Áno, moja mama je Maďarka, pri nej som sa naučil veľa, trávil som veľa času so starkou z maminej strany. Taktiež som chodil na maďarskú základnú aj strednú školu."
Bývaš v Komárne ako väčšina basketbalistov, alebo dochádzaš každý deň?
"Bývam v Komárne."
Čo tvoja basketbalová kariéra? Kde si začal a aké boli tvoje basketbalové kroky?
"S basketbalom som začal v Šamoríne, bol to viacmenej basketbalový krúžok, ktorý založil môj otec, keď tam trénoval dievčatá. Chodili sme tam chalani zo základnej školy. Základy mi dal práve tu môj otec. Neskôr som hral za Inter Bratislava, kategórie starších žiakov a kadetov. Po necelých dvoch sezónach som prestúpil do Karlovky, tam som hral až do minulej sezóny 9 rokov. "
Ako si sa dostal do Komárna a kto na tom má najväčšiu zásluhu?
"Po tom, ako mi skončila zmluva v Karlovke, som sa dlho rozhodoval, čo ďalej. Chcel som sa vo svojej basketbalovej kariére posunúť niekam ďalej. Mal som viacero ponúk, nakoniec padlo moje rozhodnutie na Komárno. Rozhodlo viacero faktorov - Komárno hrá za posledné roky vždy o najvyššie priečky a čo som počul, tu je každý rok super partia chalanov. Rozhodol aj faktor Neša Miloševiča, s ktorým som sa veľa rozprával pred tým, ako som prišiel do Komárna, ako to tu chodí, o ambíciách a aj pomoci, ktorú mi môžu poskytnúť v mojom ďalšom napredovaní. Neša poznám dobre, pomáhal mi už aj v reprezentácii, keď sme sa stretli na kempoch."
Síce sa nám momentálne nedarí, ale fanúšikovia sa utešujú, že treba byť trpezlivý. Si toho istého názoru?
"Určite áno, je vidieť určité zlepšenie, stále ale nie sme tam, kde chceme byť. Musíme byť trpezliví, výsledky sa dostavia."
Môžeme to vytiahnuť v tabuľke ešte vyššie a ak áno, kde nás vidíš?
"Podľa mňa môžeme. Musíme sa len držať plánu, čaka nás ešte veľa práce, ale chceme ísť krok po kroku, od zápasu k zápasu."
S čím by si bol spokojný po skončení súťaže?
"Ísť do play-off z čo najlepšieho miesta a vo vyraďovacích bojoch ísť od zápasu k zápasu."
Čo hovoríš na komárňanský kolektív? Je niekto, kto to ťahá viac na ihrisku a mimo palubovky, alebo tým „ťahúňom“ je ten istý človek?
"Kolektív je super, vychádzam s každým jedným hráčom, nemám s nikým žiadny problém. Myslím si, že každý hráč má svoju úlohu v družstve."
Trávite s chalanmi veľa času. Aké mávate spoločné mimobasketbalové programy?
"Keď máme voľný čas medzi tréningami alebo voľný čas všeobecne, radi ho trávime na posedeniach pri káve."
Čo potrebuje mladý basketbalista na to, aby sa mohol ešte stále zlepšovať?
"Priestor na trénovanie, dobrého trénera, ktorý vie z hráča vyťažiť maximum, vôľa a zanietenie hráča zlepšovať sa, konkurenčné prostredie na tréningoch, odohrané minúty na ihrisku/na zápasoch - zápasova prax sa nedá nahradiť tréningom."
Patríš ešte stále k mladým a talentovaným hráčom. Aké máš vo svojej kariére ciele ty?
"Nerozmýšľam zatiaľ veľmi dopredu. Chcem odohrať čo najlepšiu sezónu a pomôcť tímu, aby sme sa dostali čo najďalej. Ale rád by som sa posunul niekam do zahraničia a vyskúšal si aj inú súťaž, ako našu domácu."
Máš aj svoj basketbalový alebo športový vzor? Ak áno, tak prečo a kto je to?
"Z Európy rád sledujem rozohrávačov, ktorí pôsobia v Eurolige ako napríklad Sergio Rodriguez z Moskvy, Nick Calathes z Panathinaikos, Vassilis Spanoulis z Olympiacosu. Z NBA sa mi páči Damian Lillard z Portlandu - sledujem ho už odvtedy, odkedy bol draftovaný, nedávali mu veľké šance na úspech a prirovnavali ho len k priemerným/podpriemerným rozohrávačom, no on od začiatku ukazoval svoje kvality a teraz patrí medzi najlepších rozohrávačov ligy."
Fanúšikovia v Komárne sú nároční. Najmä v posledných rokoch sú zvyknutí na vyššie priečky. Čo by si im odkázal?
"Máme najlepších fanúšikov na Slovensku, ktorí sú našim šiestym hráčom na ihrisku a veľmi nám pomáhajú na každom zápase."
Chcel by si niečo na záver povedať prostredníctvom nášho týždenníka?
"Sezóna je ešte dlhá, čaká nás ešte veľa zápasov, nevzdávame sa, musíme bojovať. Na každom zápase odovzdáme maximum, necháme na ihrisku srdce, bojujeme za klub, za mesto, jeden z druhého. Spoločnými silami si myslim, že sa dokážeme dostať na miesto, ktoré chcú dosiahnuť obe strany. Ako aj my hráči s trénerom, ale aj fanúšikovia."
Týždenník Delta
Sponzori klubu
 
Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o. 
Ostatné kluby
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE