9. Lučenec 14 1 13  7

V Prievidzi nám ruže nekvitli!

03.12.2018

BC Prievidza - MBK Rieker COM-Therm Komárno 86:62 (17:11, 42:24, 68:43)
Aj keď domáci sa ujali vedenia už v úvode stretnutia, začiatok stretnutia bol pomerne vyrovnaný. Derksen s Körnerom dostali prievidzský tím do vedenia 9:2 v 5.minúte, no Goodman a Hlivák trojkami držali náš tím nad vodou. V 6.minúte bol stav 12:9 a bodov padalo ja naďalej len pomenej. Zmeniť to chcel domáci Glasgow trojkou na 15:9, ale za posledné takmer štyri minúty prvej štvrtiny dali oba tímy len po jednom koši, čo znamenalo chudobné skóre, no zároveň vedenie pre Prievidzu. Kým dovtedy domminovali obrany oboch kolektívov a nepresné strely, v druhej časti hry sa to zmenilo. A to výrazne v neprospech Komárna. Aj keď Miloševič s Jankovičom upravovali v 13.minpte na 21:17 a stav bol hrateľný, najmä dve torjky Jonesa boli dôvodom, po ktorom sme su museli brať oddychový čas. V 17.minúte zaznamenali domáci sériu 10:0 a svoj náskok natiahli na 31:19. Prievidza bola v tejto fáze takmer nezastaviteľná a do koša jej padlo všetko. Aj preto to s Komárnom po prvom polčase nevyzeralo dobre, keďže na rozdiel od svojho súpera sme sa do koša nevedeli trafiť. Boli to len výnimky a o všetkom svedčí našich 24 nastrieľaných bodov za celý prvý polčas. Domáci sa rozbehli a po prvom polčase sa dostali do pohodlného vedenia, s ktorým sa museli najmä hostia v druhom polčase psychicky popasovať.
Po prestávke sme začali bodmi Jankoviča my, ale prišlo sedem bodov Glasgowa v rade, čím bol stav 49:26 a ďalšiu sériu 9:0 zakončil košom Körner. Strelecké suchoty prerušil až Delič, ale dobre hrajúci Körner zvyšoval už na hrozivých 59:33. K slovu sa potom dostal Stojanov, ktorý náš tím mierne vytrhol z biedy, ale strata bola aj tak veľká. V 27.minúte bol stav 59:39 a aj keď sme začali po dlhšom čase bodovať ja pravidelne, na naše body Hornonitrania vždy odpovedali, preto sme sa zo zovretia Prievidze nevedeli vymaniť. Scott zvyšoval na začiatku poslednej čatsi hry už na 73:45, no našťastie sa domáce ťaženie zastavilo. Komárno to využilo na stiahnutie manka, trojkami sa zaskveli Goodman a Miloševič, no päť minút pred koncom sme stále prehrávali o dvadsať bodov. Do konca duelu bodovali za domácich už len dvaja strelci v menách Zorva a Scotta, v červenom drese sa v závere zápasu darilo Hunterovi a Deličovi. V posledných minútzach Komárno síce zmiernilo hrozioaci vysoký debakel, no určite sme s takouto nádielkou na Hornej Nitre nepočítali.
SUMA - SUMÁRUM:
Komárno ukázalo v priebehu troch dní obe svoje tváre. Najprv sme po heroickom výkone zdolali lídra tabuľky z Bratislavy, potom sme sa predviedli v zlom svetle na palubovke Prievidze. Samozrejme, treba uznať aj kvality momentálne tretieho tímu Eurovia SBL, avšak treba priznať aj to, že s týmto sme veru nepočítali. Pomerne vysoká prehra mnohých prekvapila, najmä po výkone proti Interu. Avšak domácim zápas vyšiel naozaj na jednotku. Vychádzali im pekné akcie, presne strieľali spoza perimetra, na našej strane sa nenašiel nik, kto by v ťažkých herných chvíľach družstvo potiahol. Chlapci sa síce snažili, čo im nemožno uprieť, no druhá štvrtina a presné strely Prievidze nás zlomili. Aj keď sme všetky štyri štvrtiny štatisticky prehrali, minimálne v dvoch sme boli súperovi viac ako vyrovnaným partnerom. Keď nám však nepadli strely ani z otvorených pozícií, na psychicke to hráčom nepridá a naopak, zverencom Michaela Claxtona vyšlo naozaj takmer všetko, na čo siahli. Gratulujeme im k predvedenej hre, kde slávila úspech nielen ich streľba, ale aj útočné doskoky, po ktorých sa vo viacerých prípadoch dostali k druhým šanciam na strelu a tie premieňali. Komárno teraz čaká náročná úloha otriasť sa z tejto prehry. Príležitosť na to budeme mať už túto stredu, kedy o 18.00 hodine privítame Spišskú Novú Ves. Komárno, do toho!
Prievidza: Körner 19, Glasgow 18 (z toho 4 trojky), Derksen 16, Scott 16, Jones 11 (5 doskokov), Johnson 3 (8 doskokov), Zorvan 3 (10 doskokov), Jašš 0 (5 doskokov, 6 asistencií), Mokráň 0, Hronský 0.
Komárno: Delič 14 (14 doskokov), Goodman 11, Stojanov 9, Miloševič 8, Hunter 7, O´Reilly 6, Jankovič 4, Hlivák 3, Bolek 0.

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina