9. Lučenec 14 1 13  7

Po dráme euforické víťazstvo Komárna!

29.11.2018

MBK Rieker COM-Therm Komárno - BK Inter Bratislava 74:73 (17:16, 33:37, 58:54)
Už pomaly tradične začal svojimi prvými bodmi Delič, ktorému však rýchlo odpovedal trojkou Smith. Domácich to ale nerozhodilo a po opätovnej presnej muške Deliča a Goodmana sme sa dostali do vedenia 8:3. Aj v polovici štvrtiny sme si udržovali vedenie, dvoma trestnými hodmi to potvrdil Hlivák a vyhrávali sme tak 13:7. Hostia potom upravili na 13:11, ale z čiary trestných hodov sme sa nemýlili a necelé štyri minúty pred koncom štvrtiny sme viedli opäť 17:11. Žiaľ, naše družstvo už do klaksónu nebodovalo, no keďže ani Interisti v ofenzíve príliš nevynikali, do vedenia sa za prvých desať minút nedostali. Tesné vedenie nám však vydržali len do prvej strely Bratislavčanov v druhej časti hry, pretože Bulatovič otočil na 19:17 pre Inter. Spomínaný hráč zdvihol žlto-čiernu vlajku ďalšou trojkou a v 15.minúte viedli Interisti už 26:19. Ako správny bojovník sa ukázal Delič dvoma torjkami za sebou a tým znížil stav na 25:32. No Kinney pridal ďalšie dva body, hostia tak viedli dve minúty pred veľkou prestávkou 33:25 a boli lepším družstvom. Záverečné slovo pred odchodom do šatní však patrilo Komárnu. Šiestimi bodmi v rade znížil Delič na 31:34 a na trojku Kinneyho odpovedal spod koša po prieniku Miloševič a upravil stratu na štyri body.
Inter pokračoval v miernej prevahe aj na začiatku druhého polčasu. Baťka v 23.minúte upravoval na 41:36 pre svoj tím, no potom prišli veľké okamihy Hliváka. Trojkou znížil na 39:41, získal loptu a prihral Goodmanovi, ktorý po koši s faulom zrazu otočil vývoj na 42:41 pre Komárno! Pomocnú ruku Hlivákovi podal v bodoch následne Delič, ktorý sa svojimi dvoma trojkami a prácou pod košom okamžite stal hviezdou zápasu. Jeho bodmi sme zvýšili náskok v 28.minúte na 52:46 a hrali sme v pohode. Z našej strany to však nebolo všetko, naše vedenie natiahol Miloševič na 58:49. Vedeli sme však, že ešte nič nie je vyhraté a proti lídrovi ligy je takýto náskok len minimálny. Reálne kontúry na triumf začali naši chlapci dávať zápasu v poslednej štvrtine. Delič zvýšoval pri jeho hviezdnych chvíľach na 67:56 sedem minút pred koncom, ale Bulatovič upravoval na 67:60 z domáceho pohľadu. Prišiel však súboj pod košom Interu a faul s následnou technickou chybou pre Deliča, čo bolo pre mnohých neprijateľné. Vlna nevôle sa preniesla do zvyšku zápasu, ktorého dej práve vrcholil. O´Reilly z tretsných hodov upravoval na 71:63 tri minúty pred koncom, ale Smith s Bulatovičom znižovali na 71:68 a dráma bola na svete. Kvality Interu sa preukázali aj v poslednej minúte, kedy Baťka vyrovnal na 71:71. Svoju chladnokrvnosť však ukázal aj O´Reilly, ktorý skvelou trojkou na 74:71 zdvihol všetkých divákov zo sedadiel. Rovnako tak aj posledné edné situácie, ktoré sa dostali až do stavu, v ktorom mal posledný útok Inter. Za päť sekúnd však dvakrát nebodoval spod koša a tak sa mohli začať euforické oslavy víťazstva nad bratislavským Interom v infarktovom závere! Bravó, chlapci!
SUMA - SUMÁRUM:
Ani po zápase v Leviciach sme nemali slov a nemáme ich ani teraz! Teraz však v pozitívnom slova zmysle! To, čo sme predviedli pred televíznymi kamerami RTVS bola ozajstná reklama na basketbal a aj nezainteresovaný divák si musel prísť na svoje. V zápase plného zvratov sme najprv vyhrávali, potom prehrávali, potom ťahal za kratší koniec Inter a napokon sa rozhodovalo v extrémne dramatickom závere, ktorý by ani Shakespeare nenapísal lepšie. Aj keď neradi vyzdvihujeme jednotlivcov, pretože najmä takého víťazstvo je najmä dielom kolektívu, obriu zásluhu na tomto triumfe má určite Neno Delič, ktorý pri stopercentnej trojkovej streľbe zachoval v tých najťažších chíľach chladnú hlavu a bodovo výrazne podržal náš tím. Bolo to však dielom celého kolektívu, pretože výhru nad Interom by nezvládol jeden človek. Takto sa bojuje za farby klubu a takto sa zabúda na neúspešné výsledky spred minulých zápasov! Komárňania ukázali obrovský charakter a dovolíme si povedať, že sme porazili najsilnejšie družstvo tohtosezónnej edície SBL. Víťazstvo je skvelé, bola v tom veľká dávka eufórie, empatie, drámy, nadšenia, radosti a veru boli tam aj slzičky. A nielen radosti... A aj preto je toto víťazstvo ešte o čosi väčšie ako ostatné! Len tak ďalej chlapci, ideme do ďalších zápasov s podobným odhodlaním! Už v sobotu sa predstavíme v ďalšom mimoriadne ťažkom zápase v Prievidzi so začiatkom o 18.00 hodine. Komárno, do toho!
Komárno: Delič 31 (z toho trojky 5/5, 6 doskokov), Goodman 18 (5 doskokov), O'Reilly 12, Hlivák 5 (7 asistencií, 6 doskokov), Miloševič 4, Jankovič 2, Hunter 2 (9 doskokov), Bolek 0, Stojanov 0.
Inter: Bulatovič 21 (z toho trojky 3/3), Baťka 13 (7 doskokov), Fusek 12 (8 doskokov), Kinney 9 (6 asistencií), Smith 9, Barač 7, Skinner 2 (6 doskokov), Mrviš 0, Abrhám 0.

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina