8. Handlová 14 3 11  21
9. Lučenec 14 1 13  7

Krajské derby dopadlo lepšie pre Levice!

26.11.2018

Krajské derby dopadlo lepšie pre Levice!  BK Levickí Patrioti - MBK Rieker COM-Therm Komárno 93:65 (26:17, 50:37, 74:52)
Už úvod stretnutia vyšiel lepšie Leviciam, ktoré sa bodmi Bojanovského spod koša ujali vedenia 4:0. Potom sa osmelili aj hostia, v 4.minúte sme mali len jediného strelca v mene Deliča, ktorý upravoval na 8:7 pre domácich. Levice však spod koša zvýšili svoju úspešnosť a v polovici štvrtiny sa dostali do vedenia 14:7. Hunter s Deličom potom znížili na 14:12, ale Exkomárňania Bojanovský s Tomičom rozhodli o tom, že žlto-zelení sa dostali ešte v prvej štvrtine do mierneho trháku v pomere 21:12. Komárno to výrazne poznačilo a naopak, Levice zas posilnilo. Dôkazom toho boli následné dve trojky Levíc a vo svojom úsilí nepoľavovali ani v druhej časti hry. Zodpovednosť do svojich rúk v tejto fáze zobral na seba Krajčovič, ktorý natiahol vedenie svojho tímu na 33:19. Výborne mu sekundoval Alexander, vedenie Levíc tak bolo dlho dvojciferné. Bodmi Jankoviča a Stojanova sme sa však nadýchli v strede štvrtiny k zlepšenej hre, na ukazovateli skóre svietil stav 35:26. To, že sme sa súperovi herne vyrovnali, ukázal trojkou aj Bolek, no zámorskí basketbalisti v drese Tekovčanov ukázali svoje kvality. Necelé tri minúty pred odchodom do šatní Levice zvyšovali na 46:29 a bola to pre Komárňanov poriadne studená sprcha. Ako tak nás z toho dostal O´Reilly trojkou z nášho posledného útoku, čo dávalo do druhého polčasu pre Komárno stále nádej.
Hrateľný výsledok sme držali do 24.minúty, keď bol stav 56:44 a boli sme teoreticky v hre. Naše plány však rýchlo zakopal trojkou Gačeša, to už Levice viedli 61:44. Síce mu Jankovič spoza perimetra odpovedal, Davis v 28.minúte sa postaral o najvyššie vedenie Levíc v pomere 67:47. Nevyzeralo to s nami ružovo, úplne nám odišla streľba a niektoré pokusy boli z nepripravených pozícií, čo bol jasný dôkaz rozleptania našej hry Levičanmi. Nehovoríme, že sa v poslednej štvrtine zápas už len dohrával, no prehrávať v Leviciach o viac ako dvadsať bodov a dúfať v obrat bolo skôr z kategórie sci-fi. Rozohral sa aj Žiak a práve on zvyšoval už na hrozivých 81:52 na začiatku poslednej časti hry. Bolo len otázkou času, kedy sa dobre hrajúcim domácim podarí prehupnúť sa cez tridsaťbodovú hranicu ich vedenia a napokon sa im to aj podarilo. Päť minút pred koncom Bojanovský zvýšil na 87:52 a fanúšikovia sa právom dožadovali stobodovej hranice v našom koši. To sa však napokon neudialo, obe družstvá už v závere zvoľnili tempo, čo sme využili na skorigovanie nepriaznivého stavu. Zápas nám veru nevyšiel, no všetci pevne veríme, že na čele s našim trénerom, ktorý v týchto chvíľach dorazil opäť do Komárna, zabojujeme a dáme zabudnúť na tento výsledok už v stredu proti silnému bratislavskému Interu.
SUMA - SUMÁRUM:
Čo povedať k zápasu, ktorý sme prehrali rozdielom triedy? Azda len toľko, že bola citeľná naša strata na trénerskej stoličke v podobe Miljana Čuroviča, no v tomto prípade sme sa mohli presvedčiť, že sú aj dôležitejšie a vážnejšie veci v živote, ako športové víťazstvá... Držte sa, Pán tréner...! Takisto nám chýbal na palubovke aj Miloševič, tieto dva momenty určite vo veľkej miere ovplyvnili stretnutie a koncentráciu našich chlapcov. Domáci na nás boli dobre pripravení, darilo sa im už v prvom polčase, no vtedy sme ešte ako tak držali s úradujúcim majstrom z Levíc krok. V druhom polčase sme sa nedokázali v ofenzíve dlho presadiť a kvalitné mužstvo trénera Tea Hojča to potrestalo. Prehrávali sme už o vyše tridsať bodov, našťastie sme to aj napriek striedaniam na oboch stranách dokázali predsa len skresať pod hrozivú hranicu. Ani táto prehra však nie je potešujúca, no veríme, že sa chlapci ako kolektív zomknú a otrasú sa nielen z tejto prehry, ale aj z udalostí z posledných dní, ktoré príliš rozmazávať už nebudeme. Mužstvo potrebuje obrovskú podporu a len družstvo s ozajstným a obrovským charakterom sa dokáže spamätať z týchto ťažkých chvíľ, ktoré nás postihli. Veríme, že chalani nastúpia na svoj stredajší zápas s novým odhodlaním a vyčistenými hlavami! Hráme totiž proti najväčšiemu favoritovi na celkový titul BK Inter Bratislava, zápas bude vysielať v priamom prenose aj verejnoprávna RTVS, preto ukážme, že stojíme pri klube aj v ťažkých chvíľach! Chalani určite nepredajú svoju kožu ľahko a pomôžme im k úspechu! Vidíme sa v stredu o 18:00 hodine! Komárno, do toho!