9. Lučenec 14 1 13  7

Záver zápasu zvládol lepšie Svit!

22.11.2018

MBK Rieker COM-Therm Komárno - BK Iskra Svit 76:83 (25:15, 39:33, 52:53)
Už sme s v posledných zápasoch zvykli, že Komárno má dobré vstupy do zápasov a nebolo tomu inak ani v stredu. Po košoch všetkých troch Američanov sme vyhrávali 6:4, no až piatimi bodmi Hliváka v rade sme sa dostali do malého trháku na stav 13:6. A keďže od hostí v tom zostal Avramovič sám, body na strane jeho tímu pribúdali pomalšie. My sme však hrali skvelý basketbal a hlavne s úspešnou streľbou po dobrej práci v defenzíve. Po ďalších trojkách Hliváka a O´Reillyho sme v 7.minúte vyhrávali 19:10 a mali sme prevahu. Navyše pod oboma košmi úradoval Delič a aj jeho bodmi sme poldruha minúty pred koncom štvrtiny viedli najvyšším rozdielom v zápase pomerom 23:10. Avramovič svojimi bodmi skresal stratu Sviťanov pred druhou štvrtinou, ale aj v jej úvode sa darilo viac Komárnu. Jankovič zvyšoval naše vedenie spod koša opať na dvojciferné (27:16), avšak potom prišli trojky Galatu a jedna neuveriteľná v podaní Vučičeviča. Na ukazovateli skóre tak svietil v 14.minúte stav 27:22 a hostia sa chytali. Nasledovalo niekoľko neúspešných pokusov za tri body z oboch strán, preto skóre narastalo len pomaly. Na bezprostredný kontakt s Komárnom dostal svoj tím Avramovič, keď upravoval trojkou na 29:27. Posledné tri minúty ale patrili našim chlapcom. Delič s Goodmanom opäť zvýšili naše vedenie a do šatní sme tak odchádzali za komárňanského šesťbodového vedenia.
Úvod do druhého polčasu neveštil nič dobrého. Nevyužili sme hneď niekoľko útokov po strate časového limitu na útok, AVramovič mal svoj deň, preto po troch minútach tretej časti hry bolo 39:39. Z biedy nás vytiahli až dve trojky Hliváka na 45:39, ktorý sa na palubovku vrátil po nepríjemnom strete s hráčom súpera a hral perfektne. Svojim výkonom sa mu výrazne približoval Delič, ktorý tiež zobral zodpovednosť na seba a v 27.minúte zvyšoval na 50:44. Záverečné minúty tejto štvrtiny potom už patrili Podtatrancom. Napokon sa nám nepodarilo ani uhájiť vedenie, Davis otočil vývoj a dostal Svit prvýkrát do vedenia 51:50. Od tohto momentu sa Komárno trápilo na všetkých frontoch. Hunter ešte raz otočil misky váh na našu stranu v 31.minúte na 54:53, no rozbehnutí hostia okamžite odpovedali dvoma trojkami Avramoviča a razom viedli najvyšším rozdielom v stretnutí 59:54. Veľmi zlú pasáž Komárna zavŕšil Svit ďalšou trojkou Vučičeviča, čím natiahol sériu hostí na 12:0. Stav bol v tomto momente 54:65 z domáceho pohľadu, ale stále dostatok času na obrat. Záverečná naháňačka za výsledkom bola z komárňanskej strany obdivuhodná, chlapci makali, čo im sily stačili, ale dotiahli to trojkou Huntera dve minúty pred koncom len na 69:74. Potom padla veľmi ťažká trojka Galatovi a Komárnu už nepomohol ani oddychový čas. Bez väčších problémov si hostia víťazstvo v samotnom závere ustrážili a zaknihovať si tak mohli veľmi cenné cíťazstvo, čím len potvrdili svoju formu a tretie miesto v SBL.
SUMA - SUMÁRUM:
Hoci sme takmer tri štvrtiny zápasu proti Svitu viedli, v poslednej štvrtine sme si už len smutne mohli spievať pesničku Zdenky Prednej: "Keď to nejde, tak to nejde". A pritom priebeh nevyzeral z nášho pohľadu vôbec zle. Vyhrávali sme aj dvojciferným rozdielom, no do druhého polčasu nastúpil Svit viac skoncentrovaný a my naopak. Podtatranci začali v útoku doskakovať dôležité lopty a zo svojich druhých pokusov boli viackrát úspešní. Hlavne na útočnom doskoku nás súper doslova "preskákal" v pomere 14 ku 3, čo bol najvýraznejší ukazovateľ a zároveň aj možný dôvod násho neúspechu. No a keď sa naši chlapci nadýchli k obratu a z desaťbodovej straty sme urobili dve minúty pred koncom len päťbodovú, padla Galatovi trojka, aká snáď, pri jeho všetkej úcte, už asi nikdy. Keďže zostávalo už len málo času, táto trojka nás doslova pochovala. Určite však treba našich chalanov pochváliť, v závere síce mleli z posledného, no odovzdali na palubovke maximum, čo bolo v ich silách. Bolo ťažké odolávať súperovi, ktorému sa v poslednej štvrtine takmer všetko darilo, no zatracovať za to Komárno nemožno! Výborný výkon podal Dalibor Hlivák, ktorý patril určite k najlepším nielen komárňanským hráčom, ale vedľa Avramoviča aj hráčom celého zápasu. Šťastnejší bol však hosťujúci legionár, ktorý predviedol vynikajúci výkon. Málokto však vie, že pre oboch trénerov bolo veľmi ťažké namiešať niečo nové. Obaja tréneri sa totiž poznajú už niekoľko rokov a majú na seba šťastie v ligových a vyraďovacích súbojoch. Bola to teda aj taktická hra a rozhodovali maličkosti. V tomto prípade už skôr spomínané útočné doskoky. Ideme však ďalej, bolo mnoho pozitívnych vecí na našej hre, zlepšenie herného prejavu je badateľné, no ešte to stále pochopiteľne nie je ono. Veríme šak, že sa aj naďalej budeme zlepšovať! Šancu na to budeme mať už v nedeľu v krajskom derby proti Leviciam na ich palubovke! Komárno, do toho!
Komárno: Delič 19 (5 doskokov), Hlivák 18 (z toho 4 trojky, 5 doskokov, 7 asistencií), O'Reilly 16, Hunter 11 (5 doskokov), Goodman 10 (5 doskokov), Jankovič 2, Bolek 0, Stojanov 0, Smik 0.
Svit: Avramovič 30 (z toho 3 trojky), Vučičevič 14 (z toho 4 trojky), Galata 14 (z toho 3 trojky, 5 doskokov), Davis 11 (8 doskokov), Guillory 7 (12 doskokov, 8 asistencií), Washburn 7 (5 doskokov), Baldovský 0.

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina