8. Handlová 14 3 11  21
9. Lučenec 14 1 13  7

Po dráme proti Handlovej zostali body doma!

12.11.2018

Po dráme proti Handlovej zostali body doma!  MBK Rieker COM-Therm Komárno - MBK Handlová 88:83 po predĺžení (23:20, 40:38, 61:59, 76:76)
Komárno začalo podobne ako proti Žiline. Hostí pritlačili pod ich kôš a bodmi Miloševiča a Deliča sme sa dostali v 4.minúte do vedenia 9:2. Obaja vo svojej streleckej paráde pokračovali a v polovici štvrtiny sme viedli už 15:4. Postupne sa však zobudili aj Handlovčania, obzvlášť Skouen, keď jeho desať bodov v rade znamenalo stav na ukazovateli skóre 21:16 dve minúty pred koncom štvrtiny. Rozbehnutých hostí sme nedokázali zastaviť a hra sa vyrovnala. Tresač svojimi trestnými hodmi udržal svoj tím na dostrel až do konca štvrtiny. V tej druhej najprv vyrovnal Stehlík na 23:23, ktorému však odpovedal Miloševič rovnakou mincou na 26:23. Naše nasledujúce tri útoky boli úspešné a keďže hosťom sa v tejto fáze až tak nedarilo, dokázali sme sa v 15.minúte dostať do relatívne pohodlného vedenia 32:23. Za necelú minútu ale dali o sebe vedieť opäť Tresač so Skouenom, ktorí prinútili nášho kouča zobrať si oddychový čas. Písal sa stav 32:29 a začiatok 16.minúty. V ofenzíve to bolo aj naďalej v poriadku, no bolo cítiť, že Hornonitrania sa chytili. Aj my sme však pálili presne, či už trojkami Jankoviča alebo to bol O´Reilly. Aj preto sme stále nestrácali vedenie, aj keď Handlová bola stále na kontakt a stačilo skutočne len malé zaváhanie a o vedenie by sme prišli.
Druhý polčas začal trojkou Jankovič, no okamžite mu odpovedal Tresač. Družstvá sa potom ťahali pomedzi prsty, no Komárno stále viedlo. Prišli však dve trojky Mikulića a po štyroch minútach tretej štvrtiny bol stav vyrovnaný v pomere 48:48. V útoku sa nám vôbec nedarilo, nepremieňali sme trojkové pokusy, dokonca sme stratili loptu po nevyžitom časovom limite 24 sekúnd. Navyše prišli premenené trestné hody Petráša a tretia trojka v rade Mikulića, ktorá znamenala vedenie Handlovej 53:48 a opäť prišiel čas na komárňanský time-out. Po skvelej akcii trafil presne Bolek a Miloševič premenil oba trestné hody, čím opäť vyrovnal na 53:53. Zápas bol nasledujúce minúty vyrovnaný, Komárno sa dokázalo odtrhnúť od súpera až v poslednej minúte tretej štvrtiny, keď bodmi Goodmana a trojkou Huntera zvýšilo na 61:55, čím dalo výsledkovo zabudnúť na vyrovnaný priebeh v tejto štvrtine. Mnohí si mysleli, že sa v týchto momentoch Handlovčania zlomia, no nestalo sa tak. Tresač trojkou znížil, okamžite mu však ukázal, ako to vie aj Jankovič, stav bol v tom momente v 33.minúte 64:58. Nič však nebolo ešte rozhodnuté, navyše ak Hoferica znížil na 64:62 z domáceho pohľadu. V hale sa potom hral vyrovnaný priebeh, ani jedno mužstvo sa už bodovo neodtrhlo. Štyri minúty pred koncom Čekovský vyrovnal na 68:68, v 38.minúte opäť naklonil misky váh na svoju stranu domáci tím, ktorý vyhrával 75:70. Veľa to zatiaľ neznamenalo, pretože v úplnom závere po taktickom boji Goodman premenil len jeden trestný hod, čím upravil na 76:74, ale záverečné slovo z posledného útoku Handlovej mal Mikulić, ktorý vyrovnal a muselo sa predlžovať.
V extra porcii piatich minút sa Komárno dostalo do vedenia a už ho nepustilo. Päť bodov Jankoviča v rade znamenalo naše vedenie 81:77, hosťom sa darilo na čiare trestných hodov len polovične, no a keď dve minúty pred koncom O´Reilly zvýšil na 85:58 pre červeno-bielych, handlovský tréner si bral oddychový čas. Následný útok ale jeho tím nepremenil, preto bolo už viac-menej jasné, že domáci si svoje víťazstvo v predĺžení uhája. Nezmenila to ani trojka Skouena, v závere už Komárno nepustilo víťazstvo z rúk a vyhralo po 45 minútach čistého hracieho času.
SUMA - SUMÁRUM:
Diváci, ktorí zavítali na tento duel sa určite nenudili. Domáci síce takmer počas celého duelu viedli, o svoj náskok prišli až v tretej štvrtine, no obrovskou bojovnosťou a pevnými nervami sme napokon zápas zvládli. Sila mužstva tkvie aj v zvládaní ťažkých situácií a tých veru bolo proti Handlovej neúrekom. Nie, že by nebol čas napraviť chyby, no každý vedel, že ďalšie domáce zaváhanie príliš neprichádzalo do úvahy. Aj keď je sezóna v plnom prúde, zmenou trénera urobil náš klub zásadný krok, ktorý potrebuje čas na svoju realizáciu. Inteligentní fanúšikovia nášho klubu vedia, že musia byť trpezliví a na každú prácu sa potrebuje čas, ako keď zasejete. Plody práce nebudete zbierať hneď na druhý deň. A o kvalitách Miljina Čuroviča niet pochýb, veď vieme, aký historický úspech s Komárnom dosiahol... Chlapci sa učia množstvo nových signáloch a veľmi nám prospela týždňová prestávka bez ligového zápasu. Zápas proti Handlovej síce nebol suverénny, no netreba zabúdať aj na kvality handlovského kolektívu. Pod košom majú kvalitu v menách Petráša a Čekovského, prím hrali v Komárne však najmä nórsko-srbská dvojica Skouen - Tresač. Našťastie pre nás, ani ich výkony na našich chlapcom nestačili. V dôležitých chvíľach nás potiahol Jankovič, výraznú zásluhu na práci pod košom mal Delič, ako striedajúci hráč dobre zapadol Hunter, no každý svojim kúskom do mozaiky víťazstva prispel svojim dielom. Inak by sme nevyhrali. A práve tímový duch a kolektívne poňatie hry by nás malo zdobiť aj v ďalších dueloch. Čakajú nás ešte dva domáce zápasy za sebou, verme, že budú úspešné. Už túto sobotu privítame BKM Lučenec, ktorého forma sa zlepšuje, preto musíme opäť odovzdať na palubovke maximum! Komárno, do toho!
Komárno: O´Reilly 18, Miloševič 16 (z toho 3 trojky, 5 asistencií), Delič 15 (11 doskokov), Jankovič 14 (z toho 4 trojky), Hunter 12 (9 doskokov), Goodman 6 (7 doskokov), Hlivák 3, Bolek 3, Smik 1, Marchyn 0.
Handlová: Skouen 21 (z toho 4 trojky), Tresač 19 (z toho 4 trojky, 6 doskokov), Čekovský 16 (14 doskokov), Mikulić 13 (8 doskokov), Hoferica 5 (5 doskokov), Petráš 4, Stehlík 3, Darley 2, Goodwin 0.

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina