9. Žilina 36 5 31 41
10. Spiš.N.Ves 65 4 32 40

Opäť prehrávame ...

15.04.2018

Nebyť poslednej štvrtiny, boli by sme po včerajšom zápase v ružovej hmle eufórií ...

Ten sme ale prehrali o 13 bodov a z Levíc sme odchádzali sklamaní.

Minútu pred koncom sme ešte viedli o dva body. Nevyšlo to.

Zaujímavé je, že sme počas celého stretnutia hádzali len 2 trestné hody (aj tie 1:24 min. pred koncom zápasu ... nedali sme ...).

V stredu hráme o vyrovnanie série.

BK Levickí Patrioti – MBK Rieker COM-therm Komárno 67:75
(17:19, 13:16, 15:21, 22:9)

Komárno:
Tomič - double-double! (19 bodov, 11 doskokov, 5 asistencií), Jackson – double double! (18 bodov, 13 doskokov, 2 asistencie, 5 blokov), Bowman jr. (10 bodov, 5 doskokov, 1 asistencia), Miloševič (8 bodov, 3 doskoky, 3 asistencie), Jankovič (6 bodov, 3 doskoky, 2 asistencie), Adams (2 body, 5 doskokov), Djordjevič (2 body, 1 doskok, 2 asistencie)

Povedali po zápase:

Miloš Šporar, tréner:
"Pre nás veľmi dobrý zápas 35 minút. Kontrolovali sme stretnutie, hrali sme veľmi múdro a efektívne. Na konci štvrtej štvrtiny sme stratili koncentráciu, Levice využili naše tri zlé minúty a vyhrali tento zápas. Gratulujem Leviciam k víťazstvu, čakáme na nich v Komárne."

Boban Tomič:
„Začali sme dobre, dvakrát sme viedli o pätnásť bodov. Začali sme však robiť hlúpe chyby, často strácať lopty, a tak to aj dopadlo. V závere mali Levice viac šťastia, ale aj o tom je play off. Musíme sa vrátiť k našej hre a zodpovedne sa pripraviť na ďalší zápas.“

Miles Bowman jr.:
„Mali sme výborný začiatok, prekvapili sme ich niečím novým. Snažili sme sa hrať rýchlo, ale na konci dňa to je stále dobrý tím, vrátil sa do zápasu a my sme zostali bez výhry. Bolo to niečo, čo tréner chcel a ja si myslím, že to fungovalo. Nečakali to. Tento zápas sme nemali prehrať, viedli sme o 15 bodov, ja som si pripísal na svoje konto svoj štvrtý faul a potom sa vrátili do stretnutia. Myslím si, že prinášam tomuto tímu energiu a pomáham mu. Keď som musel ísť dole z palubovky, tam sme pokazili zápas. Vo štvrtej štvrtine sa vrátili trojkami. Bolo to o zlej komunikácii medzi nami, vedeli sme, že to budú robiť, ale nedokázali sme to zastaviť. V záverečných minútach im pomohli rozhodcovia, stačí sa pozrieť na rozdiel v počte faulov.“

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina