8. Handlová 8 3 5  38
9. Lučenec 8 1 7  13

Vyrovnané!

12.04.2018

„Dráma doslova do poslednej sekundy. Zápas plný zvratov, ktorý sa musel páčiť každému basketbalovému priaznivcovi.“ – takto hodnotila včerajší zápas oficiálna webová stránka ligy.

Začiatok bol katastrofálny – ako keby sa pokračovalo tam, kde sme v sobotu prestali; Patrioti postupne vybudovali až dvojciferné vedenie, ktoré sme našťastie stiahli ešte do konca prvej štvrtiny na dva body. Naopak, druhá štvrtina bola, ako z rozprávky – do polčasu sme mali dvojciferné vedenie my.

Druhý polčas sa začal, ako kópia tej prvej – ešte do konca tretej štvrtiny súper otočil zápas, a na posledné dejstvo sme nastúpili s dvojbodovým mankom. Infarktovú poslednú štvrtinu sme ale zvládli a trojbodovým víťazstvom sme vyrovnali stav série.

Takto faktograficky napísané je to ale len suché konštatovanie toho, čo sa na ihrisku včera dialo. Opäť musíme konštatovať, že kto na zápase nebol, môže len ľutovať. Na už citovanom webe sa písalo, že „druhé dejstvo bolo tým najlepším, čo sa zatiaľ v tohtoročnom play off dalo vidieť“.

Len tak na okraj (?!) – o kvalite včerajšieho zápasu veľa napovie aj hodnotenie druhého kola semifinále: najlepším domácim hráčom sa stal Nešo, a najlepším zahraničným Justin. Gratulujeme!

Nezabudnite, v sobotu o šiestej tretí zápas v Leviciach!

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK Levickí Patrioti 95:92
(26:28, 25:10, 13:28, 31:26)

Komárno:
Jackson - double-double! (23 bodov, 11 doskokov, 1 asistencia, 3 bloky), Miloševič (22 bodov, 1 asistencia), Tomič (17 bodov, 2 doskoky, 7 asistencií), Djordjevič (14 bodov, 7 doskokov, 5 asistencií), Jankovič (8 bodov, 3 doskoky), Bowman (7 bodov, 1 doskok, 1 asistencia), Hoferica (4 body, 6 doskokov, 1 asistencia)

Povedali po zápase:

Miloš Šporar, tréner:
„Stav série je vyrovnaný, to je najdôležitejšie. Teraz sa už môžeme chystať na sobotu. Naša hra nebola perfektná, ale najpodstatnejšia je naša výhra a stav 1:1. Musíme byť viac koncentrovaní, pretože to bol náš najväčší problém, ale ako som spomenul, som šťastný za toto víťazstvo a tešíme sa na pokračovanie série.“

Lukáš Hoferica:
„Zápas sme začali nervózne a Levice sa tak v prvej štvrtine dostali do dvojciferného vedenia, no našťastie ešte do konca štvrtiny sme výrazne stratu znížili. Druhá štvrtina bola úplne v našej réžii, vychádzalo nám takmer všetko a preto sme sa dostali do trháku, čo malo za následok naše viac ako desaťbodové vedenie po polčase. V tretej časti hry na nás opäť prišli hluché minúty a Levice sa dostali do hry. Potom to už bolo vyrovnané až do poslednej minúty. V úplnom závere to už bolo aj o šťastí, no ak chceme v Leviciach uspieť, musíme sa plne koncentrovať a vyvarovať sa hluchým pasážam, pretože súper to hneď potrestá. Chcel by som pochváliť aj atmosféru, pretože oba tábory vytvorili tú správnu semifinálovú play off atmosféru.“

Boban Tomič:
"Bol to dobrý zápas, pretože sme zvíťazili. Nezačali sme však dobre prvú a tretiu štvrtinu. Bolo tam mnoho problémov, v obrane sme nerobili to, o čom sme sa pred zápasom bavili. Do ďalšieho zápasu to musíme zlepšiť, ak tam chceme vyhrať. Vieme však, že to nebude jednoduché. Nemôžeme dovoliť súperovi takú veľkú bodovú šnúru, hlavne doma. V druhej štvrtine sme začali robiť to, čo sme mali už od úvodu. Toľko zlých minút si jednoducho nemôžeme dovoliť, ak sa to bude opakovať, tak môže prísť trest. Levice sú totiž dobrým tímom, musíme byť plne koncentrovaní. Myslím si, že rozhodla jedna lopta. Môžem povedať, že sme boli o čosi šťastnejší, premenili sme trestné hody. Bol to jeden z kľúčových momentov (poz.: akcia Bowmana), dostali sme sa do 4-bodového vedenia. Hneď z ďalšieho útoku však prišla trojka. To je nebezpečné, tomu sa musíme vyvarovať. Je to dôležitý bod. Ak by sme tento zápas prehrali, tak by to bolo 0:2 a bolo by to veľmi ťažké. Ideme na ich palubovku, kde sa ľahko nevyhráva. Pokúsime sa tam vyhrať, urobíme pre to všetko.“

Mesto Komárno  Rieker COM-therm, spol. s r.o. Slovnaft Komárňanské Tlačiarne SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s. Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová VesMBK Karlovka Bratislava KB KOŠICE Basketbal Žilina