8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

SME MAJSTRI!!!

18.05.2015

SME MAJSTRI!!! 7.ROZHODUJÚCE FINÁLE: BC Prievidza - MBK Rieker COM-Therm KOmárno 68:78 (16:30, 34:45, 52:57), konečný stav série 3:4 - Komárno sa stalo majstrom Slovenska!
Nečakaná balónová šou pred záverečnou trojminútovou rozvičkou domácim viac uškodila ako pomohla. Komárno zachytilo tak dôležitý úvod stretnutia a aj keď trojkou Evansa vyhrávala Prievidza 3:2, v ďalšom priebehu stretnutia už ani raz neviedla. A aj to bol jeden z dôležitých faktorov nášho úspechu. Nasledovali štyri body Igrutinoviča a trojka Bannistera, čím sme pri stave 9:3 pre nás donútili domáceho trénera k oddychovému času už v 4.minúte. Domáci sa nevedeli ani po ňom dostať z úvodného kŕča a päť bodov Alawoyu znamenalo naše vedenie v polovici štrvrtiny 14:5! Až potom Klarič s Evansom znížili na 10:14, ale Komárno okamžite odpoedalo. V 8.minúte sme zvýšili po skvelej obrane na 20:10 a boli sme na koni. Na ňom sme boli ešte viac v poslednej minúte prvej periódy, keď najmä vďaka presným trestným hodom sme vyhrávali najvyšším rozdielom v zápase 29:14! Vedeli sme však, že koniec je ešte ďaleko. Nesmierne dôležitú trojku zaznamenal v 13.minúte Kratochvíl, ktorou sme vyhrávali 33:20. Domáci sa však nevdzávali a pomaly začali skresávať náš náskok a dostali sa v 16.minúty až na dostrel. Vtedy Miljkovič znížil na 27:33 a Prievidza mala našliapnuté k obratu. Ten sme však skvelým spôsobom zastavili a za necelé dve minúty sme dali šesť bodov v rade, ktorými sme sa dostali opäť cez desať bodov - 39:27 pre nás. Do veľkej prestávky sa nám podarilo dvojciferný náskok si udržať, preto sme s veľkými nádejami vchádzali do šatní.
Dôležitý bol úvod druhého polčasu. Za prvé dve minúty sme tlak domácich ustáli a dvojka Bannistera znamenala naše vedenie 51:39. Za zvyšných osem minút tretej štvrtiny sme však dali len šesť bodov, čo bolo spôsobené defenzívou Prievidžanov, ktorí vedeli, že základ úspechu tkvie v dobre prepracovanej obrane. Treba uznať, že v tretej perióde mali od 23.minúte viac z hry domáci. Tí sa na nás každým bodom nebezpečne doťahovali, až Baťka trestnými hodmi znížil v 27.minúte na "nebezpečných" 48:51. Potom premenil oba trestné hody aj náš Bannister, no Baťka opäť skóroval a stav bol 51:53. Potom sa na palubovke viac bojovalo ako hralo a bodov pribúdalo pomenej. Oba kluby sa sústredili na defenzívu a snažili najmä domáci sa snažili konečne dostať do vedenia. Na naše veľké šťastie Prievidza nasledujúce tri útoky nezakončila presne a v dvoch prípadoch zapracovala naša obrana, od ktorej sme sa odrazili k ďalším úspešným minútam. Alawoya zasmečoval na 55:51 a obrovským úsilím sme zostali vo vedení aj po tretej štvrtine. V 32.minúte domáci prehrávali 54:57, no potom trafil nesmierne dôležitú trojku Halada na 60:54. Zverenci Krunoslava Krajnoviča vynakladali obrovské úsilie na zvrat, no ten im vďaka ich nervozite a najmä našej senzačnej obrane nebol dopriaty. Päť minút pred koncom Evans a Klarič znížili na 62:64 a po našom ofenzívnom útlme sme obrazne povedané núkali titul Prievidzi. Ale bol to len bezpredmetný názor nezainteresovaného diváka, my všetci sme verili v náš triumf! A ešte viac po tom, ako troma trestnými hodmi nás Bannister v 36.minúte pri stave 67:62 priblížil k titulu. Potom dal oba trestné hody aj Janković na 69:62 a boli sme blizúčko k zlatu. Domácim sa už nepodarilo premeniť trojky znamenajúce obrat, preto sme si aj vďaka trestným hodom pohodlne udržali vedenie, na konci bolo dokonca dvojciferné! Oslavy sa tak mohli začať, majstrom Slovenska pre sezónu 2014/2015 sa stal MBK Rieker COM-Therm Komárno! GRATULUJEME!
Prievidza: Baťka 13 (6 doskokov), Zadnik 12, Klarič 11 (6 doskokov), Evans 8 (5 doskokov), Miljkovič 7, Batina 6 (5 doskokov), Hovaňák 6, Marič 5, Jašš 0, Vasilič 0.
Komárno: Bannister 25 (11 asistencií, 6 získaných lôpt), Igrutinovič 20 (6 doskokov), Alawoya 11, Janković 6, Halada 6, Kratochvíl 5, Bilič 4, Maslík 1.

SUMA - SUMÁRUM:
Úžasné, fantastické, neopísateľné, senzačné, historické, prvé, neuveriteľné, obrovské... Asi to sú slová, ktoré nás napadli po zisku premiérového titul pre Komárno! Atmosféra bola elektrizujúca už pred stretnutím, každý vedel, že tento zápas rozhodne o titule. A aj napriek tomu, že bolo v Prievidzi všetko pripravenéna domáce oslavy, komárňanský celok predviedol aj v rozhodujúcom zápase mnohokrát opakovaný CHARAKTER! Nezlomili sme sa počas celého zápasu a ťažili sme s vydarenej úvodnej štvrtiny. Potom sme si už vedenie udržali aj do konca, aj keď sme sa nevyhli kritickým chvíľam, napríklad keď domáci znížili na 51:53, no aj toto sme ustáli! Dve minúty pred koncom sme už pomali začínali veriť, že titul sa môže stať skutočnosťou. Skutočné oslavy a vyvrcholenie radosti prišiel až po záverečnom klaksóne, keď sa na palubovku s hráčmi dostali aj komárňanskí priaznici, ktorí verili v zlato, veď vlastne kvôli tomu merali cestu do Prievidze za svojimi miláčikmi! Oslavy potom nemali konca kraja, celé KOmárno prijíma doteraz graulácie nielen zo Slovenska, ale prakticky z celého sveta! Ohlasy na premiérový zisk titulu sú obrovské! A napokon ani neskorá nočná hodina neodradila niekoľko stoviek priaznivcov, aby svojich hrdfinov prioítali doma! Už pred Komárnom sa stretla kompletná skupina komárňanských áut, ktorá prišla z Prievidze, aby spoločne v kolóne doprevádzali mikrobus s našimi chalanmi trúbiac naprieč celým mestom s cieľom pred športovou halou! Tam už nastala ďalšia vlna osláv z fanúšikmi, ktorí fandili svojmu tímu v rodnom meste, či už v baroch pred obrazovkami, alebo v pohodlí domova v obývačke. Veriť sa oplatilo a šampanské tieklo potokom a striekalo do enornmých výšok zo striech áut, na ktorých naši basketbalisti vystúpili pred oslavujúci dav plný pozitívnych emócií! Na tento titul si budeme ešte dlho pamätať a užime si ho! Ďalšia sezóna je ešte ďaleko, teraz sa sústreďme na oslavy, ktoré si naši hráči zaiste zaslúžia! Mužstvo, ktoré bolo počas celého ročníka ako jedna veľká rodina, zdobil celú sezónu nezlomný charakter, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci! Bravó, chlapci, predviedli ste niečo neuveriteľné a slzy šťastia nám poniektorým stekajú z tváre aj doteraz! Veľké ĎAKUJEME a GRATULUJEME! Ste hrdinovia! Komárno, do toho!

Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o.
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE