8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

O majstrovi sa rozhodne v sobotu v Prievidzi!

15.05.2015

O majstrovi sa rozhodne v sobotu v Prievidzi! 6.FINÁLE: MBK Rieker COM-Therm Komárno - BC Prievidza 85:90 (18:28, 41:44, 65:64), stav finálovej série - 3:3.
Domáci mohli v prípade víťazstva rozhodnúť o svojom titule na komárňanskej palubovke a tak aj začali. Po štyroch bodoch Biliča sme viedli 4:0 a až potom sa presadil zadnik. Aj v 4.minúte sme vyhrávali ešte 10:7, no Batina trojkou vyrovnal a nasledovali dve vyrovnané minúty. Dvojkou Batinu sa však prvýkrát hostia od nás odpútali na 18:13, čo umocnil košom s faulom Baťka. To už svietil v 8.minúte na ukazovateli skóre stav 13:21 v náš neprospech, čo zmenil až strelec prvej štvrtiny Bilič a následne aj Bannister. Stav bol síce 18:23, no záverečné slovo v prvej časti hry mali hostia, ktorí svoj náskok natiahli až na rekordných desať bodov. Prucú štvrtinu sme odšatrovali trojkou Bannistera, ktorá nás nakopla k obratu. Trojka Jankovića náš priblížila na 26:30, aby Kratochvíl znižoval na 28:30. Našu skvelú sériu 11:0 sme zakončili trestnými hodmi Bannistera, keď sme v 15.minúte už viedli my 32:30. Vo vedení sme však boli len chvíľku, pretože stačili dva naše nepremenené útoky a Prievidza to potrestala. O minútu sme po bodoch Vasiliča aMariča už opäť prehrávali 32:36. V poslednej minúte prvého polčasu sme ešte prehrávali aj 38:44, no trestnými hodmi sme skresali stratu na tri body a výhľad do druhého polčasu bol optimistický.
Po veľkej prestávke ukázal presnú mušku Janković, ktorý siedmimi bodmi v rade otočil vývoj duelu a v 23.minúte sme vyhrávali najvyšším rozdielom v zápase 50:45. Tak ako sme očakávali, hostia zabrali a trojka Mariča znamenala vyrovnanie na 50:50. Potom nasledovali dve rýchle trojky striedajúceho Klariča a v polovici tretej štvrtiny viedla opäť Prievidza 56:53. Zápas sa prelieval z jednej strany na druhú, čo potvrdil aj štyrmi bodmi Bilič, ktorý znova otočil na 57:56. Prakticka až do konca štvrtiny sa mužstvá striedlai vo vedení a napokon sme na malú prestávku odchádzali s jednobodovým vedením my. Igrutinovič potom ešte zvýšil na 67:64 pre nás, ale nasledujúce minúty zastihli zverencom Krunoslava Krajnoviča vo veľkej pohode. Za tri minúty hry a stav vyrovnal na 69:69 a keď päť minút pred koncom zaznamenal Jašš trojku na 74:69 pre hostí, začalo to byť vážne. Domácim sa nedarila streľba a naopak, Prievidza využívala našu streleckú nemohúcnosť a pomaly pridávala bod po bodíku. Tento jav znamenal, že sme štyri minúty pred koncom prehrávali 69:79. Potom sme Biličom znížili na 72:79, Vasilič trestnými hodmi a najmä Jašš svojou druhou trojkou natiahol v 38.minúte náskok svojho tímu na 84:72 a vedeli sme, že je to zlé. Igrutinovič vykresal pre Komárno iskierku nádeje trojkou dve minúty pred koncom na 79:86 a následne strelecky disponovaný Janković znížil minútu pred koncom na 81:87, ale loptu mali hosti.a Zadnik však nepremenil ani jedne nariadený trestný hod, no z protiútoku sme trojku nedali, preto stav 81:87 zostal v platnosti. Vasilič svoje trestné hody premenil, no času už zostávalo príliš málo. Stav sme dokázali stiahnuť na konečných päť bodov a po konečnom hvizde znamenal na jednej strane obrovskú radosť, na tej domácej smútok z nevyužitia druhého mečbalu. Máme však ešte jeden, preto do toho a všetci veríme, že do tretice neprehráme a v sérii, kde je už ťažké niečo nové vymyslieť, sa budeme tešiť v sobotu my! Komárno, do toho, všetci a na maximum!
Komárno: Bannister 27 (8 asistencií, trestné hody 10/10), Janković 16 (z toho 3 trojky, 8 doskokov), Bilič 16, Igrutinovič 14 (5 doskokov), Alawoya 6 (7 doskokov), Kratochvíl 4, Halada 2.
Prievidza: Vasilič 20 (9 doskokov), Batina 18, Marić 12 (9 doskokov), Baťka 12 (6 doskokov), Marić 12, Zadnik 7, Klarič 6, Jašš 6, Miljković 5, Evans 4, Hovaňák 0.

SUMA - SUMÁRUM:
Áno, čakali sme víťazstvo. Veď kto by ho nečakal, hrali sme s veľkou výhodou domáceho prostredia. Hostia však s nožom na krku zvládli toto stretnutie lepšie a aj jeho záver, hoci sme mohutne finišovali. Hlavne však v žiadnom prípade zbrane neskladajme! Veď stále máme obrovskú šancu na titul! Sme k nemu rovnako blízko ako náš súper! Stav finálovej série je 3:3 a rozhodne sa v sobotu o 19.00 hodine v Prievidzi! A aj keď sa Prievidžania všemožne budú snažiť našu situáciu ešte viac skomplikovať, ako napríklad žiadnym internetovým predpredajom lístkov na rozhodujúci zápas, my to ani tak nevzdáme a prídeme do Prievidze vo veľkom počte! Tak, ako nám celú sezónu robili naši chlapci radosť, urobme im našou účasťou na poslednom zápase sezóny radosť aj my! Titul je stále na dosah, treba zabudnúť na doterajšie zápasy, hrá sa už len jeden! Výhoda domáceho prostredia bude síce na domácej strane, no snáď domáci budú pod väčším tlakom a očakávaním ako naši chlapci. Ako povedal náš úspešný tréner Miljan Čurovič, ak by niekto pred sezónou povedal, že budeme vo finále vyhrávať 3:2 na zápasy a hrať doma, tak by sme mu zrejme neverili. Teraz sa to však stalo skutočnosťou a jeden zápas nás delí od zisku historického titulu! Veď do tretice všetko dobré, nie? Takže hor´sa na Hornú Nitru, Niké Aréna čaká aj na Komárňanov! Lístkov pre červených je 180, treba si ich vyzdvihnúť buď dnes v Prievidzi pred Intersportom od 15.00 do 18.00 hodiny, alebo v sobotu pred halou do 17.00 hodiny, ostatné lístky budú dané znovu do predaja. Pre Prievidžanov. Naše lístky? (!) Zaujímavé... Sobota bude kúzelná a výnimočná! KOMÁRNO, DO TOHO!

Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o.
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE