8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Od titulu nás delí jediný zápas!

07.05.2015

Od titulu nás delí jediný zápas! 4.FINÁLE: MBK Rieker COM-Therm Komárno - BC Prievidza 90:70 (26:16, 57:25, 77:46), stav finálovej série - 3:1 pre Komárno.
Komárno začalo famózne a o trojkách Jankovića a Alawoyu viedlo 6:0. To však ešte nebolo všetko, pretože hosťujúci tréner si musel už v 4.minúte zobrať oddychový čas. To sme vyhrávali 10:0 a sériu 12:0 sme zavŕšili ešte dvojkou Biliča. Až potom sa presadil Batina, ktorý svoju trojku zopakoval ešte raz a bolo v 7.minúte 12:6. Následne však rovnakým spôsobom odpovedal Bilič, no v 8.minúte bol stav "len" 17:11. Teraz už vieme, že to "len" bolo skutočne chvíľkové, pretože priebežný stav sme od tohto momentu neustále zvyšovali. V 9.minúte nás Bannister dostal opäť na dvojcifernú hranicu a vyhrávali sme 24:14. Až v druhej štvrtine sa však spustil ten ozajstný komárňanský uragán. Dve trojky Kozlíka naštartovali našu výnimočnú ofenzívu a keď ho podporil aj spoza perimetra Bannister, v 13.minúte sme vyhrávali senzačne 37:16 a diváci boli vo vare. Náš heroický výkon však neustával a súpera sme našimi bodmi a skvelou obranou zrážali do kolien. Trojky sme dávali ako na bežiacom páse a hostia sa nestačili diviť, čo s nimi náš tím robí. Na začiatku druhej polovice druhej periódy sme vyhrávali neuveriteľne 47:17! Za stavu 49:25 si však predsa len musel vziať time - out aj náš tréner, no hneď po ňom sme sa vrátili do svojich koľají a drvili sme súpera aj naďalej. Už v polčase sme vyhrávali 57:25, čo je na finálový zápas skutočne netradičné číslo.
Takticky samozrejme stačilo tento vývoj kontrolovať a dá sa povedať, že tento systém hry sme nastolili hneď na začiatku tretej štvrtiny. Košom Biliča sme však najprv ešte zvýraznili naše vedenie na najvyššie v zápase, keď sme v 22.minúte vyhrávali 62:27. Potom sme vývoj duelu len kontrolovali a súpera sme nepúšťali pod tridsať bodov, za čo patrí našim chlapcom veľká pochvala a uznanie. Stalo sa tak až v 27.minúte, kedy Prievidza znížila na 66:40 z nášho pohľadu, no stále sme mali komfortný náskok nadobudnutý najmä v prvom polčase. Potom však prišli dve trojky Bannistera a jedna Haladu, čím sme sa opäť dostali na úroveň najvyššieho rozdielu v stretnudí. V 29.minúte sme vyhrávali 75:40 a míľovými krokmi sme kráčali k finálovému mečbalu. Nasadenie bolo obrovské, z komárňanskej strany prežíval zápas každý v športovej hale. A to aj napriek tomu, že sme v záverečnej štvrtine mierne poľavili, no keď prídame trochu nadnesene, že sme si to mohli dovoliť, nebudeme ďaleko od pravdy. V polovici periódy bol stav 81:57 pre Komárno a výsledok malo pevne v rukách. Postupne sa na domácej strane dostali k slovu aj všetci hráči, ktorí boli v tomto dueli na súpiske a zahral si každý. Výsledok sme s prehľadom udržali a po dvadsaťbodovom víťazstve sme právom mohli oslavovať obrovský a výrazný triumf v tomto stretnutí. Možno aj trocha nečakaný, ale zaiste úplne zaslúžený! Bravó chlapci, poďme zvládnuť aj posledný krok!
SUMA - SUMÁRUM:
Kto čakal vyrovnaný zápas, musel byť sklamaný. Pravda, komárňanským fanúšikom to absolútne nevadilo, keďže domáci predviedli priam exhibičný výkon v tomto finálovom zápase! Už v polčase sme dali toľko bodov, koľko v Prieviodzi za takmer celý zápas. V polčase sme vyhrávali o viac bodov, ako dal náš súper dokopy. Polčasové vedenie o 32 bodov bolo priam rozprávkové, ktoré začalo našou sériou 12:0. Tréner hostí si nevedel dať rady so svojimi zverencami, ktorí púšťali našich chlapcov do vyložených streleckých pozícií a porazili sme ich našou silnou zbraňou - streľbou za tri body. A keď sa k tomu pridala naša vynikajúca obrana, dá sa povedať, že už po polčase bolo prekvapujúco rozhodnuté! Hostia sa nestačili diviť, čo s nimi predvádzajú zverenci MIljana Čuroviča a najvýraznejšie sme vyhrávali v pomere 75:40, čo je na to, že sa hrá finále, skutočne nevídané. Séria však ešte nie je na konci a hoci máme senzačné tri majstrovské mečbaly, všetci si uvedomujeme, že posledný krok býva najťažší. Vedieme vo finále 3:1 na zápasy a stačí nám vyhrať ešte jeden z troch duelov. Prvú možnosť budeme mať už túto sobotu. Zápas v Niké Aréne sa začína o 19.00 hodine už túto sobotu. A čo ak bude známy majster už cez víkend? Preto celé Komárno, podporme našich basketbalistov svojou účasťou aj osobne! Komárno, do toho!
Komárno: Bannister 18 (z toho 4 trojky, 9 asistencií), Janković 15 (z toho 3 trojky, 5 asistencií), Igrutinovič 13 (8 doskokov), Bilič 12, Alawoya 9 (7 doskokov), Halada 9 (5 doskokov), Kratochvíl 7 (5 doskokov), Kozlík 6, Marchyn 1, Maslík 0, Jurčina 0, Slezák 0.
Prievidza: Klarič 12, Marič 11 (6 doskokov), Baťka 9, Evans 9, Batina 6, Hašan 6, Zadnik 5 (5 asistencií), Jašš 5, Vasilič 4, Hovaňák 3, Miljkovič 0.

Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o.
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE