8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Sme vo finále, predpredaj je v piatok!

15.04.2015

Sme vo finále, predpredaj je v piatok! Piaty semifinálový zápas: MBK Rieker COM-Therm Komárno - BK Inter Incheba Bratislava 92:87 (21:27, 43:43, 62:67), konečný stav série - 4:1, Komárno postúpilo do finále Eurovia SBL!
Nervozita bola zo začiatku najmä na strane domácich. Veď to boli práve oni, ktorí "museli" a kvalitný a zdatný súper chcel v Komárne jednoznačne vyhrať. Aj preto sme nezačali práve najlepšie a hostia povzbudení domácim vysokým víťazstvom sa postarali o svoj priaznivý úvod najmä pre nich do súboja o všetko. Po bodoch Rančíka tak viedol Inter v 2.minúte už 6:2 a aj keď Alawoya spod koša znížil na 7:8, v ďalších minútach mali viac z hry hostia. Tí nás dlho nepustili do vedenia, navyše Parker v polovici štvrtiny zvýšil náskok zverencov Olega Meleščenka na 17:11. Hostia povbudení týmto priebehom nabrali istotu a do konca prvej štvrtiny dokázali Kuffom a koši s faulom Babiča vyhrávať v 9.minúte už 25:15. V závere periódy stihol Bannister aspoň trestnými hodmi stiahnuť stratu na šesť bodov a tak sme mohli ísť do druhej časti hry s nádejným výsledkom. Ten sme držali aj v 13.minúte, kedy sme prehrávali iba 25:29, škoda, že sme potom nepremenili ani jeden strestný hod a dve otvorené strely. Inter to pochopiteľne využil a bodmi Rančíka vyhrával 35:27. Potom však v 16.minúte padla trojka Jankovićovi na 30:35 a začala sa honba za obratom. A priblížili sme sa k nemu dve minúty pred koncom polčasu trojkou Bannistera na 38:41 a aj jeho trestnými hodmi na 40:43, kedy si hostia zobrali oddychový čas. Ten však v záverečných sekundách viac pomohol nám a posledný útok sme mali k dispozícii my. Ten sme premenili po trojke Haladu a tak sme sa v hodine dvanástej dotiahli súperovi na egál po obrovskej radosti domácich priaznivcov!
Druhý polčas sme začali omnoho lepšie ako ten prvý a po koši s faulom Alawoyu sme sa dostali v 23.minúte do vedenia 50:47 a zdalo sa, že sme definitívne otočili. No pre túto chvíľu sme sa mýlili, pretože Rančík dal trojku a po následnej našej strate ho napodobnil Parker a za niekoľko sekúnd sme opäť prehrávali 50:53. Inter opäť chytil istotu a viedol v 27.minúte po koši Kuffu 61:54 a s domácimi to nevyzeralo dobre. Aj v závere štvrtiny sme prehrávali 60:67 a do poslednej časti hry sme vstupovali s mankom piatich bodov. To sme však za poldruha minúty zmazali a trojka Bannistera znamenala vyrovnanie na 67:67. Nasledoval tuhý boj o každú loptu, každý doskok a každý bod. Mužstvá sa striedali vo vedení a päť minút pred koncom viedol ešte Inter po bodoch Udriha 80:78. Bannister však v 37.minúre vyrovnal na 80:80 a vzápätí výborne asistoval pod kôš Alawoyaovi, ktorý zavesil a dostal náš tím po dlhom čase do vedenia 82:80 a diváci boli vo vare! Komárno aj naďalej v ofenzíve ťahala tátop naša zámorská dvojica a keď sme minútu pred koncom po skvelej práci v obrane viedli 88:82, verili sme v postup do finále! Udrih nás však na chvíľu schladil trojkou, ktorou upravoval na 88:85 a pri stave 90:87 hádzal Rančík 35 sekúnd pred koncom ešte jeden trestný hod. Ten však nepremenil a Bannister spečatil dvojkou naše víťazstvo a tým aj náš postup do senzačného finále po víťazstve nad úradujúcim majstrom 4:1 na zápasy vo vynikajúcej atmosfére komárňanskej športovej haly!
Komárno: Bannister 33 (z toho 3 trojky, 8 asistencií), Alawoya 20 (14 doskokov), Igrutinovič 17 (10 doskokov), Bilič 8, Janković 6 (8 doskokov), Kozlík 5 (5 doskokov), Halada 3, Kratochvíl 0, Stojanov 0.
Inter: Rančík 21, Parker 14, Udrih 13, Sedmák 10, Babić 7, Kuffa 7, Milosevič 4, Bílik 4, Starosta 3, Graham 2, Ward 2.

SUMA - SUMÁRUM:
Naše predsezónne ciele sme do bodky nielen naplnili postupom do semifinále, ale vyradením úradujúceho majstra z Interu a postupom do finále sme ich aj grandiózne prekročili! Mnoho fanúšikov sa zhodlo, že tento zápas bol pre Komárno a zároveň aj celú sériu kľúčový. Domáci ho zvádli famózne a postúpili tak do vytúženého finále a našim finálovým súperov bude BC Prievidza. Piaty zápas bol skutočne "o nervy". Hostia dlho viedli, naši chlapci však trpezlivo čakali na svoju príležitosť. A tá prišla najprv v poslednej sekunde prvého polčasu, keď Halada trojkou vyrovnal dovtedy nepriaznivý stav a potom v druhom polčase. Najskôr sme sa dostali do vedenia Alawoyom na 53:50 a zdalo sa, že sa otáča zápas natrvalo. Hostia nám však dali za tri sekundy dve trojky a na definitívny obrat sme si museli počkať. Ten prišiel až v záverečnej štvrtine, kedy sme obrovským úsilím získali vedenie na svoju stranu a nebudeme si klamať, obrovskú zásluhu na nej mal Bannister, ktorý zobral zodpovednosť do vlastných rúk a jeho bodmi a asistenciami Igrutinovičovi a Alawoyovi sme sa dostali do vedenia a udržali si ho až do záverečného klaksónu. Podobné spontánne oslavy, aké sa konali po našom víťazstve, sme v Komárne už dlho nezažili! Búrali sa reklamné bariéry, preskakovalo sa zábradlie, aby mohli byť komárňanskí fanúšikovia čo najbližšie k svojim hrdinom! Vyradili sme majstra z Bratislavy a zahráme si o titul majstra Slovenska! Čo viac si priať! Už len to, aby sme podobnú radosť zažili aj na konci finálovej série hranej na štyri víťazné stretnutia. To prvé je na programe budúcu sobotu 25.apríla 2015 o 18.00 hodine v Prievidzi. A že nás tam bude dosť, ani netreba debadovať! Komárno, do toho!

!!! PREDPREDAJ UŽ TENTO PIATOK !!!

Basketbalový klub MBK Rieker COM-Therm Komárno informuje fanúšikov a záujemcov o kúpu lístkov na finálové zápasy s BC Prievidza, že predpredaj lístkov sa uskutoční v piatok 17.4.2015 v športovej hale od 17.00 do 19.00 hodiny. V tomto termíne je možné zakúpiť lístok na zápasy 29. apríla 2015 ako aj na ďalší domáci zápas ktorý sa odohrá 6.mája 2015.

Majitelia permanentiek, ktorí si musia takisto zakúpiť vstupenku, pretože ich permanentky už neplatia, však majú rezervované miesto na sedadle, na ktorom sedeli ako majitelia celoročnej permanentky.