8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

O majstrovi sa rozhodne v sobotu v Komárne!

30.05.2013

O majstrovi sa rozhodne v sobotu v Komárne! BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 78:74 (13:29, 35:44, 61:60), stav finálovej série - 3:3.
Komárno začalo duel ako z veľkej knihy. Historicky najviac komárňanských fanúšikov, ktorých bolo takmer 400, hnalo svojch miláčikov dopredu už polhodinu pred duelom. Prvý kôš dal, ako už pomaly tradične, Kratochvíl a po ďalšej dvojke Thompsona sme viedli 4:0. Až potom otvorili svoj účet aj domáci, no Komárno pridalo na dôraze, čoho výsledkom bolo neustále zvyšovanie nášho náskoku. Veľkou mierou sa o ňu pričinil Lowe, ktorý umne dirigoval svojich spoluhráčov a rozdával im presné lopty. Najprv ich využíval Thompson, ktorý zvyšoval v euforickom komárňanskom úvode už na 19:9. A to plynula len 6.minúta stretnutia. Do hry správne naskočili všetci naši chalani a skóre neustále narastalo v náš prospech. Cez desaťbodovú hranicu sme sa dostali tri minúty pred koncom, keď peknú akciu na "jeden dotyk" zakončil Bílik. Úplnú prevahu zverencov Františka Róna v týchto fázach zvýraznil svojou druhou trojkou Kozlík, čím zároveň s klaksónom upravoval na rozprávkových 29:13 pre Komárno po prvej štvrtine! Ani druhá časť hry nezačala inak. Poľahky sme dávali body, kým domáci sa nevedeli trafiť ani z vyložených príležitostí. Aj preto skóre narastalo v náš prospech až rekordne rýchlo a v 15.minúte sme vyhrávali najvyšším a zároveň rekordným finálovým rozdielom 40:17! Hrali sme uvoľnene, kým Inter bol bezradný. Aj za stavu 40:21 v 16.minúte sme mali hneď tri príležitosti premeniť ľahké koše, no nepadli nám, aj keď diváci ich už videli v interistickom koši... Zverencom Aramisa Nagliča stačilo malé zaváhanie Komárna a za stavu 40:25 pre Komárno si náš kouč musel zobrať oddychový čas. Domáci vycítili šancu, našim to už nepadalo tak, ako zo začiatku. Manko Interu sa čoraz viac scvrkávalo, až sa im podarilo dostať sa ešte do záveru prvého polčasu pod desaťbodovú hranicu. A to už bol klub z hlavného mesta opäť v hre. Do šatní sa odchádzalo za stavu 35:44 v neprospech domácich, no bolo badateľné, že hra Interu graduje.
Verili sme, že sa naši chalani do druhého polčasu otrasú a začnú tretiu desaťminútovku tak, ako sme začali tento duel. Útlm z komárňanskej strany však pokračoval. Za domácich sa rozohral Rančík a taktiež Tucker, ktorí boli miestami nezastaviteľní. Karta sa tak obrátila, našim chlapcom do koša nepadlo takmer nič a Inter bol neomylný. Do vedenia sa však dlho dostať nevedel. Hoci len s námahou, ale predsa, držali sme si stále vedenie, aj keď sa stále čoraz viac skresávalo. Pomôcť nám mala trojka Lowa v 26.minúte, kedy sme zvyšovali na 55:46, no nestalo sa tak. Z krízy sme nevykĺzli, pretože domáci boli nadmieru rozbehnutí. Bílik potom zvýšil na 59:54, ale záver tretej štvrtiny patril žlto-čiernym. Tí sa na nás nielen dotiahli, ale dostali sa aj do vedenia v 29.minúte 59:58. Od tohto momentu držal opraty stretnutia vo svojich rukách Inter. Počas celej štvrtej periódy sme len doháňali náskok Bratislavčanov, ktorý síce nebol veľký, ale i napriek tomu nás stálo mnoho síl zakončiť každučký útok. Naša snaha však slávila v 37.minúte úspech, keď sme sa po bodoch Simpsona dostali na rozdiel jedného bodu v pomere 69:68. Útok domáci nezakončili a my sme mohli ísť do vedenia. Stratili sme však loptu, čo domáci kruto potrestali. Miloševič trafil trojku a keď sme z následného útoku spod koša nedokázali vystreliť, Tucker nám z protiútoku dal ďalšie body spoza perimetra a stav bol zrazu 75:69 pre Inter. Potom sme ešte v poslednej minúte znížili na 72:75, no Šoška svoj trojkový pokus nepremenil, aj keď každý videl, že lopta mala ten správny smer... V naháňačke trestných hodov už domáci z rúk ťažko vydolované víťazstvo z rúk nepustili a sériu tak zázračným spôsobom vyrovnali na 3:3. O bezprostredných pocitoch hráčov, realizačného tímu a v neposlednom rade fanúšikov po skončení duelu ani netreba hovoriť. Sklamanie bolo veľké, titul bol na dosah už v Bratislave. Ideme však ďalej, jeden zápas ešte musíme zvládnuť!
SUMA - SUMÁRUM:
Ešte aj v týchto chvíľach v nás rezonuje tento duel, ktorý v našich mysliach zostane ešte veľmi dlho. Už sme sa videli na najvyššom stupienku po skončení duelu, veď pri našom vedení v 15.minúte 40:17 to zaiste preblysklo hlavou každému. Aj našim hráčom... Žiaľ, ani tento náskok nám nestačil na víťazstvo. Po šokujúcom priebehu sme napokon s obrovskou ľútosťou museli po klaksóne skonštatovať, že sa o majstrovi rozhodne až najbližšiu sobotu v Komárne. Táto prehra nás mrzí jednoznačne najviac zo všetkých finálových zápasov. Domáci vstali z popola neuveriteľným spôsobom a rovnako zaujímavým štýlom hostia o tento náskok prišli. Napokon sa rozhodovalo až v dramatickej koncovke, kde nám sami Interisti ponúkali šancu na titul, no popri trápení v druhom polčase nám to do koša padalo len veľmi ťažko. Ani v poslednej minúte nám do koša nepadla trojka Šošku za stavu 75:72 pre domácich a tak nám mohli zostať len oči pre plač. Jednoznačne najlepším našim hráčom bol Lowe, ktorý zápas rozohral vskutku znamenite a my sme sa aj vďaka nemu a našej hre mohli prvých pätnásť minút cítiť ako v rozprávke, ako ešte nikdy. Realita však zostala pre nás až príliš krutá. Na sklonené hlavy však nie je čas! V sobotu, teda 1.júna nás o 18.00 nás čaká rozhodujúci zápas o titul majstra Slovenska medzi Komárnom a Interom. Predpredaj vstupeniek na siedmy zápas, ktorý rozhodne o všetkom, je na programe vo štvrtok 30.mája 2013 od 17.00 do 18.00 hodiny v pokladni komárňanskej športovej haly. Celý slovenský basketbal sa teda upiera na sobotu a do Komárna. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť a je viac ako isté, že bude vypredané. Vyhrá basketbalové srdiečko, bojovnosť a túžba získať pre naše mesto prvý majstrovský titul v histórii? Nechajme sa prekvapiť a pripravme pre našich peklo, v ktorom sa budú cítiť ako v nebi! Komárno, do toho!