8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Po neuveriteľnej dráme Inter vyrovnal na 2:2

24.05.2013

Po neuveriteľnej dráme Inter vyrovnal na 2:2 BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 97:95 po predĺžení (21:21, 48:43, 62:63, 83:83), stav finálovej série - 2:2.
Už z úvodných útokov bolo jasné, že komáňanský tím sa otriasol z predošlej domácej prehry a sústredí sa už plne len na stredajší duel v HANT Aréne. Z prvých dvoch útokov bol úspešný kapitán Kratochvíl a vyhrávali sme 4:0. Domáci potom Sedmákom vyrovnali, no po treťom koši Kratochvíla sme na začiatku 5.minúty viedli opť 8:4. Zápas sa rozbiehal v útočnom duchu, čo podčiarkol trojkou Lowe a držal náš tím vo vedení aj v 6.minúte v pomere 11:7. Hostia ani raz nepustili Interistov v prvej štvrtine do vedenia, no Rančíkom sa im v poslednej minúte podarilo vyrovnať na 21:21. Na úvod ďalšej časti hry si domáci dali väčší pozor. Najmä Delič spod koša dostal svoj tím do vedenia, ktorý bol v 13.minúte za stavu 28:25. Následne však vyrovnal Simpson a vyrovnaný boj a každý centimeter na palubovke pokračoval. Potom zaznamenal senzačný úsek náš Stevens, ktorý desiatimi bodmi po sebe od 15. do 18.minúty otočil vývoj stretnutia a dostal červeno-bielych do vedenia 40:35! Na oplátku najprv znižoval dve minúty pred koncom prvého polčasu Graham trojkou na 38:40, aby Stevensa napodobnil do bodky Rančík a sám otočil vývoj stretnutia svojimi desiatimi bodmi, z toho dvoma trojkami, keď tú poslednú zaznamenal s klaksónom. A práve päťbodové vedenie Interu bolo dosiaľ najväčšie v doterajšom priebehu tohto dramatického zápasu.
Za minútu hry druhého polčasu však Stevens s Thompsonom vyrovnali na 48:48 a mohol pokračovať tuhý boj, ktorý sa do bodky podobal tomu z prvého polčasu. Domáci v priebehu tretej štvrtiny vždy viedli o kôš, aby sme vždy odpovedali vyrovnávajúcimi bodmi. Zmenila to až trojka Lowa v 27.minúte, kedy sme sa po dlhej odmlke dostali do vedenia 58:57. Potom sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, ale posledné slovo v tejto peróde mal Simpson. Svojou trojkou naklonil misky váh na komárňanskú stranu a v nastolenom trende zverenci Františka Róna pokračovali aj v štvrtej štvrtine. Obrovská radosť vytryskla na strane MBK Rieker v 33.minúte, keď Bílik trojkou zvyšoval na 70:65 pre nás. Potom však zodpovednosť na svoje plecia zobral Tucker s Rančíkom a ich bodmi domáci päť minút pred koncom viedli 71:70. Potom mužstvá čakali na chyby súpera, body pribúdali rovnomerne na oboch stranách, no stačila jedna naša chyba a domáci sa dostali do vedenia 81:78. Minútu pred koncom potom znižoval Simpson na 80:81 z nášho pohľadu a čakali sme, či Miloševič pri poslednom útoku Bratislavčanov premení šesť sekúnd pred koncom trestné hody. Tie premenil a počas oddychového času našich viedol Inter 83:80. V riadnom hracom čase nás spasil trojkou Simpson  a na obrovskú radosť všetkých Komárňanov v emočnom závere sa predlžovalo za stavu 83:83!
V extra porcii piatich minút sme začali košom s faulom Stevensa, no trestný hod nepremenil a viedli sme 85:83. Po následnom útoku Interu premenil svoj trojkový pokus Miloševič na 86:65 a keď sme nepremenili náš následný útok, domáci nás potrestali ťažkou trojkou Tuckera na 89:85. Dve minúty pred koncom predĺženia dal svoje prvé body Garnett po útočnom doskoku zverencov Aramisa Nagliča a domáci viedli 92:86 a zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže prišla trojka Bílika, dvojka Stevensa a Lowa a 18 sekúnd pred klaksónom sme znižovali na 94:93 pre Inter. Záverečná bitka v podaní trestných hodov vychádzala lepšie Interu, no keď 5 sekúnd pred koncom Miloševič nepremenil druhý trestný hod, za stavu 97:95 sme mali loptu. Tú sme však do koša neumiestnili a tak sme sa po obrovskej dráme museli z ihriska porúčať ako porazení, no z pohľadu vývoja stretnutia si ani jendo mužstvo nezaslúžilo prehrať. Žiaľ, šťastie sa priklonilo k domácim, ktorým sa podarilo vyrovnať stav finálovej série na 2:2. Komárno však podalo výborný výkon, za ktorý sme na našich chalanov hrdí! A ideme ďalej!
SUMA - SUMÁRUM:
V tomto zápase nemôžeme komárňanským basketbalistom vytknúť tamer nič. Rozhodovali úplné maličkosti, štatistické ukazovatele oboch kolektívov totiž boli vzácne vyrovnané. Počas celého duelu si ani jedno mužstvo nedokázalo vypracovať rozhodujúci náskok, najvyšší rozdiel bol päťbodový, aj keď v jednom okamihu viedli domáci v predĺžení o šesť bodov. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú a nik si veru netrúfol predpovedať konečný výsledok. Ten sa však stanoviť musel a po premenení jedného trestného hodu Miloševiča ho uzavrel na 97:95, keď sme vo zvyšných piatich sekundách už nedokázali vystreliť. Zápas to však bol ako remeň a držal vyše 3000 divákov v napätí až do poslednej sekundy. "Hrobárovi z lopaty" ušli v priebehu duelu obe mužstvá, napokon sa viac šťastia priklonilo na bratislavskú stranu. Odohrali sme výborný zápas s kvalitnou streľbou a aj doskokmi. V nadstavenom čase sme však neustrážili trojkový oblúk a Miloševič s Tuckerom nás potrestali v tom najnesprávnejšom čase. Ale séria ešte nekončí, ba podľa niektorých odborníkov až teraz začína...! Stav finálovej série je 2:2 a všetko sa už teraz sústredí na juh Slovenska. Piaty zápas je na programe v komárňanskej športovej hale v sobotu so začiatkom o 18.00 hodine! Predpredaj lístkov na sobotný zápas bol tradične vo štvrtok od 17.00 do 18.00 hodiny v pokladni športovej haly v Komárne a podľa predaných lístkov je už teraz jasné, že nás čaká opäť pekelná atmosféra. Pôjde o prvý finálový mečbal, pretože kto zvíťazí v sobotnom dueli, bude už len jedno víťazstvo od majstrovského titulu. Všetci Komárňania zaiste vedia, kde je ich miesto v sobotu o 18.00 hodine! Smer športová hala v Komárne! Komárno, do toho!