8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Fantastické, vyhrali sme aj na Interi!

16.05.2013

Fantastické, vyhrali sme aj na Interi! BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 72:73 (21:16, 43:34, 58:49), stav finálovej série - 0:2.
Viac ako dvesto komárňanských divákov bolo najprv svedkom efektného predstavovania oboch mužstiev, aby sa ako prvý za neustálej podpory fanúšikov Komárna zapísal do streleckej listiny Kratochvíl. V 3.minúte však po Garnettovej trojke Inter otočil a dostal sa do vedenia 7:4. A keď v polovici prvej štvrtiny Tucker pridal ďalšiu trojku, domáci viedli už 13:8. Pod košom však zapracoval Thompson a jeho dva koše znamenali úpravu stavu na 13:12. Domáci však mali viac z hry a po zbytočných stratách našic hráčov sa zverenci Aramisa Nagliča dostali v 8.minúte opäť do vedenia 17:12. Potom sme síce štymi bodmi Stevensa upravili na 17:16, no záver patril Interu a ovládol tak prvú štvrtinu. Druhú časť hry sme začali lepšie. Po dvoch minútach hry sme sa dostali po trojke Stevensa do vedenia 26:25, no náš súper sa rýchlo spamätal. Úspešne sa presadil dvakrát po sebe Rančík a v 14.minúte viedli domáci 31:26. Komárno však nedovolilo súperovi uniknúť na výraznejší rozdiel, proti bol Kozlík, ktorý znižoval trojkou, ale domáci mali aj naďalej mierne navrch. Vypadla nám streľba a stačila hluchá trojminútovka na to, aby sme Bratislavčanov posadili na koňa. Keď v 19.minúte zavesil Rančík, domáci vyhrávali už 43:32 a s hosťami to nevyzeralo dobre. Pomohla nám veľká prestávka, kde sa komárňanskí hráči upokojili a mali možnosť zmeniť niektoré herné prvky, aby sme zabránili uragánu zo strany tímu z hlavného mesta.
Hráči si zobrali slová trénera v šatni k srdcu a na ihrisku to bolo aj vidieť. Zmenili sme obranu, čím sme domácich nepúšťali zvyšovať ich náskok. My sme sa však takisto chvíľku trápili v koncovke, čo sa pokúsil zmeniť Bílik, ktorý znižoval v 23.minúte na 37:45 z nášho pohľadu. To však ešte nebolo všetko, bodoval aj Lowe z ťažkej pozície a keď v 25.minúte Bílik svoj trojkový pokus premenil, na ukazovateli skóre svietil stav 48:44 pre Inter. Potom sme však za minútu inkasovali lacné koše a trojka Rančíka znamenala zvýšenie domáceho náskoku na 54:44. Zverenci Františka Róna sa však príkladne nevzdávali a Lowe znižoval na 54:49 z pohľadu domácich a Inter si bral time-out. Ten im pomohol a záver štvrtiny zvládol lepšie. Záverečnú štvrtinu začali lepšie Bratislavčania, keď v 32.minúte premenil trojku Miloševič, domáci viedli už 61:50... A hoci Kozlík následne premenil trojku, rovnako tak urobil Tucker na 64:53. Na ďalšiu trojku Kozlíka však už domáci nedokázali odpovedať a keď bodoval aj Stevens, v 34.minúte sme upravovali na 64:58 a boli sme opäť v hre! Ba čo viac, Kozlík svojou piatou trojkou znižoval na 61:64 z komárňanského pohľadu a hneď to bolo veselšie. Štyri minúty pred koncom potom Garnett premenil svoj pokus spoza perimetra a upravoval na 69:61 a zdalo sa, že si víťazstvo domáci ustrážia. Za necelé dve minúty však prišli až tri dvojky Lowa za sebou, čím sme vyrovnali na 69:69 dve minúty pred koncom! Komárno v týchto chvíľach sršalo energiou a obrat bol na spadnutie. Domáci nevedeli skórovať, aktívna obrana hostí slávila úspech. Po dvoch premenených trestných hodoch Dubovského sme sa konečne dostali do vytúženého vedenia 71:69 pol minúty pred koncom! Vrchol bezradnosti Interu predviedol Rančík, keď svojimi krokmi katapultoval náš tím k víťazstvu. Kozlík premenil len jeden trestný hod a následne po ďalšom taktickom faule Lowe prvý premenil na 73:69 a umne druhý nedal päť sekúnd pred koncom. Domácim to už však nič neriešilo a ani trojka Tuckera v poslednej sekunde, keď nebránený skóroval. Parádny záver pre Komárno, oslavy z víťazstva o jeden jediný bod mohli začať. Senzačné chalani, vo finále vedieme už 2:0 na zápasy!
SUMA - SUMÁRUM:
Hodnotenie zápasu v stručnosti - kto nevidel, neuverí a môže ľutovať! Hoci Komárno ťahalo takmer tri štvrtiny duelu za kratší koniec, nedovolilo Bratislavčanom získať si výraznejšie vedenie, čo sme v poslednej časi hry využili. Hoci sme ešte aj štyri minúty pred koncom prehrávali 69:61, prišla neuveriteľná séria 14:0 a v posledných sekundách sme už viedli my 73:69! Opäť sa potvrdilo, že naši chalani sa nevzdávajú za žiadneho stavu a to aj napriek tomu, že aj v stredu mali namále... Vzchopili sme sa najmä Kozlíkovými trojkami a jeho zavelením do útoku a k obratu. Ostatní jeho spoluhráči sa k nemu pridali perfektným výkonom a napokon sme otočili senzačne zápas! V druhom polčase nám vyšiel prechod na zónovú obranu, s ktorou si Ineristi nevedeli rady a aj pri ich útokoch si loptu podávali ako horúci zemiak, pretože nik z interistických hviezd nedokázal na seba zobrať v rozhodujúcej chvíli zodpovednosť. To bola voda na mlyn pre našich chlapcov, ktorí trpezlivo čakali na svoju chvíľu a tá aj prišla. Dôležité a vyrovnávajúce body Lowa, či Dubovského trestné hody v závere, alebo aj Stevensova a Thompsonova práca pod košom sa pričinili o to, že sa celá komárňanská basketbalová obec spoločne so všetkými hráčmi, realizačným tímom a samozrejme fanúšikmi sa mohli radovať z mimoriadne cennej výhry v HANT Aréne! Vyhrávame 2:0 a tretí zápas finálovej série sa hrá v sobotu v Komárne. Predpredaj na tretí finálový duel bude vo štvrtok od 17.00 do 18.00 hodiny v pokladni športovej haly v Komárne! Duel sa začína v sobotu o 18.00 hodine a že to bude "peklo", to vieme všetci! Komárno, do toho!