8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Inter takmer bez šance, vo finále vedieme 1:0!

13.05.2013

Inter takmer bez šance, vo finále vedieme 1:0! MBK Rieker Komárno - BK Inter Incheba Bratislava 99:77 (22:24, 51:44, 83:63), stav finálovej série - 1:0.
Duel sa začal v elektrizujúcej atmosfére hodnej finále. Oba fanúšikovské tábory hnali svojich miláčikov dopredu, čo spočiatku viac vychádzalo hosťom. Hral sa skôr ofenzívny basketbal, ktorý viac vyhovoval hosťom a ovládli dianie v prvej štvrtine. V prvej minúte sme ešte viedli po trojke Bílika 5:2, no rovnakou mincou odpovedal Garnett a Sedmák, čím dostali bratislavský tím do vedenia 12:8 v 3.minúte. Potom sa trafil Dubovský spoza trojkového oblúka a upravoval na 11:12, no v polovici prvej štvrtiny sa po koši s faulom Deliča hostia ujali vedenia v pomere 18:11. Domáci sa dlho nevedeli chytiť, no v nasledujúcich minútach dobre zapracoval pod košom Thompson a jeho body znamenali, že sme dve minúty pred koncom znížili na 18:22. To ešte vyšperkoval Kozlík, ktorý v posledných sekundách znižoval na 22:24 a Komárno chytalo "slinu". Najprv sa však ujali až osembodového vedenia hostia, ktorý Tuckerom a Sedmákom zvyšovali v 12.minúte na 32:24 a v týchto minútach mali prevahu. Potom však zavelili do útoku naši zámorskí hráči. Simpson trojkou upravoval v 14.minúte na 31:34 a komárňanská hala bola vo vare. V 15.minúe ešte viedol Inter 38:31, no potom prišla veľká ofenzívna smršť zverencov Františka Róna. Navyše sa im darilo aj v defenzíve, a tak dve minúty pred veľkou prestávkou Bílik trojkou upravoval a zakončil sériu 14:0 v náš prpsoech, čím na ukazovateli skóre svietil stav 45:38! Do konca prvého polčasu si už domáci vedenie ustrážili, keď ho uzavrel Stevens efektnými dvoma bodmi.
Mimoriadne dôležitý bol vstup MBK Rieker do druhého polčasu. Ten domáci basketbalisti zachytili znamenite a v 22.minúte viedli po bodoch Lowa a Bílika 59:47. V ďalších minútach pridal cenné koše Lowe a aj keď si v polovici tretej štvrtiny musel náš kouč zobrať oddychový čas za stavu 63:55 pre nás, hosťujúce priblíženie sa na dostrel sa nekonalo. Hneď po oddychovom čase sme získali vedenie 71:55, čím sme sa už v v 27.minúte stále viac približovali k vytúženému prvému bodu vo finálovej sérii. Domáca defenzíva pracovala perfektne, ktorú podporovala naša streľba. Ešte do konca štvrtiny sme trojkami Dubovského a Kozlíka získali už dvadsaťbodové vedenie v pomere 81:61! Tucker síce na chvíľku vystrčil rožky a znižoval na 85:68 pre Komárno, bol to len "výstrel do tmy". Nasadenie Komárna slávilo úspech, zakrátko sme si vypracovali náskok 89:68 a už sedem minút pred koncom stretnutia bolo jasné, že Bratislavčania v Komárne v sobotu neuspejú. V závere sme si takticky strážili bezpečné vedenie a aj keď sme nevyužili dva útoky po sebe, mali sme nahraté, preto to až tak nemrzelo. Skóre stretnutia uzavrel úspešnou strelou za tri body náš kapitán Kratochvíl a napodobnil tak Bílika, ktorý sa spoza perimetra nemylíl až štyrikrát z piatich pokusov. Ovácie na počesť MBK Rieker Komárno nemali konca kraja a chalani si ich aj naplno užívali. Bravó, chalani, len tak ďalej!
SUMA - SUMÁRUM:
Spočiatku síce Interistom vyhovovala útočná hra oboch kolektívov, veď aj v 12.minúte viedli ešte hostia 30:22. Potom sme sa však začali sústrediť na obranu. Tá Bratislavčanom veľmi nevoňala a ešte do polčasu sme otočili vývoj skóre, čo bolo z pohľadu našej psychiky veľmi dôležité. A keď sme zachytili aj úvod druhého polčasu a zakrátko sme v ňom vyhrávali už dvojciferným rozdielom, začalo sa rysovať naše prvé víťazstvo v tejto finálovej sérii. Napokon sme ešte do konca tretej štvrtiny natiahli náš náskok na dvadsať bodov a v záverečnej štvrtine sme si bezpečný odstup od súpera s prehľadom držali. Najdôležitešie v tomto dueli bolo, že sa nám od druhej štvrtiny výborne darila naša defenzívna hra. Súpera sme nepúšťali do vyložených streleckých pozícií a po našich protiútokoch a úspešnou streľbou za tri body sme zaťažovali bodové konto Interu čoraz viac. Zabrala naša takzvaná "lavička", aj keď samozrejme pri stabilných výkonoch našich hráčov, ktorí do duelu zasiahli až neskôr, nemožno hovoriť ako o náhradníkoch. Výraznou mierou prispeli k nášmu triumfu, keď dali až 39 bodov oproti interistickým desiatim... Okrem toho sme mali až 35 celkových doskokov, čím sme doskočili takmer dvakrát toľko lôpt ako zverenci Aramisa Nagliča. Prvú finálovú bitku sme vyhrali, nie však vojnu. Séria sa presúva do Bratislavy, kde v stredu o 18.00 hodine nastúpime v HANT Aréne v druhom zápase finále. Jedno je isté - naši chlapci budú potrebovať podporu ako ešte nikdy, veď hráme finále! Komárno, do toho!
Komárno:
Lowe 19, Bílik 16 (z toho 4 trojky, 5 doskokov), Stevens 14 (10 doskokov, z toho 6 v útoku), Thompson 12 (7 doskokov), Kozlík 11, Simpson 10 (5 asistencií), Kratochvíl 7, Dubovský 6, Šoška 4, Stojanov 0.
Inter: Tucker 21 (7 získaných faulov), Sedmák 17 (6 doskokov, 6 asistencií), Skibniewski 11 (trojky 3/3, 6 asistencií), Delič 10, Garnett 8, Graham 4 (7 doskokov), Urland 4, Miloševič 2, Kuffa 0.

Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o.
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE