basketbal
Mapa stránkyMapa stránky RSSRSS SlovenskySlovensky MagyarMagyar

KALENDÁR

Doma Vonku

Helios Alpe Adria Cup


POSLEDNÝ ZÁPAS
AKTUÁLNA TABUĽKA
Mužstvo Z V P %
1. Inter 25 21 4 84
2. Levice 25 15 10 60
3. Lučenec 25 14 11 56
4. Žilina 25 14 11 56
5. Prievidza 25 14 11 56
6. Svit 25 12 13 48
7. Handlová 24 8 16 33
8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28
FACEBOOK

UŽITOČNÉ LINKY

Výlet do Nymburku, príprava na možné finále...

03.05.2013

Výlet do Nymburku, príprava na možné finále... MBK Rieker Komárno zatiaľ nevie, čo na finále proti BK Inter Incheba Bratislava nastúpi. Vedenie klubu zvažuje, či na protest proti rozhodnutiu Hracej komisie Slovenskej Basketbalovej Asociácie nastúpi na finále Slovak Sport.TV basket extraligy, ktorého prvý zápas má byť na programe o týždeň v sobotu 11.mája v Komárne. Komisia totiž rozhodla v prospech Martina Rančíka, ktorý hral v štvrtom stretnutí semifinále v Nitre neoprávnene po troch technických chybách. Bratislavčania však tento spor vyhrali, keď Martin Rančík dostal zanedbateľný trest jedného zápase v prvom finálovom stretnutí. A hoci z právneho hľadiska má Inter všetko v poriadku, takmer celá basketbalová verejnosť na čele s extraligovými klubmi tento počin Interistov odsúdila a prikláňala sa k logickej kontumácii výsledku v prospech Nitry. Tak sa však nestalo a z morálneho a etického hľadiska to nie je v poriadku. Darmo našiel klub z hlavného mesta dieru v predpisoch, zostali tak v nemilosti väčšiny verejnosti.
Najviac je postihnutý klub z Nitry. A práve preto BK Edymax SPU Nitra vážne zvažuje, či na semifinále nastúpi. Ak by sa tak nestalo, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves by sa stala držiteľom bronzových medailí, no už teraz klub zo Spiša vyhlásil, že ich takýto spôsob zisku bronzu vonkoncom tešiť nebude!
Komárno je na tom podobne. Tiež sa ešte na sto percent nevie, či na finále nastúpi. Avšak ak by basketbalisti Komárna na finále predsa len nastúpili, podľa manažéria MBK Rieker Komárno Jozefa Paulíka by to bolo len "kvôli našim hráčom, realizačnému tímu a v neposlednom rade kvôli našim fanúšikom!". Komárno totiž nič zlé nespravilo a stojí za ním aj vyše tisíc fanúšikov, preto by bolo nefér, ak by červeno-bieli o titul majstra nezabojovali. Napokon, naši basketbalisti dreli počas celej sezóny najmä kvôli tomu, aby boli najlepší. Či sa však rozbehnú finálové boje, bude známe v najbližších dňoch. Jedno je isté, Komárno je výrazne rozčarované a znechutené z rozhodnutia Slovenskej Basketbalovej Asociácie a jej Hracej komisie. Pravidlá boli dopredu dané a preto to vyzerá ako jedna vydarená fraška v prospech Interu Bratislava. Nechajme sa však prekvapiť, čo nás eše čaká...! Komárno, do toho!
Včera, teda vo štvrtok sa komárňanskí basketbalisti predstavili na pôde Nymburku, kde si spestrili čakanie na prípadné finále s domácimi hráčmi, ktorí úspešne pôsobia nielen v Česku, ale aj v Európe. Na naše pomery veľkoklub nás pozval na ich pôdu s tým, že nám hradil všetky cestovné náklady, ubytovanie a stravu. A to sa neodmieta a navyše nám to padlo vhod pri veľkej medzere medzi semifinále a finále.
ČEZ Basketball Nymburk - MBK Rieker Komárno 88:72 (25:19, 47:42, 70:54)
Zostava a body Komárna: Simpson 20, Stevens 16, Lowe 13, Bílik 8, Šoška 6, Kozlík 4, Kratochvíl 4, Thomspon 1 (8 doskokov), Dubovský 0, Stojanov 0.
Síce sme nadmieru kvalitnému a silnému súperovi podľahli, nesklamali sme a ukázali, že aj na Slovensku sa hrá dobrý basketbal. Spokojnosť vyjadrili aj obaja tréneri, za náš celok nastúpili desiati basketbalisti a mali dočinenia so skutočne extratriedou nielen v strednej Európe. Proti fyzicky veľmi zdatnému súperovi sme sa len veľmi ťažko presadzovali, najmä pod košom to išlo veľmi ťažko, veď napríklad najmenší podkošový hráč domácich Radoslav Rančík má 206 centimetrov. Napriek tomu sme si schuti zahrali a nás môže len tešiť, že sme odohrali okrem tretej štvrtiny vyrovnaný zápas s veľkoklubom európskych rozmerov. Nevyšla nám tretia štvrtina, kde si domáci vypracovali až dvadsaťbodový náskok, ktorý sme len v závere stiahli a odchádzali sme domov s prijateľnou prehrou.
O najbližšom dianí ohľadom finálovej série proti bratislavskému Interu vás budeme včas informovať!
Sponzori klubu
 
Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o. 
Ostatné kluby
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE